Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igy szokott lenni, vagy én...

Ez igy szokott lenni, vagy én tudom rosszul?

Figyelt kérdés

Ha összeházasodik két ember, és egyikük pl megörököl valamit(legyen az pénz vagy ingatlan..stb)akkor 15 év után az is el kezd közös vagyonnak számítani?

Vagy ez nem igy van?Én úgy tudtam, hogy az örökölt vagyon sosem fog közös vagyonnak számítani..

A leendő férjem ki akarja kötni szerződés formájában, hogy örökölt vagy 15 év után se legyen közös.


2011. márc. 3. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Sose lesz közös amit örökölsz, ajándékba kapsz, már az esküvő elött a tiéd volt az sose lesz közös vagyon mindegy hogy 1 hónap vagy 20 év.
2011. márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

ez jó kérdés... úgy tudom nem 15 hanem 10 év után lesz közös, de szerintem az örökség nem.

ha pl. ingatlant örököl és az ő nevén van, biztos nem lesz a tied soha.

2011. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
és házasság előtt szerzett vagyon se lesz közös soha
2011. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy házasság előtt szerzett vagyon soha nem lesz közös, én arra vagyok kiváncsi, ha pl egyikünk megörököl valamit időközben, akkor 15 házasságban töltött év után Közös lesz? vagy nem?
2011. márc. 3. 22:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz közös.
2011. márc. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz közös nem vagyunk amerikába itt nem számit hány évig tart a házaság.
2011. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A házasság alatt NEM lesz közös vagyon, amit

1. az egyik fél már a házasság megkötése elött birtokolt,

2. amit a házasság alatt ajándékba kapott (igazolható módon - tehát nem utólagos azt mondják, hanem papir van róla)

3. amit az egyik fél örökölt.


Az meg nem tudm miért van a köztudatban, hogy X év után közös lesz - ez minden alapot nélkülözö állitás.

2011. márc. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy nem lesz közös!

Viszont tovább kérdeznék: Pl. ahol éltek ingatlant a férj szüleitől maradt rátok, ha csak egyedüli gyerek volt, nektek született egy gyerek, a férj meghal korábban- akkor a feleségnek lesz valami köze ahhoz az ingatlanhoz? A feleség is örököl vagy csak a gyerekük?

2011. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a feleség nem örököl, csak ha azt a férj megjelöli írásban.A gyerek az aki örököl, ha nincs gyerek, akkor a szülők, ha azok sincsenek már, a tesó vagy azok gyerekei..ha azok sem....talán akkor a feleség....(?)
2011. márc. 4. 09:40
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdező pontosan tud mindent. Az öröklési sorrendet is és azt is, hogy a magánvagyon (ajándék, örökség) nem lesz közös vagyon a házasságban sem, soha.
2011. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!