Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes Budapestre...

Szerintetek érdemes Budapestre költözni? (Főleg akik Pesten laknak. )

Figyelt kérdés

Indokokat kérek


köszi


2011. márc. 4. 13:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Majd én is kíváncsi leszek az indokokra, mert úgy néz ki összejön egy jó meló pesten (elég hosszú távra), csak hát vidéki vagyok és a bejárás kellemetlen lenne hosszú távon..


Te miért tervezed a pestre költözést?

2011. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mert ott úgy tudom jóval több lehetőség van munkaterén, meg minden téren szinte. Bár még csak 18 éves vagyok. :D

Úgyhogy nem egyedül mennék.

2011. márc. 4. 13:27
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
a több lehetőségre több a hal is, ahogy mondani szokás. Egyébként meg hatalmas távolságok vannak, lehet, hogy találsz egy jó melót a 16. kerületben, de mondjuk a 22.-ben laksz, aztán reggelente több mint másfél óra eltene az odaúttal. Ugyanott tartanál mintha bejárnál, és másról se szólna a nap, mint utazásról, és munkáról. Sajnos ez Pesten nagyon gyakori.
2011. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem. Dugók, tömeg, minden drága, sok bunkó ember és stressz. Legszívesebben vidéki nagyvárosban élnék.
2011. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, bár vidékről pestre költözni nem tudom milyen, sokan panaszkodnak a zajra, rossz levegőre, én itt nőttem fel, ezekből semmit nem érzékelek. Nekem vidék az unalmas, túl csendes, szerintem a levegő se sokkal jobb.. Szóval szerintem Bp mindenképp jobb, csak kell találni egy szép lakást egy jobb környéken. :) Ahol én lakom ott az ember hajnal kettőkor is nyugodtan sétálgathat az utcán, tiszta, rendezett a környék, közlekedés remek.

Na meg ugye ha bárhova el akarok menni, itt van minden max. 15 percre, nem a van hogy ha bárhova menni akarok ki kell tervelnem előre... Bolt éjjel-nappal nyitva hétvégén is.. nekem ez pl fontos, mert sosem vásárolok előre.

2011. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én tősgyökeres bp.-i vagyok,de itt sincs kolbászból a kerítés.Szerencsére én nem panaszkodom(2 gyerekem van,kertes házban élünk,van munkánk,autónk,stb.),és szerencsére a családom(szüleim,testvérem, stb.) is hasonló színvonalon él.De azt tudnod kell,hogy az albérlet nem olcsó,a bérlet,vagy vonaljegy sem,és ha nincs megfelelő végzettséged,a munkahely sem biztos,hogy összejön.De ha mégis,lehet,hogy a fizetésed nem fedezne mindent.Jól gondold meg,és ha jössz,ne égess fel magad mögött mindent(azt ugyan nem tudom honnan jönnél fel).Sok sikert!
2011. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Sok a lehetőség, és még több az ember, akik kapkodnak utána. Ergo a tömeg az biztosan nagy, a megélhetés meg nem biztosan. Én beleszülettem, nekem mindegy, egy rövid idegi éltem vidéken, akkor megdöbbentő volt, hogy ott minden milyen LASSÚ. Teljesen nyugis volt, fél év alatt kb. én is átvettem. Itt mindenki siet, ideges, GYORS. Ha nem az, valaki máris rászól, fellöki, autós esetben dudál rá stb.
2011. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként értelemszerűen ha valahol dolgozol, annak a közelében érdemes lakást nézni, és fordítva. Szerintem pont ez a jó, hogy elég gyorsan el lehet mindenhova jutni (tömegközlekedéssel). Dugókkal én maximum a külvárosibb részeken találkoztam eddig... Stressz meg bunkó emberek.. nem tudom miről beszélsz. :) A stresszt nem a város okozza, hanem az ember saját magának, aki bp-n stresszes, vidéken is az lenne, bunkó emberek meg mindenhol vannak, de itt errefelé nem jellemző.
2011. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Hát tulajdonképp városban lakom most is, csak nekem Pest mikor fent voltam többször is olyan furcsának tűnt nem tudom, hogy megtudnám e szokni.

Vidék meg az nekem túl csendes lenne. Meg néha kell egy kis pörgés.

2011. márc. 4. 13:37
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 voltam, amikor Miskolcról Budapestre költöztünk. Szerettem ott lakni (most Dorogon élek), de ez nem a város, inkább a barátom miatt volt :)

Munkát illetően tényleg több a lehetőség, hiszen nagyobb, több cég, stb., de ott is nagyon nehéz!

Csak úgy egyik napról a másikra nem éri meg, csak ha van biztos állás, elintézve az albérlet, vagy van ismerős, akihez mehettek.

Sok dolgot lehet csinálni, nem fogsz otthon ülni este 9-kor, hogy sajnos az egyetlen mozi bezárt.

De! A bérlet pofátlanul drága, a gyerekek/emberek bunkók. Sajnos az a tapasztalatom, hogy sokkal inkább, mint kisvárosokban. Reggel és este (amikor a csúcsforgalom van), minden jármű dugig, hogy mozdulni se tudj, ez főleg nyáron zavaró, mikor a meleg is társul hozzá.

Az egész ízlés kérdése, kinek mi jön be, de én sokkal jobban érzem magam Dorogon, ahonnan könnyen bejuthatok hétvégén, ha akarok, de mégis látok zöldet, figyelmesebbek az emberek.

2011. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!