Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahhoz, ha 19...

Mit szólnátok ahhoz, ha 19 évesen kistestvéretek születne úgy, hogy az csak féltestvér?

Figyelt kérdés
ráadásul, valszeg az a célja h legalább az a gyerek olyan lenne amilyet ő akar, olyanná nevelné, aki normálisabb mint mi testvéremmel...ha már minket nem sikerült olyanná nevelni, amilyenné akart..mindezt bevállalná lassan 50 évesen..
2011. márc. 6. 22:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem velem lakna felőlem oké. Ha együtt kéne vele laknom akkor nagyon nem örülnék neki. Ki nem állatom a kisbabákat. 19L
2011. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
48%
Csak egy dolog van, amit nem választhatsz meg, és ez a családod. Bírd ki egy rövid ideig még, mielőtt te külön költözöl, addig úgyse lesz zavaró a kistesó, mert olyan kicsi. Utána meg nem muszáj szoros kapcsolatot ápolni a apai/anyai házzal. Nézz előre, ha vele nem tudsz kijönni, akkor legyen néhánnyal több barátod, bizalmasod, esetleg egy 50 év körüli megbízható valaki, aki pl. tanácsokkal el tud úgy látni, ahogyan azt normális szülőknek kellene egyébként.
2011. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 vagyok, és talán lesz kistesóm (féltestvér), és nagyon örülnék neki :)
2011. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez szép! Komolyan mondom, kezdek megnyugodni, hogy nem csak az én muterom nem normális! Nem az a baj, hogy ilyen idősen vállal még egy gyereket - hanem az ok, amit leírtál. Csak most majd ott fog megcsúszni a projekt, hogy most meg már öreg hozzá, és nem lesz türelme... Nagyon ismerős a helyzet, részvétem!
2011. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Majd 60-70 éves kis nyugdijasként beszéljen mikor a gyerek márkás ruhákért, kocsiért, nyelv vizsga pénzért nyúza, arra is gondolhat hogy ki fogja ezzek után pelenkázni a 2 félre nevelt gyerek nyilván nem az új meg nem mondja majd 20-on évesen hogy húú de jó egy bácsikát pátyolgatni.
2011. márc. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Olyan elegem van már mindenből, állandó veszekedések, stb..szeptembertől új suliba megyek, el a városomból, remélem, akkor sokkal nyugisabb lesz minden és talán én is megnyugszok..

2011. márc. 6. 22:53
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
wow! dettó ugyanez van itt is, ugyanezekkel az adatokkal:D hát egy szó: KIKÉSZÍT! szerencsére szeptemberben megyek egyetemre, albérletbe és nem kell elviseljem sem a gyereket sem az apját (anya pasija...). fujjj. hányok tőle. de én anya helyében ilyen idősen tuti nem vállaltam volna gyereket.
2011. márc. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%

Én csak azt tudom elmondani mit szóltam hozzá.

Nekem fél éves a legkissebb féltesóm, és nem ő az egyetlen testvérem aki hasonlóan fiatal. Én 24 vagyok.

Aggasztott ha a baba jövőjére gondoltam, mert a szüleim finoman szólva sem voltak minta szülők.

Másfelől örűltem neki. Szeretem a gyerekeket.

Amig otthon éltem, addig többnyire én foglalkoztam a testvéreimmel. Az apjuk még azt se tudta, hol a pelenka. Én pedig hiába a testvérük vagyok, gyakran apának szólítanak... Mondanom sem kell ez eléggé zavarja az apjukat. Az anyám se volt sokkal jobb és még csak nem is dolgozott.

Tényleg kompenzálásnak tűnik az egész, ami valószínüleg kudarcra van itélve.

Más részről azt hiszem lehet benne egy egyfajta, "mi huszonévesek vagyunk, nem öregszünk".

2011. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Senkit sem lehet olyanná nevelni, amilyenné akarunk.

Mielőtt valaki gyereket vállal, fel kéne fognia, hogy nem egy idomított állatot kap, hanem bevállalja egy önálló, független személyiség nála való vendégeskedését kb. 20 évig. Akinek adhat példát, és útmutatást. ...de személyiséget nem!

Ha meg csak bosszúnak szánja, akkor meg végképp szánalmas a dolog.

Javaslom, foglalkozz a saját életeddel: tanulás, jövőtervezgetés, barátok. (Nem mondom, hogy határolódj el a szüleidtől, csak tartsd tiszteletben az ő életüket és döntéseiket is, de próbálj meg nem túlzottan a hatása alá kerülni.)

2011. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is van kis tesóm és 19 voltam amikor megszületett, anyám 40 felett.Igaz nem teljesen ezzel a céllal született mint amit leírtál, de ez is benne van.Én nagyon szeretem, ma már 5 éves, és amikor megyek haza a férjemhez sír, hogy ne menjek el.Ezt bizony bekell vállalnod, hogyha ne adj Isten hirtelen le robbanak, akkor lehet h neked kell átvenned a tesódat.Lehet, hogy egy kis időre, de lehet, hogy nem.Ha már most így állsz hozzá, akkor nem látok sok jót.Én sem akartam, hogy legyen, de nem szólhattam igazán bele.Nevelő apumnak nem volt még gyere és ezért lett.De most már őrülök, hogy van, mert nagyon sokszor a kis eséseivel meg kis beszólásaival olyan szinten felvidította a napomat, hogy hihetetlen volt.Szerintem fogadd el és vágjál hozzá jó képet.
2011. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!