Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahhoz, ha 19...

Mit szólnátok ahhoz, ha 19 évesen kistestvéretek születne úgy, hogy az csak féltestvér?

Figyelt kérdés
ráadásul, valszeg az a célja h legalább az a gyerek olyan lenne amilyet ő akar, olyanná nevelné, aki normálisabb mint mi testvéremmel...ha már minket nem sikerült olyanná nevelni, amilyenné akart..mindezt bevállalná lassan 50 évesen..
2011. márc. 6. 22:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%
Nekem 3 hete született meg öcsém.Apám második házasságából,a nő 35 éves,apám 48.Apámmal nem is tartottuk a kapcsolatot,se én,se bátyám.Aztán megtudtuk,hogy lesz kistesó és leültünk megbeszélni a dolgokat.Ennek már jó pár hónapja.A kicsit mindennél jobban vártam,számoltam a napokat,hogy mennyi idő van még a kiirt időpontig.Aznapra nem vállaltam semmit,hogy ott legyek mikor születik.De hát öcskös úgy döntött 13 nappal hamarabb jön.Egyből bementünk a kórházba megnézni,együtt hoztuk haza,járok szinte minden nap hozzájuk.Én 20 éves vagyok,bátyám 24.Egy percig nem fordult meg a fejünkbe,hogy esetleg ne várjuk a picit.És majd meglátod te is elolvadsz,ha pár naposan a kezedbe tartod és elmosolyodik,vagy csak érzed azt az isteni finom babaillatot.Érdekes,hogy még semmit nem fog tenni,de te már feltétel nélkül szeretni fogod.Hidd el,tapasztalat;)
2011. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
41%

50évesen már régen nem szabadna gyereket vállalni szerintem. Egészségügyileg sem, plusz a gyerek jövőjére való tekintettel sem...


A másik - és talán fontosabb - dologgal kapcsolatban meg felmerült bennem egy kérdés: ezt, hogy írod, hogy azért akar gyereket, mert legalább az a gyerek lenne olyan, amilyet ő akar.. ezt nem csak Te gondolod így? Nem lehet, hogy ők csak szimplán azért szeretnék megtartani, mert szeretnék? Beszélgettetek erről?

Sajnálom, ha igazad van, és reméljük nyugodtabb leszel, ha elköltözöl.

2011. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett apukám lesz 50 éves, és vele lakunk tesómmal.
2011. márc. 6. 23:20
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
És apukád nője/élettársa hány éves.Azért ez így egy kicsit más, hogy nem az anyuka 50, de azért ez se egészséges szerintem.Komolyan bele kéne gondoljon abba, hogy mi lenne a lurkóval, hogyha valami baj történik.
2011. márc. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%

majdnem 18 voltam amikor féltesóm született.


őszintén nem voltam oda a dologért.

sőt meg se akartam nézni, meg ilyenek.

amúgy aranyos - de engem nem tudnak meggyőzni ezek a baba=aranyos jajj de cuki dolgok

nincs vele semmi bajom, mármint a gyerekkel, sőt nagy örömömre kifejezetten értelmes - pedig ilyen téren kritkus vagyok- csak elnebénázzák szegényt - már am látom jeleit...-.-


apumékkal más, f@sznak kell gyereket csinálni amikor a gyerektartást se fizeti rendesen, de mindegy már lexarom. akkor akadok ki a csinálnak még egyet...

am mi nem találkozunk sokat évi 2*-4* régen jártunk húgommal 2hetente aztán ez a szám egyre lecsökkent.

neki új családja van én meg mit lógjak ott a nappaliban.

amúgy is 20 vagyok, úgyhogy nemsokára saját családom lesz, úgyhogy már másra koncentrálok: diploma, pasi ilyenek

a 'saját' családom úgyis túlontúl elcseszett mintsem ezen bánkódjak, mert ennyi erővel felvághatnám az ereim...

2011. márc. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőmnek két nagy lánya van 15-21 éves és van egy 3 éves kislánya is aki féltestvére a másik két lánynak.Együtt élnek és imádják.Sokat fogalkoznak vele a gyerekek.Természetes h. másként nevelik, hisz más az apa is és idősebbek is,de nincs féltékenykedés.Sőt inkább a két nagylány rivalizál egymássla,de a kicsit mindketten elkényeztetik és nevelik.Inkább örülj neki és most gyakorolhatsz,mire neked lesz gyereked így legalább megtanulod az alapdolgokat(pelenkázás, füdetés,etetés stb.)
2011. márc. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
35%
Páromnak 19 éves korában született tesója, véletlen gyerek. Meg is látszik sajnos. :(
2011. márc. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

Hát én 22 voltam mikor a nagyobbik öcsém született és most majdnem 26 vagyok, és 1 hónapos a kisebbik öcsém.

Nálunk ez nem okozott gondot, bár külön élünk, de közben nekem is született egy fiam aki most kettő és fél éves ..... szóval én inkább gyerekszintem gondolkodom rólunk mintsem testvér szinten, de nagyon szeretem őket. Apukám lassan 46 lesz a párja 36 éves. Én csak apa kora miatt nem tartottam előnyösnek, de látom, hogy bírja a gyerkőcökkel járó aktívabb életet, úgyhogy remélem sokáig mellettük lesz :)

2011. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%
A szeretőm 40 évesen vállalta be a 2.gyereket és mellette neki van egy 27 éves öccse...ez biztos chilei hagyomány lehet..
2011. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
nem örülnék annak hogy ilyen korban vállal be gyereket pláne ilyen indokkal de inkább a babát sajnálnám hogy ilyen szülőket kap hisz nem ő választja meg a szüleit és nem tehet róla hogy a világra született, még akkor is ha féltestvér attól még a testvérem és kész.Ártatlanul jött a világra tehát nincs jogom ahhoz hogy felette ítélkezzem,de a szülőm felé biztos más érzéseket táplálnék enyhén szólva elküldeném melegebb éghajlatra:P
2011. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!