Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves pasik! Akkor ez hogy...

Kedves pasik! Akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam pasikat úgy nyilatkozni a barátnőjükről, hogy "jaj, hát ő az igazi, az ő kezét meg fogom kérni, mert látom benne a gyerekem anyját" ( akár már az első hónapban). Aztán telik múlik az idő, eljön a lánykérés, az esküvő és az első gyerek "áldás" is (jobb esetben). A gyerek megszületik és.....és akkor azt mondják a pasik, hogy jaj sokszor már nem tudom a páromnak tekinteni (illetve nem közeledek hozzá szexuálisan) mert a gyerekem anyját látom benne...


Kérem szépen mi a fene ez a részetekről? Hogy kell ezt értelmezni??? Miért mondjátok ezt, és szerintetek Ti mit tehetnétek ez ügyben? Szerintetek a nő rontja el? És egy nőnek ilyenkor mit kellene tenni?


Csak pasik válaszát várnám.

És ha lehet akkor életkort is légyszi!

Köszi!


2011. márc. 7. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Első kicsit sokat csalódott.

Amúgy férfiként mondom: lényegtelen, hogy milyen a pasi, papucs, vagy egy s*ggfej, ember és sajnos az emberek változnak, nem csak jó irányba.

Remélem én bírni fogom, még nincs gyerek.

29/F

2011. márc. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Azért kérdeztem, hogy ezt most hová tegyük, mit értsünk ez alatt? Rossz párválasztás, elcseszett párkapcsolat, a pasik kisebbségi érzése, vagy esetleg mi más lehet az oka?


Ezek szerint nem minden pasi gondolja így????


Jöhetnek még válaszok, szívesen megismerném a PASIK felfogását ebből a szempontból :)

2011. márc. 7. 07:20
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

KEdves kérdezö: te két dolgot összekeversz.

Az elsö kijelentés annyir jelent, hogy az a nö az, akivel le akarná élni az életét és családot alapitani, gyerekeket közösen felnevelni.

EDDIG úgy is van, ahogy gondolod.


DE!!! Amikor meglesz a gyerek, akkor a feleség átlalakul CSAK anyává, azaz többé nem foglalkozik a férjjel, a babával kapcsolatos SZÉP élményekböl kizárja (mert egy a baba és anya intim dolga), csak a kellemetlenekben vehet részt (pelenkázás, a háztartás elvégzése), és nöként sincs többé ott a férjnek. (Szex ugye nincs, vagy csak valahol a fürdöszoba sarkában GYORSAN, nehogy felébredjen a kicsi, meg egyébként is az fontosabb, hogy a pici mellett legyen éjjel-nappal, a férj már csak sokadik személy. ILYENKOR aztán jogosan mondja a férj, hogy már nem a feleségét, hanem a gyereke anyját látja csak benne.


A nöknek azért igencsak el kellene ezen gondolkodni, hogy a férj azért annál többre vágyik, minthogy pénzforrás, és adott esetben a mocskos munkák elvégzöje legyen.


NEM AZT mondom, hogy a feleség ne fogalkozzon a babával, de azért egészséges határok között és a férjét, mint férfit se felejtse el.

2011. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Bennünk van egy olyan "hibafaktor", amiről nem tehetünk, nem tudatos és nem döntés kérdése, hogy a szexualitás valamelyest alábbhagy, ha tartósan ugyanaz a partner. Kb úgy, mintha minden nap ugyanazt a kedvenc kajádat ennéd, azért megnéznélek félév múlva...

Ami döntés kérdése: hogy nem lépünk félre és igyekszünk elfogadni, hogy a lobogás átalakul szeretetté.


Ami viszont a nők feladata lenne: megtartani a vonzerejüket és ők is kéne, hogy "dolgozzanak" az ügyön.

De nem csodálom, ha kiábrándul egy hapsi, ha a nő:

-elsamposodik

-elhízik és igénytelenné válik

-nőiesség helyett marad a zsíros, rövid öcsifrizura és a kitérdelt tréningnadrág

-hárpiáskodni kezd, mindenért üvölt, ha egy kiskanál nincs a helyén és egyéb jelentéktelen bolhákból elefántot csinál

-és mindezeket a hibáit nem látja be, nem lehet vele beszélni


Ilyenkor a pszichiátriatudomány azt mondja, hogy a hapi is jobban jár, ha kilép egy reménytelenül elsnasszosodott kapcsolatból. A jóérzésű férfi lelkiismerete pedig nem biztos, hogy ezt mondja, közös lakás, család, gyerek st után.

Szinte biztos a folyamatos frusztráció.



Természetesen a krapekoknak sem szabad elsnasszosodniuk és slampossá válniuk a kényelmes kapcsolatban.

2011. márc. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


De kedves utolsó, azért annyit hagy tegyek hozzá, hogy ha egy nő (hagyományosan) szül, akkor gát varratjai vannak, amivel szinte lehetetlen sok esetben még ülni is...nehogy együtt lenni a pasival... szóval én megértem ha gyerekszülés után kb 2 hónapig nincs semmi a nő részéről, bár ezt szerintem kevés pasi tudja felfogni...de az után ???


Például barátnőm mesélte, hogy ő 3 hónapig nem kívánta az együttlétet, de utána elmúltak a fájdalmai és simán visszaállt volna a hagyományos kerékvágásba minden, rengeteget kezdeményezett is, de már a férje úgy volt vele, hogy már csak a gyerek anyját látta benne és nem is közeledik hozzá. (gondolom máshol megtalálta amit keresett, de ez már más tészta...)


Amúgy megkérdezhetem, hogy a "babával kapcsolatos SZÉP élményekböl kizárja" mondat alatt mit értesz? Hisz egy pár hónapos gyerekkel pelenkázáson kívül nem igazán lehet mást csinálni...legalábbis szerintem.


De nyitott vagyok a véleményedre, sőt arra kérlek írd meg- hátha én is és más nő is megérti a pasik gondolkodás módját - írd meg, légyszi :)))))

2011. márc. 7. 07:54
 6/12 A kérdező kommentje:

jaj, ne haragudjatok!


Az előzőt a 7:25-nek szántam, de más is reagálhat rá! Sőt szívesen venném :)


Amúgy köszönöm a válaszokat igazán jókat írtatok! Ha van még valakiben vélemény, ne habozzatok billentyűt ragadni!

:)

2011. márc. 7. 07:56
 7/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:25


A következő monológot nem csak neked szánom, hanem minden más férfinak is, aki hasonló gondolkodásmóddal rendelkezik.

valamilyen szinten jogos az elvárás, miszerint a nő ne hanyagolja el a férjét, de azért lássuk világosan a dolgokat. Normális esetben a gyereknevelésből mindkét szülő kiveszi a részét(különben nem kötnénk össze azzal az életünket akitől gyerekünk van), mert rengeteg meló van egy kicsivel. Nem várhatsz el mindent a nőtől. Ilyenkor kompromisszumokra kényszerül az ember(bár ennek is alapvetőnek kéne lennie egy kapcsolatban), és nem csak elvárásokat állít a másik irányába. Bizony nem habos torta az élet, mindenkinek ki kell venni a munkából a részét. Ha megfelelően van elosztva minden teendő, akkor nem hiszem, hogy a nő arra kényszerül, hogy teljesen elhanyagolja a férjét.

2011. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A 7:25-ös vagyok. Úgy látom pár dolgot félreértettetek: A szexewt természetesen NEM az elsö napokra/hetekre értem, hanem arra, amikor még egy éves gyerek mellett is csak stikában lehet együtt a férj anövel, mert "ott a gyerek".

Természetesen az jogod, hogy a feleség tökéletesen rendbejöjjön, meg a férj részeröl is eleinte sok-sok türelem és megértés kell, hogy ne legyen fájdalmas a dolog. De nem etz kifogásolom, hanem azt, hogy a nök jó részének a gyerek után a szex és a férj már csak sokadlagos dolog lesz.


Ahhoz a megjegyzáshez, hogy a gyerek és a gyerekgondozás közös kell, hogy legyen: EBBEN egyetértek, csak ABBAN nem, hogy az apa pelenkázhatja a gyereket, ha nagyon összecsinálta magát, de nem LEHET ott, amikor szoptatás van (mert az az anya-gyerek közti intim dolog és ahhoz az apának semmi köze, csak zavaró tényezöként lesz tekintve), nem segithet a fürdetésben - mert az az anya "jutalma", a férj meg nem érdemli meg, mert NEM ö szült, stb. Tehát az a bajom, amikor a férj CSAK a kellemetlen részét végezheti a gondozásnak, a szépek meg az anyának járnak.

A nöknek fel kellene fogni, hogy az apa is szülö akar lenni és nem kirekesztett valaki.

2011. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:48


09:59-es vagyok.

Ha egyszer lenne gyerekem nem zavarna, ha a férjem/élettársam ott lenne szoptatáskor és egyéb dolgoknál. Az apának is minél több időt kell töltenie a babával.

2011. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem is tudom...

A pelenkázás, azt azért immel ámmal végezze el, ha fürdetni akarja ám legyen azzal se lenne gondom, vagy ha etetni büfiztetni szeretné, vagy mesét olvasni stb... de a szoptatás (mellből)...????


Ti pasik ilyenkor nem ábrándultok ki egy nőből? ? Ez nem olyan mint valaki előttetek vágja a körmét, borotválkozik, vagy gyantázik??? Szex közben nem arra gondolnátok hogy az voltaképpen nem is nektek "készült", hanem a gyereknek???? (csak a kíváncsiság vezérel)


Tényleg, Ti már láttatok full HD-ben ( szóval élőben lentről és nem az anya feje mellől) szülést??? Szerintetek az kiábrándító, mármint részetekről?


Szerintetek milyen hatással lehetnek ezek a dolgok egy kapcsolatra?

2011. márc. 7. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!