Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idősödő művészlélek, huszonéve...

Idősödő művészlélek, huszonéves feltörekvő. Vajon csak arra kellek neki, hogy ne legyen egyedül?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve, hogy megismertem és nem mindig könnyű vele, de nagyon szeretem. Majdnem 2-szer annyi idős, mint én, de ez nem érdekel, amíg jól érzem magam vele és a kapcsolatunkból sok élményt tudok meríteni. Bár élettapasztalatban jóval felettem áll, mégis egy hullámhosszon vagyunk, hasonlóan vélekedünk dolgokról, emellett úgy érzem, nagyon sokat adott az én személyiségemhez ez a kapcsolat. Érezhetően más a viszonyunk, mint azoké, akik nagyjából egy korosztályhoz tartoznak, benne van egy tanító szándék, mintha szeretné nekem azokat a dolgokat megmutatni, amiket Ő már megtapasztalt. Én 24 éves vagyok, még mindig olyan álmokkal, mint 17 évesen, de már messzebb jutottam a megvalósításhoz vezető úton. Ő 47 éves grafikus és rajzot tanít egy egyetemen, de fel akar mondani, hogy otthonról dolgozzon.

Tudom, hogy nem kéne ilyeneken gondolkodnom, de szerintetek elképzelhető, hogy csak azért kellek neki, mert fiatal vagyok? Sokszor mondja, hogy egyre jobban úgy érzi, öregszik és talán már nem lesznek aktív évei, de szeretné boldogan eltölteni ezt az időt. Mi van, ha egy eszköz vagyok arra, hogy vigyek egy kis színt a napjaiba? Ahogy megismertem, tudom, hogy már kiélte magát, nem unatkozott soha és a fiatalkora is elég “vad” volt. Emellett elmondása szerint sokszor érezte úgy, hogy szerelmes, de nem találta meg az évek alatt mégsem azt, akivel az egész életét leélné. Egy ilyen férfinál előfordulhat, hogy “belefáradt” az életbe és ezért kerített egy olyan embert, akiben még benne van a lelkes rajongás az új dolgok felé, akinek átadhatja a tapasztalát anélkül, hogy komolyabb érzelmek fűznék hozzá?

Nem tudom, hogy minek tekint engem, az egyértelmű, hogy vigyáz rám és szeret, de talán cask azért, hogy ne maradjon egyedül. Mit gondoltok, ennyire más életszakaszban tartó ember szerethet igazán, vagy csak eszköz vagyok?


2011. nov. 2. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 dolgot gondolok, de tapasztalat alapján gondolom:

1. igen, szerethet igazán - néhány pillanatig

DE!!!

2. ne számíts tündérmesére a romantikus - meg nem értett - művészlélekkel, mert nem lesz happy end, gyűrű és ásó, kapa, nagyharang. Ha 47 évesen még nem találta meg az igazit, nem te leszel az... Soha nem fog elköteleződni, amint komolyodik a dolog, odébb áll.


Magyarul: ne tervezz vele családot, gyerekeket, mert alkalmatlan rá. Minden nő megpróbálja megmenteni, de senkinek sem sikerül. Neked sem fog.

2011. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem hogy eszköz vagy. Sok művészlélek vesz körül engem is, ezért arról beszélek amit általában tőlük hallok. Nekik így jó. És valószínűleg a te párodnak is most így jó. Ők túl művésziek ahhoz, hogy eszközként tekintsenek valakire. De, ahogyan az előttem szóló is mondta, boldog családi életet ne tervezz vele, mert nem fogja megadni neked. Ők szabad lelkűek és sosem fognak megállapodni. Ha tudsz a mának élni, akkor tedd azt, de ha komoly holtodiglan holtomiglan kapcsolatot szeretnél, akkor lépj tovább.
2011. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Művészlélek, ne nevettess. Vén kecske, akinek fiatal pipihusi kell. Persze szintén "művészlélek", mert normális huszonéves nem vesz a szájába egy közel ötvenéves ember töppedt péniszét. Művészi gusztusod van.
2011. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

A cím alapján:


A nunikád kell neki aranyom, a friss puha nunit mindenki szereti a kor előre haladtával meg még jobban:D

2011. nov. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Na, kaptál néhány undorító választ. Szerintem persze egy 47 éves még nem olyan idős. Nagyon valószínű, sőt biztos, hogy a fiatalságod nagy ajándék neki, veled még ő is megfiatalodhat. Nekem a leveled alapján szimpatikus vagy, és a kapcsolatot sem ítélném el. Tanácsot nem mernék adni, de tudod, néha kell a merészség az élethez.

Kérdés, hogy a tanítsát szívesen fogadod-e tőle, és hogy a lelkes rajongásod a művésznek szól-e, vagy a művészetnek általában? Vagy magának az embernek?

Javaslom, olvass életrazokat, életrajz regényeket, abból sok tapasztalatot megismerhetsz. Pl. most olvastam Roden életét. Hát az ő feleségének nehéz volt lenni, mégis volt aki hozzá kötöte az életét. Vagy Renoir, vagy bárki... Tapasztalni fogod, hogy a művészek feleségének nehéz, sőt gyakran megalázó. Viszont van aki mégis bevállaja, mert imádja az illetőt. Sarkadi Imere: A Gyáva. Arról szól, hogy nem akar a nő egy hétköznapi feleség sorsot. Szepes Mária: Vénusz Ösvénye egy borzalmas művészről szól, akinek a gyereke nagy zongoraművész lesz egy borzalmasan hétköznapi feleséggel. Szóval... minden lehet...

2011. nov. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Igen, kedves Kérdező. Ide is bepofátlankodott a primitívség, de ez a természete lényege: zúdítani a szennyet. Töröljük le magunkról.


Ne legyenek negatív gondolataid. Mi indokolja őket? Egy értékes, ma már tapasztalt ember "vigyáz rád és szeret" (idézem tőled). Te pedig róla: "egy hullámhosszon vagyunk..nagyon szeretem".


Miért csinálsz magadnak teljesen felesleges gondot? Van két egymásra rezonáló ember - és egy tartalmas érzelem. Mindkettőjüknek sokat ad. Kérhetünk ennél többet? Az meg, hogy együtt maradtok-e holtimiglan, lesz-e három gyereketek, több szobás házatok és minden más - majd eldől a jövőben. Aszerint, ahogy alakul a kapcsolat. Ami, ahogyan ti is érzitek, értékes és mentes minden mögöttes kalkulációtól. Ez az, ami számít. Ha évek múlva (vagy holnapután délutántól) mégsem egymással folytatjátok, ugyanúgy, mint a többi ember, majd te is tovább lépsz. Lesz majd a tarsolyodban egy gyönyörű tapasztalat, ami csak érettebbé formált. Fiatal leszel akkor is (nagyon..nagyon..NAGYON sokáig még!), de felkészültebb egy újabb választásra. Vigyázzatok egymásra mind a ketten.

2011. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy alakult a kapcsolatotok?
2022. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kistál_és_a_bor válasza:

Szia #3.!

Miért lenne töppedt?

Szerinted mindig?

ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!