Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátok nélkül is lehet jó az...

Barátok nélkül is lehet jó az életem?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Eddig már több helyen is próbálkoztam barátokat szerezni, de nem nagyon alakul. Sok mindenen próbáltam már változtatni, magamon is, de ott vagyok ahol az elején. Egyedül vagyok a suliban, emiatt sokan cikiznek. Már szinte megszoktam. Sulit már váltottam, és a suli színvonala miatt nem szeretnék megint. Mostmár nem az érdekel, hogy mit próbálhatnék, mert már egy csomó 5let nem jött be. Azt szeretném tudni, hogy ha még sokáig nem lesznek barátaim, akkor is lehetek boldog? Hogyan?
2011. márc. 7. 21:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Boldog élet rád csak barátok közt vár
2011. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

22 éves vagyok, utoljára 14 évesen mondhattam el magamról hogy van barátnőm... a veszekedésünk után kiderült hogy nem is volt igaz barátnő.

Azóta vannak lány ismerőseim, van akivel betudok ülni meginni egy kolát, vagy csajbulit tartani valakinél, de egyiket se nevezném konkrét barátnőnek.

Ritka a jó barát, nem mindenkinek adatik meg. Engem szerettek az osztályomban is, de soha senkivel nem tápláltam olyan viszonyt, hogy abból egetverő barátság legyen.

Ne hiányold őket... idővel úgy is rájönnél hogy mindent csak is magad oldhatsz meg és néha jobb ha nincs bnőd akinek mindent elkell mesélni stb...

Néha teher ám az is...

Ez az én véleményem, lehet hogy hülye felfogás, de én így látom.

Viszont az sem jó ha nincsenek ismerőseid...

2011. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

23 vagyok,nincs olyan barátom akiben megbiznék

haverok vannak,jönnek-mennek,nincs rájuk szükségem

Még régebben vágytam barátokra,volt is 2-3 akiben megbiztam,ott vert át ahol tudott,nincs erre szükségem...

Haverok vannak,bulizni jó,meg hülyeségről dumálni,de ennyi.

Párom van,ő egyben barát is,én is neki,és bizalmas,benne megbizom.

De hogy olyanban akivel nem közös az ágyam? soha...

nincs rá szükségem

2011. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugodtam hogy nem csak én gondolom így, hogy nem feltétlenül van az embernek szüksége barátra...

Második voltam.

2011. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Aki néha tehernek éli meg a barátait, annak még nem voltak igazi barátai. Én elképzelhetetlennek tartom, hogy boldog legyek nélkülük. Persze nem árt őket jól megválogatni, és jól megismerni, mielőtt barátnak nevezné őket az ember.. Nekem összesen 3-4 barátom van, de ők átlag 10 éve állnak mellettem, átsegítettük egymást néhány rossz időszakon, és mindig számíthatunk egymásra. Régen a szerelmi problémákat vitattuk meg, aztán a tanulást, aztán a háztartást, munkát:) De nagyon szegényes az az öröm, amit nem oszthatsz meg valakivel.

15 évesen még nekem sem voltak barátaim, csak később ismertem meg őket. Szerintem ha nyitott vagy, te is rájuk fogsz találni, ne aggódj. Próbálkozhatsz iskolában, rokonok között, interneten, akárhol, amerre jársz.. De jól válogasd meg őket, mert ha egyszer csalódsz, már nem tudsz bennük úgy megbízni, mint korábban.

2011. márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mostmár én sem érzem úgy, hogy ettől kevesebb lennék. Vannak ismerőseim, de kb csak 2 havonta jövünk össze, ez egy közösség.
2011. márc. 7. 21:26
 7/27 A kérdező kommentje:
Úgy érzem hogy az osztálytársaim nem nagyon lelkesednek értem. Mindig beszélnek rólam a hátam mögött (egymásról is), és néha úgy érzem hogy lenéznek. Akkor ne ott próbáljak kapcsolatokat alakítani?
2011. márc. 7. 21:29
 8/27 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Nekem sincsenek barátaim, voltak, de nekem nem érte mg az az idő amit rájuk pazaroltam. Szóval most nincsenek ("haverfélék" vannak, de velük is max párhavonta találkozom), és boldog vagyok mégis.
2011. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

próbálhatsz osztálytársak közül is,elvileg elsős vagy,még velük leszel 3 évet összezárva...


de nem csak az az osztály van,más osztályból is kerithetsz barátokat,de ahogy te jól érzed magad

harmadik voltam

2011. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Próbáltam más osztályokból, velük se sikerült :(
2011. márc. 7. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!