Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi rosszabb? Elveszíteni...

Mi rosszabb? Elveszíteni valamit, vagy meg sem kapni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt igaz szerelemre, barátságra, álmaid munkájára... Emberi kapcsolatokra. Nem a nagy képernyős TV-re :)

A fenti kérdés egyébként egy Vavyan Fable idézet, csak hogy pontos legyek. De kérdés jó. Szerintetek?


2011. márc. 8. 16:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elveszíteni rosszabb,hisz tudod és érzed mit vesztettél.

Ha megsem kapod akkor nem tudod mit vesztettél:-)

2011. márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
elveszíteni rosszabb, mert akkor már emlékeid, emlékképeid vannak vele kapcsolatban, ha még nem kaptad meg, akkor csak az van, amit belegondolsz a kapcsolatba, az álmaid munkájába
2011. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Elveszíteni. Amit nem kapsz meg, abban bízhatsz életed végéig, de ha már valami (valaki) a tiéd volt és végleg elveszett, ott már nincs miben bízni.
2011. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Elveszíteni. Okos ember a hibáiból okul és ha valamit elveszítünk, az a mi hibánk is.
2011. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Illetve elveszíteni jobb nah, hosszú távon, rövid távon talán jobb meg sem kapni.
2011. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
elveszíteni. és nem marad utána semmi csak az üresség :/
2011. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal rosszabb elveszíteni, miután már megkaptad (ha a szerelemről, egyéb ilyen értékekről van szó).

Volt már ,hogy nem jött össze egy lánnyal, akibe már fél éven át bele voltam esve, folyamatosan udvaroltam, stb, stb, aztán amikor koppantam, akkor rossz volt, de kihevertem egy idő után.

Viszont most, hogy rátaláltam valakire, már nem menne ilyen könnyen "túlesni" a dolgon. Egyszer álmodtam, hogy szétmentünk, nagyon rosszul voltam, amikor felkeltem. Fizikailag is, meg minden, nagyon rossz hangulatom volt. Nagyon élethű volt az álom. Kb 10 percig fetrengtem az ágyon, mire rájöttem, hogy csak álom volt, nagyon megkönnyebbültem, elmúlt a rosszullétem is.


Szóval szerintem rosszabb elveszíteni a dolgokat.

2011. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem elfogadni, hogy elveszítetted.


Valójában semmi sem a tied, átutazó vagy csupán ezen a földön, nem birtokolhatsz hát örökké semmit (és senkit), csupán használhatod ami eléd kerül, élhetsz a lehetőségekkel. (Vagy kihasználhatod és visszaélhetsz.) Ha megkapsz valamit, abban eleve ott van, hogy valamikor (de legkésőbb akkor, amikor meghalsz) el fogod veszíteni azt.


Tehát jobb mindent megkapni, hiszen magát az élményt el sem tudod veszíteni, halálod percéig veled lesz, hogy én ott voltam, én megtettem, nekem jó volt, nekem volt, kibírtam, eljutottam, megkaptam, elértem stb. Ha csak egy percre is, és ha fáj is, amikor elveszíted. Aki nem kapta meg, az sosem tudja meg, milyen, és talán nem is fáj neki annyira, ám nem tudja azt sem, mit veszített, üresebb, értéktelenebb az egész élete.

2011. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Egy másik mondás: magasról lehet a legnagyobbat zuhanni...
2011. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Személy szerint (talán sejthető is :) ) a szerelemmel kapcsolatban merengtem el a kérdésen.

Talán korábban azt mondtam volna, inkább meg se kapjak valamit (valakit), hogy aztán elveszítsem. Nem tudtam mit is veszíthetek.

Aztán jött egy férfi, és olyan érzéseket váltott ki belőle, hogy Ó te jó ég!!! Aztán ment is, az érzés pedig marad, ami mellé jött az iszonyatos fájdalom is.... De vissza nem csinálnám soha!


Részben egyetértek 16:12-vel. Azért részben, mert nekem még nem megy ez az "ennek így kellett lennie" szerű beletörődés. Még reménykedek :)

De ha újrakezdhetném sem döntenék másképp arról, hogy belemegyek-e ebbe a kapcsolatba. Vagy másba.

2011. márc. 8. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!