Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bűntetnétek meg ezt az...

Hogyan bűntetnétek meg ezt az embert?

Figyelt kérdés

A történet annyi, hogy édesanyámat átvert egy paraszt, több, mint 100 ezer Forintot lopott el tőle, és hagyott nála hónapok óta ki nem fizetett közüzemi számlákat stb. Édesanyám egy szobát adott ki neki, a rezsit felesben fizették volna, édesanyám oda is adta a pasinak a számlák felének összegét minden hónapban (így egyeztek meg, hogy ő megy a postára mert a pasi mobilisabb volt), de a pasi egyrészt lenyúlta anyám pénzét, másrészt nem tette hozzá a saját felét sem, nem fizetett be semmit, és a bérleti díjat sem anyámnak. Édesanyám kérte a befizetett csekkeket, de mindig volt valami kifogás, hogy bent hagyta a munkahelyén, a kocsiban maradt stb. ígérgetések sora. Amikor pedig már 2 hónap után jöttek a fizetési felszólítások, és kiderült, hogy hantás a pasi, már keletkezett ez a magas összeg (jött ehhez még az is, hogy a kérésére be lett vezetve Internet havi 8000 ezerért stb.), a pasi pedig fizetés nélkül lelépett. Előtte még voltak olyan fincsi húzásai pl., hogy kicserélte anyám lakásán a zárat (!).

Nem látok rá esélyt, hogy törvényes úton be lehessen hajtani rajta a pénzt. Polgári peres eljárást lehetne indítani, vagy közjegyzőnél fizetési meghagyás elindítását, de az ingatlan ügyvéd szerint semmi eséllyel és nagyon, akár évekig elhúzódva.

Így igazából a pénzről már lemondtunk, de valahogy egyszerűen nem hagy nyugodni a pasi, és szeretném csak szimplán valahogy megfingatni, csak, hogy egy kicsit, legalább egy pillanatig érezze szarul magát.

Már gondolkodtam azon, hogy írok a főnökének, hátha elveszti a bizalmát benne és kirúgja. De gondolkodtam pénzbehajtó kétajtós szekrényeken (bár az majdnem annyiba kerülne, mint az a 180 ezer, amivel lóg). Gondoltam arra is, hogy iwiwen vagy facebookon körüzenetet küldök az ismerőseinek, hogy a pasi egy arcátlan gazember. Szóval sezrintetek hogyan lehetne neki a legnagyobb kellemetlenséget okozni?


2011. márc. 8. 16:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom papírok nincsenek a megállapodásról.


Iwiw-en ne küldözgess leveleket, magadat teszed nevetségessé.

Amúgy nagyon sajnálom, hogy így járt anyukád, de ezt higgadtan gondold át, mielőtt hülyeséget csinálsz!

2011. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
gyújtsd fel a kocsiját
2011. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

körüzenetet ne írj iwiwen, azt nemigen olvassa senki

de ha veszed a fáradtságot s minden egyes ismerősének egyenként elküldöd a levelet, azt már lehet elolvassák :)) milyen emberek vannak, s a baj csak az, hogy annyira elhúzódik a dolog végére járni a törvény útján, hogy a legtöbb ember belenyugszik a kárába, így a mocskos tolvajok megtanulják, hogy úgyse jár a végére sok ember, mehet a menet


jól piríts oda neki mindenképpen, s legyen a főnöke is az iwiw ismerősei közt :))

2011. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Volt szerződés? Ha volt, feljelented. Ha nem, akkor meghúzzátok magatokat és tanultok az esetből.

Már megbocsáss, de nem csak a csaló a hibás...

2011. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
s miért minősíti magát, ha ír akármelyik közösségi oldalon, én megnézném, hogyan reagálnak a barátai, szomszédai, falubeliei, a kérdező családja lett meglopva nem az illető aki meglógott fizetés nélkül
2011. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az elmondás alapján nekem úgy tűnik, hogy van köztörvényes része is a történetnek, ami hivatalból üldözendő, tehát feljelentést kell tenni ellene mindennel, ami bizonyítható.


Mondok egy hasonlót: ha feltörik a kocsidat (ne legyen ilyened, nekem már többször volt sajnos), akkor a rendőrség hivatalból üldözi a tettest. Nagyon ritkán elkapják, és akkor te egy büntetőügyhöz csatlakozhatsz, mint magánvádló/károsult és ott kérheted a károd megtérítését. Az egyik esetemben elkapták az elkövetőt, és a rendőr tanácsolta ezt, de aztán nem jártam utána, lenyeltem az önrészt, CASCO-m meg volt a kocsira. Szerintem a helyzetetek nagyon hasonló, tehát a rendőrségen kell először feljelentést tenni, nem hagyni elhajtani magatokat egy rosszkedvű, dolgozni nem akaró rendőrtől, eljutni mindenképpen valakihez, aki hajlandó foglalkozni veletek, aki tud és akar is jó tanácsot adni erre a helyzetre.

2011. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát Hannibal Lecter rózsaszín gyermekmese ahhoz képest, amit én csinálnék vele.
2011. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elsőnek: van bérleti szerződés és tartozást elismerő nyilatkozat, de nem érnek semmit. Illetve annyit érnek, hogy ezek hiányában pl. fizetési meghagyást nem lehetne elindítani, de ezekkel sem sokra megyünk.


Második: köszi, azért börtönbe nem szeretnék kerülni. Bár egy éj leple alatt keletkezett "véletlen" 4-es defekt nem lenne rossz!

2011. márc. 8. 16:57
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Én meg keresném a pasi autóját -gondolom ismét új albiban van - és reggel oda osonnék, kiszurkálnám az összes kerekét. (hogy az ő reggele se induljon simán)


Azon a reggelen bemennék a munkahelyére (ő úgyis késni fog) és megkeresném a főnökét: Segítségét kérném az ügyben: Én elmesélném neki, hogy se szó se beszéd de lelépett fizetés nélkül, és hogy tudod nem az ő dolga, de mivel elérhetetlen lett telefonon számotokra, legalább adjon 10 percet a pacák munkaidejéből hogy ezt a dolgot 4 szemközt megbeszélhesd vele. HA nem is engedi meg, legalább elmondtad a történetet tehát bemártottad a főnökénél:)


Aztán kijössz a melóhelyéről, visszamész oda ahol volt a kocsija, és megkeresed az új főbérlőt. Elmeséled neki is a történetet :)


ha jól tudsz mesélni a nap végére a pacák kocsi, állás, és albérlet nélkül maradna...


Ja igen és a közösségi oldalakat is bevethetnéd ellene, akkor biztos hogy jó pár barát is elpártol tőle...


Ha visszakapja a kocsiját, én vennék gumikesztyűt és az éj leple alatt kutyaszarral úgy összekenném mint annak a rendje....

2011. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A főnök dolog nagyon jó húzás. Ez garantáltan alátesz ilyenekről már hallottam. Ő se fogja elintézni a pénzt, de legalább tudja kivel dolgoztat. Esetleg a végkielégítésnél nem neki adja a pénzt.

De azért a pert se hagynám ha sokáig húzódik is kapja meg ami neki jár egyébként igen vannak behajtó cégek akik a követelt összeg bizonyos részéért hivatalosan elvégzik a munkát, de kell egy szerződés vagy valami bizonyíték hogy tényleg ő e a ludas.

Albérleti oldalakra felteheted a nevét és a sztorit hogy mások ne foglalkozzanak vele. De csak bizonyítható adatokat mert becsületsértésért lesz pofája beperelni.

2011. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!