Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiaknak miért nem annyira...

A férfiaknak miért nem annyira fontos a házasság, mint a nőknek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 07:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Nő vagyok és nekem sem fontos, annyira nem hogy nem is akarok egyáltalán, senkivel se megházasodni. Felesleges felhajtás, értelmetlen, és megfojtva érezném magam egy házasságban. Ha vége, nem lehet csak úgy lelépni...
2011. márc. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem csak azért fontosabb a nöknek, mert ök szülnek gyereket és a szülés utáni idöszakban szükségük van biztos háttérre ahhoz, hogy norma´lisan tudjanak a kicsivel foglalkozni.
2011. márc. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak a nőknek fontos. A férfiak ugyanúgy vágynak a nagy Ő-re. Boldogan hajtják igába a fejüket, ha megtalálják a társukat.
2011. márc. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mert egy házasság megkötése után az élet már maga a valóság, nem terv csupán."

Ez egy filmben hangzott el. Talán azt akarja kifejezni, hogy egy ember még az igen komoly kötöttséget is jól viseli, ha nem nevesítik. Akkor ugyanis úgy érzi, hogy szó nincs kötöttségről, amit tesz az önkéntes és nem kötelezi semmi. Viszont az a bizonyos papír már kötelez. Onnantól nem (csak) önkéntességről, hanem kötelezettségről beszélünk.

Gondolom én, hogy ez lehet az oka. Magam is egy ilyen "önkéntes kötetlen kötöttségben" élek, és igazi szabadságélményt ad az, hogy nincs papírozva. Így úgy érzem, hogy a párom iránt érzett szeretetem tart benne a kapcsolatban, nem egy papír-kötelezettség.

A nőknek viszont - gondolom - a papír egy plusz biztonságérzetet ad.

Magánvélemény: papírral és nélküle is lehet egy kapcsolat jó is és rossz, nem azon fog múlni. Szerintem.

2011. márc. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlenül igaz...nálunk épp fordítva volt. A férjem jobban ragaszkodott az esküvőhöz, mint én. Persze nem voltam ellene, de én sosem éreztem szükségét a papírnak. Ennek ellenére gyönyörű esküvőnk volt.
2011. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

07:48 mond valamit


de én akkor sem értem hogy miért kell húzni halasztani,ha egyszer tuda h velem akar megöregedni:(

2011. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

07:48

Én is ezt írtam le egyszer egy papír-nem papír vitában, csak hülye példával.

(A kutya azért marad veled, mert ki van kötve, így nem tudod, hogy menne-e vagy maradna, vagy nincs kikötve, szabadon mehet, amerre akar, de mégis veled marad, szabad akaratából. Ez nekem romantikusabb.)

23/L

2011. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a férfinak nem kell biztosíték más szóval papír,bár ma már olyan törvény van hogy lényegében elég egy pár éves élettársi viszony,ámde! és itt a lényeg ki az aki megszervezi az esküvőt és aki évek óta azt tervezi milyen ruhában lesz, kik lesznek ott és hogy melyik templomban fog romantikusan megesküdni amit majd mutogathat még az unokáinak is? még szép hogy a nő :) nem is értem őket némelyiknél hallom galambok lesznek meg ilyenek és kérdem magamban(minek?) hisz nem elég ha valahol szűk családdal kimondod hogy igen és csak ez a lényeg?a szerelem a fontos hogy vele vagy és hogy persze összejön a család és megünnepli a dolgot,nem pedig a templom meg a ruha a fontos:D
2011. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja és 25/N
2011. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
házasság meg szerintem csak akkor kell ha már gyerek tervezés is szóba jön a kapcsolatban
2011. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!