Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye nem vagyok ezzel egyedül?...

Ugye nem vagyok ezzel egyedül? Már lassan feladom.

Figyelt kérdés
15 hónapos a fiam,aki rettentően akaratos,hisztis,nincs el egyedül egy kicsit sem,legalább ott kell ülnöm vele.A férjem szinte semmit nem segít a gyerek körül,meg a háztartásban,mondván akkor elkapat engem és elvárom,hogy a házimunkát is ő csinálja meg.Nem akar velünk enni,mert a kicsi kiabál evés közben.Mindig én etetem,tehát vagy egyedül eszem,vagy kihűlt ennivalót.Ő végez és otthagy minket.Szerinte nem jól csinálom a háztartást,a gyereknevelést,a bevásárlást,a főzést.A kisfiam tej és tojásallergiás,így általában kétfelé kell főzni és kétfélét kell vásárolni.Már lassan beleőszülök ebbe is,hogy folyamatosan ezen jár az eszem,hogy mi legyen,ami változatos,de olcsó.Elvárja,hogy kiszolgáljam,körberajongjam,segítsek neki.De egy köszönöm el nem hagyná a száját,egy szeretleket nem hallottam már ezer éve.Folyton az megy,hogy fogyjak le,hogy nézek ki.Tény,hogy van rajtam felesleg,de nincs energiám még tornázni is.Felújítjuk a házunkat,sehol nem tartunk,nincs kőműves,nincs ember,de leszarja,majd lesz valahogy.Anyámék folyton a fülemet rágják ezzel kapcsolatban,még köztük is én vagyok a villámhárító.Együtt soha nem csinálunk semmit.Úgy volt,hogy elmegyünk egy pár napra snowboardozni Ausztriába,de az ismerőseink nem jöttek.Mondtam,menjünk ki ketten,de szerinte az uncsi,mert ő egy kicsit jobban tud csúszni,mint én és az unalmas,hogy egész nap mellettem lassan csúszkál.Az volt a terve,hogy a másik párból csajt elszórakoztatom,holott nem is ismerem és 2 értelmes szót nem lehet vele váltani.És itt szokott jönni a kérdéssel,hogy miért vagyok rosszkedvű,miért puffogok,miért nem úgy van minden,ahogy kigondolta.Belefáradtam az örökös harcba,az örökös számonkérésbe,hogy én mindent szarul csinálok,rosszul nevelem a gyereket és másnak mindenre van ideje a gyerek mellett,nekem meg semmire.Mindig van tiszta,vasalt ruhája,főtt ebédje,vacsoráravalója,próbálok rendet tartani.De néha úgy érzem,minek,mikor úgysem jó semmi és úgyis beleköt mindenbe.Régen nem volt ilyen,az elmúlt pár évben változott meg ennyire.
2011. márc. 9. 11:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból nekem úgy tűnik sajnos ez az ember Téged már nem igazán szeret. Ha valakit szeretünk, megbecsüljük a munkáját, nem kritizáljuk.... Honnét veszi a férjed, hogy másnak mindenre van ideje a gyerek mellett????? Talán együtt volt más családdal, ahol kisgyerek van, hogy tudja? Nem, nem vagy egyedül. Én is sokat kínlódtam, amikor kicsi volt a gyerkőc (most sem nagy 3 éves lesz) és nem volt el egyedül, mellette úszott a lakás stb. DE!!!! Az én férjem maximálisan kiveszi a részét a teendőkből, hiszen Ő is akarta a gyereket, egy család vagyunk, szeretjük egymást, naná, hogy a munkát, nehézséget is megosztjuk. A háztartásba is besegít, de ha én csinálom, akkor addig a gyerekkel foglalkozik. Szóval itt alapvető problémák vannak a férjed beállítottságával! Mutasd meg neki a válaszokat, szerintem sok hideget-meleget fog itt kapni ő és sokan neked fognak igazat adni. Én elhiszem, hogy ezek után nem tudsz jókedvű és fitt lenni, senki sem lenne az, ilyen férjjel a háta mögött.... Beszélgess el vele, mert ez így nem maradhat tovább, ha így megy tovább, előbb-utóbb besokallsz és válás lesz a vége. Ja és egy párszor hagyd rá a gyereket, menj el fodrászhoz, sétálni, lazulni stb, hogy lássa, nem minden fenékig tejfel. Ja és közben legyen kitakarítva is, amíg távol vagy..... Sok sikert!
2011. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
20%
Valamit nagyon elrontottál. Az én férjem 50%-ot vállal minden otthoni melóból, és minig velem eszik.
2011. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Váltsál taktikát!!!!!Csakis magaddal és a gyerekkel törődjél.Mintha ő ott sem volna.Ne panaszkodjál neki semmiről. Éld a saját életedet. A gyerek meg azért hisztis, mert látja közöttetek a feszültséget.Veled érzek, egy allergiás gyermekkel nagyon nehéz boldogúlni, mármint az ételek összetételét nézve. Én cukros és lisztérzékeny vagyok, de már felnőtt, de így is nehéz. Vedd levegőnek a kedves férjet, mossál rá, adjál neki enni, és kész. Majd ha szeretne valamit, mond meg neki azt ki kell tőled érdemelni. Különben is ha te egy bálna vagy a szemében, akkor mit akar. Arra legyen időd, amire akarod. Nehogy te cipeld már az egész szentséges család terhét! És jól figyelj,ha egy éven belül nem változik a helyzet váljál el tőle. Addig is tornázz, kapcsolódjál ki a gyermekkel. Jön a jó idő, kocsiba teszed és irány a természet, a séta. Őurasága meg morogjon, mint a kutya!
2011. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%

Nem bántani akarlak, de amikor ilyeneket olvasok, akkor mindig azt kérdezem,hogy miért mentél hozzá és hogy főleg, minek vállaltatok gyereket. Mi most tervezzük a babát, de 5 év együttélés után, már nagyjából tudom,hogy mihez hogy fog a férjem viszonyulni. Tudom, hogy ezt meg azt ugyanúgy nem fogja megcsinálni, ahogy eddig sem, de azt is tudom, hogy a többit meg igen. Annyira már ismerem,hogy ugyanúgy fog foglalkozni a gyerekkel, ha otthon. Ezeket átgondolva határoztam el, hogy oké vállaljunk gyereket!

Ha nem tudjátok megbeszélni, sok jóra nem számíthatsz. Max. még egy-két évre!

Én a helyedben, kicsit megijesztve feldobnám neki a válást. Ha nem változtat, akkor fel is út le is út!

2011. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
hát,én is úgy érzem.amíg nem volt gyerek,akkor este 8-9 körül járt haza melóból,nem vártam meg a vacsorával,reggel meg már fél 7-kor mentem dolgozni,ő még akkor ébredt.de azért volt olyan,hogy csinált nekem reggelit.de most ha unja a banánt,elmegy pecázni,ha én szeretnék kicsit pihenni,megkérem,hogy legyen a gyerekkel,fel van háborodva.vasárnap is itthon volt,inkább lefeküdt a tv elé,minthogy a gyerekkel hármasban játszunk.amikor meg sikongatott a kicsi a kergetőzés közben,az volt a baj.szerinte szépen csendben kellene eljátszania a gyereknek.mindig én vagyok vele,ragaszkodik hozzám,erre tőle,meg az anyósomtól megkapom,hogy anyja majma a gyerek.
2011. márc. 9. 11:19
 6/29 A kérdező kommentje:
eszembe jutott már a válás is,de hová menjek gyerekkel,most költöztünk el pestről,van a nyakunkban 8 millió hitel,ahol ő csak adóstárs.bár,ha nagyon akarnám,meg tudnám csinálni.csak még szeretem és várom,hátha észbekap.
2011. márc. 9. 11:21
 7/29 anonim ***** válasza:
3%

A férjed kidolgozza a lelkét azért, hogy nektek legyen mit ennetek, és még elvárnád hogy otthon a te feladataidat is ő végezze el mert félre lett nevelve a kicsi és egyedül nem bírsz vele? Ne haragudj de szerintem te nagyon felfújod a dolgot...


25/N

2011. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

nem várom el,hogy ő csináljon mindent.de szerintem az azért elvárható lenne,hogy miután megcsináltam mindenkinek a vacsorát,megfürdettem a kicsit,akkor ő altassa el,míg én elmosogatok és ne várja el,hogy miután 9 körül már alig állok a lábamon,még csináljam a házimunkát,míg ő tesped a tv előtt.

sajnos a kicsi meg így alakult,mert egy 35 nm-es garzonban laktunk,egyszerűen nem tudtam a kicsit úgy elhelyezni,hogy egyedül legyen egy kicsit.aztán lehet,hogy én csinálok mindent rosszul és tényleg felfújom a dolgot.

2011. márc. 9. 11:29
 9/29 A kérdező kommentje:
ja és persze mindenki neki ad igazat,hogy szegény fáradt,hát ki kell kapcsolódnia.de az,hogy én mikor kapcsolódok ki,senkit nem érdekel.
2011. márc. 9. 11:31
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
11:24-es: Neked nincs gyereked, ugye? ne ítélkezzen már egy olyan személy, akinek gőze nincs a dolgokról!
2011. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!