Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne így legyen?

Mit tegyek hogy ne így legyen?

Figyelt kérdés
Már egy ideje a hugom körül forog a világ itthon....mindenki csak vele foglalakozik....és újabban már az idősebb testvéreim nem foglalakoznak velemcsak vele.... és eléggé úgy érzem h engem a hugom elnyom és ez nekem nagyon rosszul esik..:S mit tehetek h ez változzon???
2011. márc. 9. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2011. márc. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ezt most csak te érzed így, és az is lehet, hogy így is van, de ezt a családod nem érzi.

Nyugodtan legyél őszinte, és mondd meg, hogy szeretnéd, ha veled is többet törődnének.


Ezt persze ki lehet úgy is mutatni, ha megkéred az egyik tesód, hogy menjen veled kiállításra, moziba, vagy csak sétálni, van-e kedve valakinek társasozni, és igyekszel bevonni a többieket is.

Pl. ha a húgodnak lesz kedve társasozni, máris ketten vagytok, és biztos csatlakoznak a többiek is!


Ez nehéz helyzet, de fontos, hogy ne a húgod okold érte, és ne utáld, ne legyél vele bunkó, mert nem ő tehet róla, hogy ő lett a legkisebb.

Igyekezz kifejezni minél egyértelműbben, mire vágysz, ne duzzogj helyette, mert gondolatot olvasni senki sem tud.

2011. márc. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, és megtanultam elfogadni, de azért engem is zavar. Nem a húgom okolom, mert tudom, hogy nem ő az oka annak, hogy most vele többet foglalkoznak. Inkább én is többet beszélek húgommal, hogy meg tudja, hátha van valamilyen különös oka annak, hogy most vele többet törődnek. Szeptembertől kollégista lett és kiderült, hogy emiatt baromi rosszul érzi magát lelkileg, amit én sajnos nem vettem észre, de a család többi tagja igen, és próbálják szegénykém lelkét helyre tenni. Szóval szerintem próbáld kideríteni tesódon keresztül, hogy nem-e valami olyasmi miatt törődnek vele többet, amit te esetleg nem vettél észre, és most lehet, hogy sokkal több törődésre van szüksége mint neked.
2011. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:) hát nem tudom mert ha erről kérdem hugom nem mondd semmit de köszönöm szépen h ilyen megértő válaszokat kaptam:) megpróbálok mindent megtenni:)
2011. márc. 10. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!