Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen illene elköltözni...

Hány évesen illene elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
Egyik barátom most lett 30 éves és még mindig otthon lakik. Mondjuk csak 100 körül keres havonta, de van neki megtakarítva kb. 4 millió. Ebből el tudna indulni ha nagyon akarna, de azt mondta még gyűjtöget. Szülei már 60 fölött vannak, lehet arra pályázik, hogy lassan majd úgy is örökli a házat?
2011. márc. 9. 18:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Miért baj, ha együtt laknak?????

Ha nem csinálna semmit azt mondanám oké,hogy megszólod, de ennek az embernek van megtakarítása és dolgozik. Nem mindenki van rosszban a szüleivel és ameddig nincs felesége, addig nem feltétlenül indokolt a szétköltözés. Talán direkt nagyobb házra gyűjt, mert több gyereket szeretne, talán nem akarja elhagyni az idős szüleit.

Elég undorító azon fundálni, hogy az örökségre pályázik, és mindezt abból leszűrni, hogy még otthon lakik. Hánynom kell..

2011. márc. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kérsz zacskót?
2011. márc. 9. 18:48
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Nincs olyan, hogy valamikor illik. Aki szerint van, az kapott egy téves társadalmi viselkedésmintát.

Szerintem.

2011. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem úgy diploma%szakma megszerzése után 1, max két év, ameddig összeszedi magát. biztos állás stb..

Ha vknek van lehetősége sztem jobb ha elköltözik, legyen önállóbb stb

2011. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek az első válaszolóval!
2011. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16%
szomszédom meg 50-60 éves és az annyával él... szerintem 30 évesen már illő elmenni, de ha a szülőket nem zavarja... én 16évesen mentem el. olyan 20körül szerintem az ideális elmenni.
2011. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%
Csak legyek 18...már itt se vagyok.
2011. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, miért kellene mindenképpen elmenni a szülői háztól. Ha egy testvér ki is röppen, nem rossz, ha ott van valaki a szülőknek segítségül. Örülnek, ha megfőzöl sütsz, kitakarítasz, van kihez szólniuk egymáson kívül. Szerintem mindkét oldalról vannak előnyei, ha valaki otthon marad (kétségkívül hátrányai is, de csak azért ne költözzön el valaki, hogy külön lakjon).

26/N, aki a szüleivel él :) (de az előbb nem hazabeszéltem)

2011. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Első válaszoló nagyon jól mondja.

Amugy meg ez sok mindentől függ. Ahogy a kedves utolsó válaszoló mondja, hogy legyen 18 éves és már megy is, nem mindenki tud hova menni. Nem mindenkinek van 18 évesen annyi pénze, hogy lakást vegyen vagy akár albérletet fizessen.

2011. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Nincs olyan, hogy mikor illik, de az én értékrendembe nem férne bele és zavarna, ha 30-40 évesen itthon élnék. Persze ez nagyon pénzfüggő, de azt gondolom, annál valami nem stimmel, aki megtehetné, hogy elköltözzön és mégsem teszi ennyi idősen.

Az ilyen emberek 90%-a önállótlan, nem képes egy rántottát sem elkészíteni vagy elindítani egy mosást, mert megszokja, hogy anyuci minden reggel elé rakja az ételt és kimossa a koszos fehérneműit.


Úgyhogy én azt gondolom, hogy kb. 30 éves korig már ajánlatos elköltözni. Az mindegy, hogy 23 vagy 27 évesen. Addig még érthető, hogy szeretne gyűjtögetni.

2011. márc. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!