Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen volt elköltözni otthonról?

Milyen volt elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
hogy mondtad meg? hova mentél? nehézségek? előnyök? hány éves voltál? kivel/kikkel laktál?
2011. márc. 18. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. kollégium főiskola miatt 18 évesen.

2. albérlet régi párommal 21 évesen


Nehézség kollégiumban az volt, hogy nem találtam igazán jó barátokat, így magányos voltam.

Albérletben a nehézséget a pénz okozta, mert nekem nem mindig volt munkám, így 1 keresetből nehéz volt, bizony volt, hogy kölcsön kellett kérnünk.


Én születésemtől fogva független személyiség vagyok, így nem viselt meg az elköltözés, isteni volt végre "családosdit" játszani.

Megmondani nem volt nehéz, egyszerűen bejelentettem, megértették, hisz már nem voltam gyerek.

2011. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
én a páromékhoz költöztem kb másfél éve.nem mondtam ki hogy akkor én most elköltözöm.szépen lassan átkerültek a ruháim,cuccaim,és anyuék rájöttek erre maguktól.nehézségek? ilyen fizetés mellett rezsit fizetni,kaját venni,macskát etetni,esetenként orvoshoz vinni...24/N
2011. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Továbbtanulás, kollégium. 19 voltam, barátokkal mentem. Szokványos, unalmas fiatalkort élek :)
2011. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

nekem nem volt vészes, én már mikor elkezdtem dolgozni elhatároztam, hogy hamarosan elköltözök.

Költözésem előtt fél évvel apránként berendeztem a leendő lakásom(mamám volt lakása), aztán egyszerűen közöltem otthon, hogy következő hónaptól beköltözök. Anyum pityergett kicsit, pedig 10 km van a két település között.

Előnyök: magam ura vagyok, nagyobb szabadság, nem tartozok elszámolással senkinek, magamat tartom el.

21 voltam ekkor. 3 szobás a lakás, másik kettőben 1-1 lakótárs lakott.

Nehézségek: mivel nem tudok főzni, ezért vagy veszek kaját, vagy veszek kisütni/megcsinálnivalót, és megkérem mamám, hogy készítse el.

2011. márc. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mondtam meg?

-Letettem az asztalra a lakáskulcsot, és elköszöntem.


Hová mentem?

-Páromhoz, az ő szüleihez, de onnan nemsoká saját albérletbe mentünk.


Nehézségek?

-Kisebb pénzgondok néha.

Előny?

-Szabadság, végre nem vagyok a színészkedő anyámmal, és az általa kreált családjával, ahonnan kinéztek, mint a sz*t.

Hány éves voltál?

-19.

Kivel laktál?

-Ezt már kifejtettem, párommal, akivel azóta már házasok is vagyunk.


22/F

2011. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Borzasztó ! 22 évesen férjhez mentem, és 5 hónap múlva mentem a férjem után külföldre. Volt időnk felkészülni, mégis szivettépő volt mindannyiunk számára, nekem annyiból rosszabb, hogy tudtam, mit teszek a családommal. Nehézség? Minden. Nyelvtudás, melókeresés, megszokni helyet, embereket, mindent, messzeséget otthonról, megbocsátani magamnak. Férjemmel laktam. Előnyök ? itt könyebb nekünk kicsit, mintha otthon lennénk, ez segített nekem és szüleimnek is ezt jobban elfogadni.
2011. márc. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Továbbtanulás 18 évesen, lányokkal albiban.

20 évesen pedig a barátommal költöztem össze a tanulás mellett.

Az első elköltözésem ki kellett könyörögni, a másodikat nem hiszen egyszer már elköltöztem otthonról és már nem is ők fizették.

Nehéz volt, hiányoztak. Mára megszoktam.

2011. márc. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem szerencsém volt, mert szüleimnek van egy lakásszerüségük nem messze a házunktól a város központban és oda költöztem(igaz más tervük volt vele, de megengedték)

egyszerűen felvetettem nekik, hogy mi lenne ha beköltöznék oda. örültek neki mondván, hogy így tanulok egy kis önállóságot. otthon nem sok mindent csináltam (házimunkára gondolok) max kipakoltam a mosogatógépet. egy rendmániás anya és takarítónő mellett nem is nagyon lehetett. ez volt nekem a nehézség....hozzászokni a rendszeres házimunkához...főzés, mosás, takarítás és főleg a mosogatás. előny, hogy így sokkal háziasabb lettem, megtanultam beosztani a pénzt, a barátok/pasi akkor jöhetnek mehetnek kb amikor akarnak/akarom, és nem utolsó sorban a munkahelyem itt van a lakás alatt így nem kell messzire mennem:D 21 éves voltam és egyedül élek. 23/L

2011. márc. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1.a szüleim épp váltak,mikor elköltöztem.Csak egyszerűen mondtam,hogy na jó,akkor én össze szedem a cuccom és megyek.

2.Egy utazó táska gönccel(volt benne minden,szappanon át a téli-nyári otthoni stb ruháig,mindenből egy kevés) biciklivel két faluval messzebb mentem,arra gondoltam,talán valaki "befogad estére" aztán másnap keresek albérletet.(délután volt)De találtam nagyon messze mindentől egy kiadó tanyát.Felhívtam a tulajt és megegyeztünk 10 ezer/hó volt az albérlet(8 ezer zsebpénzem volt és a telefonomon is volt pénz,de ezt akkor nem mondtam neki,mint ahogy a koromra se tértünk ki)

3.Nehézségek: mivel mondtam,hogy szeretem az állatokat,majd ellátom őket,ő szívesen ott hagyta nekem a jószágit.De következő héten már dolgoztam is(apukám segített munkát találni,aztán már önállóan is mentem) iskola után.

Egy napom így nézett ki: reggel keltem 3kor,jószágok,tusolás esetleg főzni aztán 6kor indultam a buszhoz.Suli fél kettőig(ha úgy volt órám a középsuliban,elengedtek,mert az oszt.főnök tudta,hogy melózok) du.kettőtől meló este 9ig,10ig.Munkám: építőipar,segédmunkás voltam(16 évesen kerestem mást,akkor egy kis cégnél dolgoztam raktárban,akkor jobb volt,mert estin jártam tovább suliba)

Aztán a 22:45ös busszal haza(a buszmegálló 3 kilométer)gyalog haza,jószágolás,tusolás alvás.Hétvégén csak 10 órát dolgoztam,akkor tanultam.De legnehezebb mindig az évkezdés volt,amikor a könyveket kellett venni,sokba volt nagyon.

4.előnyök: hamar önálló lettem,17 évesen lett saját autóm,18 évesen mivel volt bejelentett munkám,hitelt is kaptam,lett saját házam(bár azt 20 évesen el kellett adni,a hitel mellett nem tudtam félre tenni a teherautó jogsimra,a volt m.helyemen meg megígérték,hogy teherautó sofőr lehetek,hát ment a ház,vettem a maradék pénzből másikat és megcsináltam jogsit,aztán mégse kellettem...)

Tehát 20 évesen végül lett egy saját hitel mentes házam és teherautó jogsim,most 21 évesen pedig buszra fogok vizsgázni.Ha a szüleimnél élek,a mai napig nem haladtam volna,nem lenne még saját házam.

5.amikor elköltöztem otthonról 13,5 éves voltam.Most 21 vagyok.

6.először az albérletben egyedül évekig,aztán volt párom szüleinél,ahonnan elzavartak(beteg voltam,akkor egy ideig nem kerestem pénzt) aztán megint egy másik albérlet máshol,ott is egyedül,aztán megint egy élettárs,onnan én jöttem el,megint albérlet(a legelsőbe mentem vissza)és utána vettem az első saját házamat.Ott is egyedül éltem egy darabig,bár futó kalandjaim voltam.A Vőlegényemet,mikor meg ismertem,ő oda költözött hozzám,aztán mikor el kellett adni és vettem a mostani házat,akkor szintén jött velem(sőt,p is választotta nagyrészt,bár nekem is nagyon tetszik és imádok itt lakni).

Együtt élünk 2 éve. :-)

21/L

2011. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szabad lettem! saját lábon, akkori barátommal albérletbe, mellette melóztam 24 évesen! a nehézségeket mindíg is letojtam! nem azt kell nézni!
2011. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!