Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van ha az apa 9hónap után...

Mi van ha az apa 9hónap után kíváncsi a gyerekre?

Figyelt kérdés
9hónap terhesség alat fel sem hívott és azt mondta uton utfélen mindenkinek nem az övé a gyerek akit a szivem alatt hordok.megszültem felhívott és apaságit szeretne.anyakönyvi kivonatban nincs beirva senki apaként,mert nem szeretném tartani a kapcsolatot velük.az a baj hogy az apa roma családból származik és amig azt hittük lány lesz nem kellett neki most hogy fiut szültem akarná,de én nem.félek hogy elveszik tőem akár erőszakkal is.mit tehetek?
2011. márc. 10. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Mondd, hogy mégsem az övé.Kész.
2011. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is. Ne engedd be az életedbe, ilyen apa nem kell a gyereknek,milyen már,hogy ha lány lett volna,nem is kéne neki?
2011. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Mondd, h gyerektartást kérsz, talán attól elijed. Amúgy ha nem iszol/drogozol és van kereseted, akkor nem tudja elszedni tőled. A bírók az anyának ítélnek szinte minden esetben, ha erőszakkal elviszi, az meg rendőrségi ügy. Amúgy az apaságiba míg pici a gyerek a Te beleegyezésed kell, simán kijelented, hogy nem az övé a gyerek és hivatalosan nem tehet semmit, ahogy én tudom.
2011. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

Rám 18 éve nem kíváncsi az apám.

Elsőnek van igaza, mondd meg, hogy nem az övé. Ha eldurvul a helyzet, ha fenyeget, fordulj a rendőrséghez.

2011. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Az apuka kérhet dns vizsgálatot, ha te nem egyezel bele abba, hogy apasági nyilatkozatot tegyen. Ha a vizsgálat szerint ő a gyermek apja, ugyanolyan jogokkal fog rendelkezni, mint az anya. Ebben az esetben gyermekelhelyezési pert kell indítani. 3 éves korig kizárólag az anyának szokták ítélni a gyermeket, kivéve ha az anyánál veszélyben lenne-alkoholista, súlyos pszichiátriai betegség. Az apa láthatási joggal fog rendelkezni, gyermektartásdíj fizetésére kötelezik. Ha a gyermek elmúlt 3 éves, már az apához is ítélhetik a gyereket.

Azt azért tudd, hogy a perköltséget és a szakértői költségeket -dns vizsgálat- a pervesztes fél fizeti, aki mindenképpen te leszel.

2011. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha apaságit akar, bíróság kötelezhet rá, mivel bizonyára tanuk látták, h.kapcsolatban voltál vele.

Ha komolyan akarja, és az övé akkor előbb-utóbb láthatást kiharcol. A DNS tesztet és a perktg.-et te fizeted majd.

Jobb, ha nem jársz emiatt 2 évig bíróságra, pl. munkaidőben, mert baj lesz. Ha vissza tudsz emlékezni, ki az apja, akkor neki is joga van látni, ha nem "emlékszel", akkor meg jogos lesz a kérelme a memóriafrissítés iránt.

2011. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon nagy felelőtlenség és butaság volt ez tőled, ráadásul szültél egy félvér gyereket egy cigány srácnak, biztos nem fogsz könnyen menekülni. Szegény ártatlan kisfiadnak pedig joga van megismerni az apját, ő nem tehet arról, hogy közöttetek ilyen rossz a viszony. Én mindenképpen hivatalosan intézném el a dolgokat, hogy majd papír legyen a láthatásról, ha megszegi, akkor fordulhatsz is a rendőrséghez.
2011. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Bocs,de olyan nincs hogy nincs senki beírva apának.Nemrég volt is egy riport erről a tv.-be.Mindig beírnak valakit!Kitalált személyt akár.Szóval?Kivan beírva?
2011. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

6 hónapig várnak a szülés után, utána felhívják az anya figyelmét rá, hogy rendeznie kell a gyerek családi jogállását.

2011. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Miért kellett 83%-ost és engem lepontozni?!
2011. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!