Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyen a sogórnöm ha a...

Mit tegyen a sogórnöm ha a nagy lánya nem jön ki a nevelö apukával és forditva?

Figyelt kérdés
A sogónöm lánya 12éves és nem jön ki a már vagy 4hónapja velük élö nevelö apukával viszont ez forditva is érvényes!Egyszerüen nem birják egymást!Persze néha eljátszanak meg kedvesek egymással de egyébként a kislány folyamatosan grimaszol ha kér töle valamit,vagy ha rászól egyszerüen nem hallja meg!Ráadásul az igazi apuka is teszi a kislány alá a lovat!Söt volt gyszer hogy a kislány beszolása miatt majdnem elment tölük!De a másik 2gyerekkel ki jön söt az egyik apának is hivja!Szerintetek mitcsináljon hogy megbékéljenek egymással?Sokmindent megprobált már de max egy hétig jött be!
2009. febr. 20. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon nehéz ügy.Természetesen a nevelő apukának kell felnőtt ember módjára viselkedni a gyerekekkel szemben.A kislány most kezd kamaszodni,nem könnyű kor ez amúgy sem,hát még ha szétszakadt a családja.Minden gyerek normális vágya,hogy egész családban anyukával apukával nőjön fel.Egy válás mindenképpen megviseli a gyerekeket.Van amelyik jobban tolerálja az új életet,van amelyik kevésbé.Hiába kedves vele néha az új apuka,ha nem őszinte a kedvessége mert ellenszenvet érez a gyerek iránt ezt Ő megérzi.Ezt csak sok-sok türelemmel,szeretettel megértéssel lehet kezelni.Semmiképpen sem úgy,ha a gyerek durcás,akkor apuka is gyerek módjára viselkedik vele,és Ő is durcásan vág vissza.12 éves gyerek már értelmes.Le kellene vele ülnie beszélgetni.Elmondani neki,hogy megérti,hogy mennyire fáj neki,hogy szétszakadt a családja.hiányzik az életéből,hogy együtt éljenek a szülei...stb...de ez sajnos már nem lesz úgy ahogy régen volt.

Arra nagyon oda kell figyelni,hogy még véletlenül sem mondjon semmi rosszat a gyerekek apjára,még akkor sem ha oka van rá,mert ezzel nagyin kivívja az ellenszenvet.

Ne akarjon az apja lenni,ne akarja átvenni a szerepét.

Egyébként szerintem nem helyén való,hogy pár hónap után apának hívják a gyerekek a nevelőapát.Talán ez is irritálja a nagylányt.Mindenképpen a szülőknek,és a nevelőapának kell megtalálni a megoldást.A gyerekek nem tehetnek semmiről,ők csak védekeznek ahogy tudnak.

Nekem is 3 gyerekem van,egy az első házasságomból.Én úgy voltam vele,hogy ha semmiképpen nem lehet normális kapcsolat a gyerekem és a választottam között,akkor természetesen a gyerekem érzései döntöttek.Nem kötöttem volna olyan emberrel össze az életemet,akivel nem jön ki a gyerekem.Hosszú távon elmartam volna magam mellől,és természetesen mint minden normális anyának a gyerekeim vannak az első helyen az életemben.Nekünk azóta már van két közös is,és egy család vagyunk.

Türelem,és szeretet,ez a megoldás.És persze az idő.Vagy jobb lesz,vagy rosszabb,de ezt érezni fogják.


Minden jót,sok sikert nekik.

2009. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy tipikus eset.

àlltalában a nevelö apuka nem tudja eldönteni, hogy nevelje vagy mindent ráhadjon a gyerekre.

Agyerek elöször örül, új ember, aztán mikor az újapu rászol elösözr akkor eltörik a mécses, a kisasszonynak nem tetszik hogy egy új ember jött az életébe aki parancsol. Míg igazi szülök ha rászolnak és vissza felesel akkor "durr egy füles" és a kislány már tudja is ki fönök, míg nevelö apuka ha ezt megteszi akkor azért fogja utálni a kislány ha nem teszi meg akkor meg kihasznál minden pillanatot.

Szerintem ezt csak is úgy lehet kivédeni, hogy anyuka mindig a nevelö apuka mellé áll. Vagy is mikor újapu rászol hogy vidd a mosogatóba a tányérod , akkor ha kislány nem teszi meg akkor anyukának kell oda mennie és mondani neki hogy csináld meg amit újapu mondott. Viszont ehez anyukának is el kell fogadnia az újapu nevelési módszerét.

Nem lennék a helyükben.

2009. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!