Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészítenek a szüleim! Mit...

Kikészítenek a szüleim! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen megutáltak a szüleim, nem értem, miért!! 15 éves vagyok, anyu azt mondta, nem mehetek sehova, se a barátomhoz, se a barátnőimhez, még unokatesóimhoz se, és nem fogok kapni szülinapi ajándékot mert rossz vagyok. Nem tudom mit csináltam. Oké, néha kicsit szemtelen vagyok de istenem az NÉHA van és utána bocsánatot kérek és ez még nem indok arra hogy "rossz vagyok". A barátom messze lakik, már egy hónapja nem láthattam miattuk. Nem bíznak bennem azt mondták. Szünetekben (tavaszi, téli stb) nem engedik hogy meglátogassam Barnit ( a barátomat ) hanem mennem kell velük mindenhova akkor is ha nem akarom.. Meg lett volna egy tök jó lehetőség, egy olaszországi tábor, nem is lett volna drága, ahhoz képest hoyg milyen árak vannak manapság, anya is mondta hogy jó ára van de apa azt mondta nem mehetek mert nincs pénzünk arra hogy elmenjek oda meg velük Horvátországba nyaralni. Jó, nagy nehezen elfogadtam, hoyg nem mehetek, mert nincs pénz, oké. De kiderült, hogy a 4 napos hétvégén el akarnak menni 5 csillagos welness szállodába... akkor most mi van?? ha én szeretnék valamit, soha nem mehetek el, soha nem kapom meg, és nem hisztizek, nem akarok elkényeztetett kislányka lenni, de jól tanulok, mindig segítek meg minden mégis ilyenek velem, az öcsémmel meg kivételeznek... ha ötöst kap, mindig "jajj Bálintka de ügyes vagy gyere itt egy csoki" meg "Bálintkám olyan ügyes vagy a nővéred tanulhatna tőled" meg ilyenek és mindig próbál bemocskolni a szüleim előtt, meg tudja, hogy kivételeznek vele anyuék és ezt ki is használja. Nem tudok anyuékkal beszélni, már vagy ezerszer próbáltam, de semmi haszna... azt mondják, rossz vagyok és megbízhatatlan... pedig soha nem csináltam semmi olyat ami alapján ezt mondhatnák.. :( olyanokat mondott anya hogy úgyis kiszeretek Barniból meg reméli hogy hamar szétmegyünk és hogy biztos le akarok vele feküdni és hogy én egy k*rva leszek akkor... most hogy nevelt ő fel?? ilyeneket képzel a saját lányáról?? :(( Segítsetek, kérlek!! Már nem bírom!! :'(((


egy kétségbeesett 15/L


2011. márc. 11. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Valami oka csak van, hogy így viselkednek. Ha visszagondolsz arra, hogy mióta megy ez így, talán eszedbe jut valami. Talán füllentettél nekik, talán más valamit csináltál, ami miatt megingott a bizalmuk benned. Ha valóban jól tanulsz, meg otthon is segítel (nézz a lelkedbe, ez mennyire igaz?) akkor édesanyáddal le kellene ülni beszélni, mi az amit még elvárnak tőled, mivel tudnád a "renomédat" helyre-állítani náluk.

Egyetlen szülő sem utálja a gyermekét, csak próbál szigorú lenni, azért, hogy valamit tanulj meg. Minden szülő szereti a gyermekét, ez biológiai adottság és nem értelmi döntés részükről.

2011. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Ha leülsz velük beszélgetni, és elmondod a problémáidat nekik, akkor sem értik meg?

Szerintem próbálj meg velük beszélni, most jön a 4 napos hétvége, lehet velük beszélni, mert jókedvük lesz. Mondd el nekik, hogy mi bánt, és hogy próbáljanak kicsit megértőbbek lenni. Ha ezt már próbáltad és nem jött be, akkor nem tudok segíteni:S Sok szerencsét!

2011. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy veszem észre, hogy anyukád attól félt, hogy elköveted az ő hibáit. Egyszerűen csak meg akar védeni. Tudom, hogy nehéz megérteni, hiszen ebben a korban hirtelen beszűkültnek érzed az élettered, és ki akarsz törni belőle. A szülők ilyenkor nem tudják, hogy felnőttként, vagy gyerekként kell kezelni a "gyereket", és sokszor a rossz esetekben a nem megfelelő módon viszonyulnak hozzá. Meg kell értened őket. Ha esetleg nem úgy kezdenél velük beszélgetni, hogy: az öcsémmel miért így, velem miért úgy, hanem egy kicsit másként, pl: tudom, hogy szerettek, és meg akartok védeni, azt akarjátok, hogy ne kövessem el a ti hibáitokat, de ti is voltatok ennyi idősek. Én is a magam hibáiból tanulok, mint ti akkor. Ez a kártya anno nálam mindig bevált, hátha működik ;)

Másik lehetőség, hogy kicsit megerősítedmagadban a szüleid bizalmát: egy ideig visszafogod magad, szemtelenség helyett kedvesen reagálsz le olyan dolgokat is, amik esetleg nem tetszenek (a kedvesség a legjobb fegyver, tapasztalatból mondom, mert ezzel nem lehet vitázni), nem akarj mindenáron hardba szállni az öcséddel, érdemeld ki, hogy megbízzanak benned, ne követeld!

2011. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
tudod mit csinálj?.. Szeresd öket!!!! amig vannak neked
2011. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy látom, hogy nagyon jól nevelnek, persze ezt most nem érzed, de lesz idő, amikor hálás is leszel érte nekik. Csak fogadj szót nekik, legyél jó és pár év múlva szabad leszel, önálló élettel, csak addig kell kibírnod. Biztos, hogy nem utálnak, csak féltenek és ez nem baj. Sajnos ezt csak akkor fogod megérteni igazán, ha neked is lesz egy ekkora gyereked. :)
2011. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az egész családom hülye (majdnem). Most is mindenki üvölt. Tököm ki van velük.
2011. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
anyud féltékeny rád. talán tudat alatt, neki sem tűnik fel..de ha ok nélkül csinálja ezt, meg reméli hogy szakítasz a pasiddal az féltékenység gyanús. ülj le velük beszélni rendesen, mondd hogy addig úgyse lesznek békénhagyva,..ha nem segít, akkor meg csinálj titokba a dolgaid.: D
2011. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ugyan ez a problémám nem mehetek sehova pedig mindent én is megcsinálok mosogatok, takarítok, teregetek, öcséimmel vagyok szinte mindig megfürdetem őket meg vacsoráztatom őket és semmi hatás nem mehetek sehova. én se tudom mit tegyek nem vagyok egyedül úgy látom :/
2011. márc. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!