Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim már kikészítenek a...

A szüleim már kikészítenek a tanulás miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erős gimibe járok, félévkor 4-es volt az átlagom, ami tudom, hogy lehetett volna jobb is, csak ilyen ének, rajz, meg tesi lehúzták. Második félév nehezebb, új matektanárt kaptunk, aki nem magyaráz semmit, ezért leromlott abból az átlagom, de ezen kívül azért próbálom fenntartani az eddigi eredményeimet. Ha kapok egy 3-ast vagy 4-est, akkor utána jelentkezem, hogy feleljek vagy valahogyan kijavítsam. Ezeket tudom magamtól is, de anyám folyton felidegesít, hogy javítsam ki, különben kivág itthonról, meg ilyenek. Annyira fel tud idegesíteni, így is már dogák előtt annyira feszült vagyok, meg tényleg nagy rajtam a nyomás, mert most már számít az év végi eredmény. De én tudom, hogy magamnak tanulok és tanulok is rendesen, sosem volt még olyan, hogy úgy mentem el, hogy nem tanultam valamire, csak most idén inkább az érettségi tantárgyakra álltam rá, ahogy mindenki. Már mondtam anyunak, hogy tudom a kötelességemet, ne idegesítsen már, meg ne kiabáljon velem, de akkor is ezt teszi. Már szinte remegek 1-1 felelés vagy doga előtt, mert az jár a fejemben, hogy ha nem lesz 4-es 5-ös, akkor gáz lesz. Mit tegyek, hogy ne idegesítsen fel folyton? Hiába lesznek ötös témazáróim, meg ilyenek, mégis belémköt. Meg pl. tök messze vagyok az ötöstől töriből, mert nagyon maximalista tanárunk van, és 1 ember ötös a 30 emberből nála, a négyesért is annyit kell tanulni, mint a fene, anyu pedig egyfolytában cseszeget, hogy akkor is legyek ötös belőle. Már nem bírom!
2011. máj. 8. 12:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az meg a másik, hogy azt mondta, egész nyáron tanulni fogok és olaszból leteszem a nyelvvizsgát, amit mellesleg csak 2 éve tanulok..
2011. máj. 8. 12:49
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Az olasz könnyű, sokan 1 év alatt levizsgáznak belőle.
2011. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy az egész kérdésből ennyit fogtál fel.
2011. máj. 8. 12:55
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Hasonló cipőben voltam én is. Mondjuk én elég link voltam de mutterom állandóan cseszegetett. mikor 9-es voltam egyszer elköltözött itthonról 1 hétre mert matekból egyest kaptam. mondjuk már nem zavar mert számomra már nem létezik. egy jelentéktelen személy.

remélem a te problémád megoldódik, én már nem is beszélek vele.

2011. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem, ha tényleg ennyit tanulsz, akkor én egyáltalán nem értem az édesanyádat. Inkább örülnie kellene, hogy a lánya/fia így áll a tanuláshoz, amit sokan nem tesznek
2011. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha már attól ki akadnak hogy 4es tanuló vagy akkor már vmi nem oké, jó nyilván azt akarják hogy legyen belőled valaki és eltudj menni egy komoly fősulira vagy egyetemre. Mond meg anyukádnak hogy még nem akarsz nyelv vizsgát tenni és szeretnéd kipihenni nyáron a tanulás fáradtságait, meg amúgy is te érzed hogy mennyire vagy készen egy nyelv vizsgára mert szerintem a 2 év nyelvtanulás az nem elég a jó nyelv vizsgához. Szépen leülsz anyukádnak és elmondod neki hogy az sokkal rosszabb ha terrorizál téged hogy legyenek jobb jegyeid így feszült vagy és nem tudsz maximálisan koncentrálni a felelésre vagy dogára. Otthonról csakúgy nem vághat ki amég nem vagy 18 éves, de ha tanulsz még akkor sem.
2011. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Februárban nyelvvizsgáztam franciából, angolból meg még 9.-ben. Olaszt meg csak heti 2 órában tanulok, de most nem vagyok rajta nagyon, mert fontosabb a magyar, mert abból emeltezni akarok, meg matek stb.
2011. máj. 8. 13:01
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha anyád komolyan elvárná, hogy a fölösleges tárgyakból (rajz, ének, tesi) is jól teljesíts és kikészítsd magad, akkor legegyszerűbb ha sz.arsz rá. Bőven elég ha az érettségi tárgyakból ötös vagy, az átlagot sose értettem, hogy miért is érdekel bárkit, amikor sehol nem nézik...

Ha a töri tanár maximalista, és leheleten nála az 5ös, akkor ez van, nem tudsz vele mit csinálni, elég lesz a 4es is. A felvételinél max. -4 pontot fog jelenteni, az meg semmi...

Tudom, hogy baromi nagy a nyomás rajtad, de hidd el senkinek a kedvéért nem éri meg idegileg kikészülnöd, még az anyád kedvéért sem. 19 éves vagyok, szóval nagyon ismerős nekem a helyzet amiben vagy, nekem is van olyan gimis ismerősöm akinek hülye az anyja (sajnálom de erre nincs jobb szó). Néha a szülők elveszik a realitás érzéküket és fölöslegesen sokat követelnek. Az írásodból nekem egyértelmű, hogy te nagyon felelősségtudó vagy, szóval nyugodtan hagyd figyelmen kívül a szidalmakat. Nem éri meg ideje korán túlstresszelned magad...

2011. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Érettségi tárgyaknál matekból 4-es vagyok (lement 3,8-ra az átlagom és már nem lehetek ötös), irodalomból meg nyelvtanból 5-ös, töriből 4-es, angolból, meg franciából ötös, bioszból pedig még hajtok a 4-esért, mert eléggé lazán vettem azt a tantárgyat addig, amíg ki nem derült, hogy beleszámít a felvételibe:/
2011. máj. 8. 13:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Na akkor meg pláne a fontos dolgokra koncentrálj és ne a hülyeségekre amiket anyád kitalál. Nyugi, nem lesz semmi gond, csak dönts el, hogy mit akarsz elérni és ne hagyd, hogy bárki befolyásoljon benne!
2011. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!