Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi idétlen szomszéd?

Miért van ennyi idétlen szomszéd?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég költöztünk be egy társasházba. Én sem és a párom sem nagyon ismerkedős, barátkozós. Bemutatkoztunk, és ennyi. Én nem akarok jópofizni a szomszédokkal. Ha kérdeznek, vagy valamit akarnak, akkor persze beszélgetek velük, de igazából több dolog is lefoglal, mint a szomszédaim...

Csendben, normálisan élünk. Nem tartunk bulikat, nem üvöltözünk, nem csapkodjuk az ajtót. Sokat nem is vagyunk itthon, mert dolgozunk.

Erre tegnap itthon maradtam, és hallom a két szomszédunk éppen arról beszél, hogy milyen elzárkózottak vagyunk, és biztos nem vagyunk normálisak. Nem fognak velünk semmire se menni...és csak szidtak minket.

Hát majd kijött a szemem mérgemben!

Egyszerűen nem értem, hogy miért nincs jobb dolguk, mint a szomszéddal foglalkozni? Főleg úgy, hogy nem tettünk ellenük semmit...

Ezek után kedvem támadt volna zajt csapni, ordítozni, hogy megtudják milyen is a rossz szomszéd!


2011. márc. 12. 11:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
17%

Te azt gondolod róluk, hogy idétlenek, és rólatok is ezt gondolja valaki.

Mindenki szerint "idétlen a szomszédja".


Különben meg igazuk van - elég bunkóság ennyire elzárkózni a világtól.

2011. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Nem rég költöztünk ide, sokat dolgozunk. Este 8 körül már nincs kedvem cseverészni a szomszéddal. Ez lenne akkora bűn?

Ne aggódj, nem írtam ki az ajtómra, hogy kotródj szomszéd!

S oké, higgyen idétlennek, de most őszintén miért kell erről dumálniuk és hergelni a másik szomszédot?

2011. márc. 12. 11:53
 3/29 anonim ***** válasza:
71%

mi az h bunkósàg elzàrkózni a vilàgtól.??? úristen.. mindenki maga dönti el kinek a pofàjàt akarja lesni bàjcseverészés közben.

Ha ök nem akarjàk akkor a szomszédok takarodjanak vissza anyjukba-.-....

igazad van kéRdezö! az biztos, hogy kimentem volna, és megmondtam volna, hogy nem elzàrkózottak vagyunk hanem ràjuk nem vagyunk kívàncsiak...

2011. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Fogadni mernék hogy nyugdíjasok (elnézést azoktól a nyugdíjasoktól akik nem ilyenek) nekik szokott lenni annyi idejük hogy mások dolgaival foglalkozzanak...

Ha udvariasan kedvesen viselkedtetek velük akkor nincs joguk lehordani mindennek. Meg aztán ha így kibeszélnek meg szidnak a hátatok mögött akkor mégis mi a francot képzelnek hogy majd ezek után odamentek hozzájuk jópofizni?

2011. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ha az bunkóság, hogy elzárkózom, akkor az mekkora bunkóság lenne, ha egyfolytában zavarnám őket valamivel???
2011. márc. 12. 11:54
 6/29 A kérdező kommentje:
Ja, az egyik nő nyugdíjas...és bocsi a nyugdíjasoktól, eddig nem volt előítéletem, de most már lesz...
2011. márc. 12. 11:55
 7/29 anonim ***** válasza:
21%

Húú mennyi antiszociális ember van itt..

Remélem veletek is így fognak majd viselkedni.


Igen, biztos rossz lenne, ha néhanapján beszélgetnél a nyugdíjas nővel, ő meg JÓINDULATBÓL (ami bennetek nincs) csinálna nektek vacsorát mikor hazaértek este 8-kor munkából...


Eleinte én sem bírtam a szomszédaimat, de most már 10-15 perc beszélgetésért sütnek is nekem sütit, pedig nem is kértem őket...


Fogadok, hogy az a néni 1000x jobb ember, mint ti.

2011. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%

Ne foglalkozz senkivel. A lényeg, hogy TI jól érezzétek magatokat, a többi meg nem számít. Nálam ugyan ez a helyzet. Azt hallottam, biztos nem vagyok normális, mert mindig csak köszönok, pár kedves szó,azt megyek tovább. Na de! Kérdem én:miért kéne nekem órákat beszélgetni a szomszéddal? Nem a barátaim, egyszerűen egy házban lakunk azt kész. Egyébként is:most beszélgessek arról,hogy 5 FT-tal drágult a gáz, 6-tal meg a csirkefarhát...hát ki a tököt érdekel,nem?

Sőt, már olyat is hallottam, hogy biztos valami törvénytelennel foglalkozok,amiért kicsit jobban élek,mint ők. Áááá...szánalmas, de mondjuk én jót nevetek rajtuk, azt kész. Az a típus vagyok,akiről minden lepereg. Szerintem te se foglalkozz velük!

2011. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Egy társasházban mindig égnek a vágytól,hogy megismerjék az új lakót.(állandó beszédtéma)Ha nem tehetik,akkor dühösek és csalódottak.

A tanácsom:állj meg amikor összefutsz valakivel egy pár szóra.Mondj pár mondatot az időjárásról,dicsérd meg a gyerekét,kutyáját,kérdezd meg segít-e felvinni a szatyrot.Amikor mindenkivel váltottál már pár mondatot,akkor letudtad,és bezárhatod az ajtót.Nem fognak többé csodabogárnak tartani benneteket.

2011. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

11:59


Én akkor se akarnék kétszínű szomszédokkal bájcsevegni (mert ha nem képesek az ember szemébe mondani ha baj van vele az kimeríti a kétszínűség fogalmát) ha 3 fogásos vacsorát csinálnának nekem.

2011. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!