Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még igazi barátok,...

Vannak még igazi barátok, akikre lehet számítani?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy nektek van-e olyan barátotok/barátnőtök akit már nagyon régóta ismertek, minden megosztotok egymással bármiről tudtok beszélni, és tanácsot adtok egymásnak?

Én azt tapasztalom, hogy az embernek mindig egy adott körből vannak "barátai" akiket a későbbiekben elfelejt, és csak a "szia, de rég láttalak, mi újság veletek" kérdésekből áll a beszélgetés. Úgy tapasztaltam, hogyha az ember általános iskolás és miután felkerül gimibe, elfelejti az általános iskolás barátait. Vagy ha az ember gimis és felkerül fősulira, akkor elfelejti a gimis barátait. Szerintem ez jellemző a fiatalabbakra és a közép korosztályra is. ( 20-40ig) Nektek mik a tapasztalataitok?? Vannak igazi barátaitok??


2011. márc. 12. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajna nincsenek. Én mindig is az voltam, de kihasználtak. Lehet, hogy emiatt nem érdemes annak lenni.
2011. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kort is írjatok légyszi!!!
2011. márc. 12. 16:39
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem nincs senki, akivel istenigazàból megoszthatnàm a bajaimat. Viszont annàl jobban nekik van, hogy én meghallgassam õket. Màr ùugy unom, ja és pontosan azért , mert nem vagyok kàrörvendõ. Sokszor azt mondom nincs baràtra szükségem, ha ilyenekkel hoz össze a sors.
2011. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen vannak, csak sajnos nem jut mindenkinek.
2011. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy "igazi" haverom. Kb 1 éves korom óta ismerem. A homokozóba ismertem meg a játszón. :) 18F
2011. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha az ember kilép az iskolapadból a nagybetűs Életbe akkor onnantól kezdve nem számíthatsz igazi őszinte barátságokra, mindenki önmagáért teper...
2011. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem két igazi jutott. Gimis barátságnak indult mindkettő, és már több mint 10 éve tart, erősödik. Nem is barátság ez, fogadott testvérség inkább. Ők ketten ott voltak velem, ha bőgtem, mikor érettségi előtt minden összejött, mikor egyetemre jártunk, mind máshová, valahogy mindig összejöttünk, mert hiányoztunk egymásnak. Ott voltak az esküvőmön, tanúként :) Ők tudták meg a párom után elsőnek(másodiknak), hogy babánk lesz, és versengek azon, ki milyen szerepet töltsön be, és segítettek, bármikor szükség volt rájuk. Egyikük keresztszülő lett, másikuk fogadott nagynéni, és ha éjjel 3kor megcserren a telefon, vagy szól a kapucsengő, én ugrok, ha róluk van szó, mert ők is bármikor megteszik értem. Szóval létezik :)

33/N

2011. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Vannak :)

Én amikor gimit váltottam, akikkel előtte tartottam a kapcsolatot, teljesen megszakadt, nagyon más körbe kerültem. De ott olyan igazi barátaim lettek, akikre azóta is szánmíthatok. Van aki azóta külföldön él és jó, ha egy évben egyszer találkozunk, de tartjuk a kapcsolatot és mindent megbeszélünk. Az itthoni barátaimmal pedig nem csak hogy meg tudjuk beszélni a dolgainkat, de segítünk is egymásnak, amikor csak tudunk. Például az egyik barátnőm anyagilag nagyon jól áll, ő rendszeresen ad nekem ruhákat. De van olyan barátnőm, akit befogadtam, amikor nem volt lakása. És valóban őszintén meg tudjuk beszélni a dolgainkat, erre főleg akkor döbbenek rá, amikor itt olvasom a kérdéseket, hogy "hogy mondjam meg a barátnőmnek, hogy ...." - nálunk nincs ilyen probléma, azért a barátom, hogy a szemébe mondjam.


Számomra nagyon furcsa, hogy ma ilyen sokaknak nincsenek igazi jó barátai. Holott felszínes kapcsolata meg tipikusan rengeteg van ezeknek az embereknek. Olyan, mintha az emberek nem is akarnának barátokat, de közben meg hiányzik nekik.

Mondjuk az is tény, hogy ha a saját ismeretségi körömet nézem, hogy általában a felszínes embereknek nincsenek igazi barátaik, egyszerűen mert maguk is felszínesek, így esélyük sincs, hogy elmélyítsenek egy barátságot. Ilyen esetben viszont egyszerűen az illetőnek fel kéne ezt ismerni magában és egy kicsit (pontosabban baromi sokat) tenni azért, hogy ne legyen felszínes. A barátok meg valahogy "jönnek" maguktól :)

2011. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja a korom lemaradt, 22N
2011. márc. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igazi barátom van, de csak néhány. Az utóbbi években sok emberben csalódtam, általános, gimis évekből. Az egyetemi barátaimban még nem, remélem nem is fogok...
2011. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!