Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a boldogságod alapja?

Mi a boldogságod alapja?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha olyan valami,valaki az alapja amit,akit elveszíthetsz az nem egy biztos alap.
2011. márc. 12. 20:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
A családom, a biztos anyagi hátterem. Egyiket sem fogom elveszíteni.
2011. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

A férjem és a kisfiam.

Bármit elveszíthet az ember. Akkor nem lehetne senki boldog? Mire gondolsz?

2011. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%
Család, gyerekek, egészség, szerető feleség immár 15 éve, anyagi biztonság amíg csak élünk, gyönyörű lakás tele luxussal, autók, hitel semmin. Ez az én életem. Kihagytam valamit?
2011. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Hát ez az h bármikor bármit és bárkit elveszithetünk .

Akkor hol az igazi boldogság? Csak az átmenetiben?

Akkor honnan a vágy a szívünkben az örök boldogságra?

2011. márc. 12. 21:06
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Önmagam.
2011. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

21.07

még sosem csalodtál magadban?

2011. márc. 12. 21:08
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
A boldogságom alapja a hit, a remény és a szeretet. Ahhoz, hogy ezeket elveszítsem, rendkívüli dolgoknak kellene történnie. Hiszek magamban, reménykedek az álmaimban, szeretem a szeretteimet és magamat. A többi az csak plusz.
2011. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én értem mire gondolsz. Én boldog vagyok minden különösebb indok nélkül is, de még ennek is van alapja, van hol laknom, vannak céljaim amiben támogatnak. De még ezt is elveszíthetem (persze nem valószínű, de elméletileg megtörténhet), és az utcára kerülhetek hajléktalannak. Akkor meg szerintem senki nem lenne boldog. De olyan konkrét dolog, hogy egy személy, vagy egyéb dolog nincs..
2011. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Mindenkinek mást jelent a boldogság.

Van, akinek az anyagiakat meg az említett luxuscikkeket. Van, akinek az emberi kapcsolatait. Van, akinek azt, ahogy elmerül egy tevékenységben, amit szeret.


Ha eleve azon töprengsz és szorongsz, hogy jajj de mi lesz, ha elveszítesz valamit: ez a biztos recept a boldogtalansághoz.


Szóval ez egy fontos alap a boldogsághoz: elfogadni, értékelni és élvezni, ami van, az életet, a lehetőségeket. Fejben dől el.

2011. márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a boldogság valóban a hitben (nem feltétlen vallásos hitre gondolok, én legalábbis nem vagyok az) van. Amíg az ember hisz önmagában, és hogy bármit elérhet, addig nem lehet boldogtalan.
2011. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!