Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most vagy anyám bolondult...

Most vagy anyám bolondult meg, vagy én nem vagyok elég türelmes?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ti mit szólnátok egy olyan anyához, akinek semmi nem jó. Folyton azzal van a baja, hogy nem segítek neki a főzésben. Azért nem segítek neki, mert elvette a kedvemet tőle. Ugyanis ha főzök mindig pofázik valamiért. Soha nem jó neki semmi. Még a palacsinta sütésbe is beleszól. Hogy "nyers a tészta, meg olyan kis semmilyen". Érdekes módon az 50db-ot amit csináltam 10 perc alatt elfogyott akkor nem hinném hogy sz*r volt. És ez mindennel igy van! Ha pizzát csinálok, ha túrós tésztát, ha maffint, ha levest.. És akkor csodálkozik hogy semmi kedvem nincs vele együtt főzni. Pedig már mondtam neki, hogy azért nem főzünk együtt, mert engem halálra idegesít a beszólásival. Ha kinyitom az ablakot mert melegem van akkor ő becsukja, ha előveszek valamit ami még fog kelleni akkor ő visszateszi a helyére pedig mondom neki hogy még kell de ő akkor is elteszi, én meg 5 perc múlva újra előveszem mert tényleg kell. (pl: olaj a palacsinta sütéshez) Képes mosogatni akkor mikor én rakott krumplit csinálok és telepakolja az egész padlót hogy essek fel benne, meg amúgy sem férünk el abban a kis konyhában. Mondtam már neki hogy mi a bajom, de szerinte én hisztis vagyok. Komolyan mondom hogy alig várom már hogy saját konyhám legyen és nyugodtan tudjak főzni, sütni és nem áll felettem senki hogy beleszóljon. Szerintetek mi a jó megoldás ilyen esetben?? Hogyan "férjünk el egymást mellett" ???
2011. márc. 13. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet, egészen addig, amíg ki nem vertem a balhét. Egyszerűen nem voltam hajlandó vele "együtt" főzni, közöltem vele, hogy vagy ő csinálja, vagy én. Azóta be sem engedem a konyhába, mert ha bejön, akkor biztos rögtön megkever valamit, amit nem kéne, vagy pl. megsózza a kaját amin már van fűszerkeverék stb. A mi konyhánk is kicsi. Már elég rég nem "főzünk együtt", de azért még néha bepróbálkozik... Meg kell neki mondani, hogy NEM.
2011. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak iranyitgat, s nem pofazik!, de Te tudod.


Kulon kell megoldani a fozest! Tehat amikor O foz, akkor Te menjel el futni, vagy barhova, de csinalj olyan programot, hogy ne legyel otthon.

Amikor pedig Te szeretnel fozni, akkor a Mamat kell elkuldeni valamerre, akar felkinalhatod Neki azt a lehetoseget, hogy szivesen megfozol, s ha van dolga, akkor menjen el pl.

2011. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is mondtam már neki azt is hogy döntse el, vagy Ő főz vagy ÉN. Ilyet is csináltunk már. De hát ő képtelen addig mást csinálni 10 percenként bejön ellenőrizni, mintha egy 15 éves lány lennék aki életében először próbál valamit csinálni és segítségre tanácsokra szorul. Olyan is van, hogy az én jól bevált receptem szerint készítek el valamit és jön és mondja hogy hát az úgy nem lesz jó, csináljuk úgy ahogy ő szokta, és na ná hogy száraz lett a tészta.... A mosogatásba is folyton mindig beleszól. ááá.. Szerintem minden ember tud mosogatni, de ő abba is beleszól... Ezek után el sem tudnám képzelni hogy esetelg az anyóssal együtt főzzünk valamit mert köztünk meg ég és föld a különbség...
2011. márc. 13. 12:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Főzz akkor, amikor ő nincs otthon, vagy csinálj neki valami programot a szobában, vagy máshol, ahonnan nem tud zavarni. Mondd neki, hogy te megfőzől, ameddig ő kitakarít, vagy elmegy a barátnőjéhez.
2011. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy munkanélküli és nem jár sehova.. :S
2011. márc. 13. 12:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Ismerős. Én se főzök együtt anyámmal. Nekem is mindig beleszólt, amíg egyszer meg nem csináltam, hogy ledobtam mindent a kezemből, oszt' tessék, fejezd be. Na, azóta nyugtom van.
2011. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Arra a pár órára zárd ki a konyhából. -))
2011. márc. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én anyám sem 100as néha, de hát ez van :))
2011. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
12: 27 es! Én is csináltam már ilyet, hogy ledobtam mindent a kezemből és mondtam neki hogy fejed be te, de akkor meg jött utánam és mondta hogy hogy lehetek ilyen neveletlen :D
2011. márc. 13. 12:30
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor főzzön ő, ha munkanélküli, és nincs jobb dolga.


Nálunk most is van egyébként kötözködés, hiába hagytam ott egyszer azzal, hogy "fejezd be te", mert szerinte a palacsintám nyers, a pudingot nem főzöm meg, blabla. (a család férfitagjai meg kétpofára tömik a főztömet, süteményeimet...) Női, asszonyi féltékenység. Nemrég öcsémmel sütöttünk valamit (vele jól össze tudunk dolgozni), apámnak meg meghagytuk, hogy anyánkat SEMMI SZÍN alatt ki ne engedje a konyhába, mert ha beleszól, hát be is fejezheti!!!

2011. márc. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!