Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen anya az ilyen? Miert...

Milyen anya az ilyen? Miert viselkedik igy?

Figyelt kérdés

A szuleim 4 eve hazasok, apukam anyukajaval lakunk egy udvaron.

A szuleim eleg sokat veszekednek, ahogy en veszem eszre anyum kezdi,...mindig ordibal, aztan ha kiment apa, elkezdi nekem szidni"hogy lehet ilyen ez az ember?"Mucsok"...es meg durvabb szavakkal.

Tolem mindig elvarja, hogy nagyon jo tanulo legyek, es hogy mindent megcsinaljak.

Ram is nagyon sokat kiabal, nem telik el egy nap ugy, hogy ne veszekedjunk.

Nemreg talalt munkahelyet, 8 orat dolgozik.

Mikor hazajon, mindennel baja van, ha nincs rend, vagy ilyensmi, vagy ha az asztalon hagytam a konyveimet tanulas utan.

Ma reggel, kb 9ig engedte hogy az agyban maradhassak pihenni, aztan felrazott' hogy menej neki segiteni a hazimunkaban, aztan lasssan felkeltem, elkezdi " hogy ensoha nem csinalok semmit, lusta vagyok, hul*ye, nincs senkinek ilyen lanya"

Aztmondja hogy csak en ertem ment dolgozi, aztan nagyon ritkan vesz ruhat, most is mondtam neki, hogy jo lenne egy cipo tavaszra, mert a tavalyit kinottem, de nem is torodik vele. Arrol nem beszelve hogy a baratnoimet nem szereti, 1-2 bnomet engedi hogy jojjon nalunk.

Az apukam anyukaja is rossz fele, ahogy en veszem eszre, soha semmit nem adna nekem, a multkor kertem tolle par Ft-t aztmonda "adtam leget anyadeknak"

Anyukam

sem szereti az anyosat, minden nap szidja nekem , hogy milyen, de azokat a szavakat inkabb nem irom le.

Adjatok legyszi tanacsokat, hogyan beszeljem meg vele, vagy mit csinaljak.

12L


2011. márc. 13. 12:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsanat, 14 eve hazasok*
2011. márc. 13. 12:57
 2/14 anonim ***** válasza:
semmit szokd meg, az én anyám is ilyen.. amúgy nem tudom mi a bajod a 9 órai keléssel :D.. szerintem az egy tök normális időpont :D
2011. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom megszokni, nagyon rossz erzes, hogy egesz nap nem tudunk normalisan beszelgetni egymassal, kirandulni a szuleimmel osszesen 2X voltam :(

hetkoznap fel 7 kor kelek, es vasarnap szeretnek tobbet pihenni, de hat nem lehet.

2011. márc. 13. 13:03
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz,de próbálj meg nem törődni vele miket mond,egyik fülön be másikon ki.Nehéz lesz,de neked lesz jobb.És törekedj arra,hogy jól tanulj,legyen jó állásod és mihamarabb elkezdj dolgozni.Nem tudsz ilyen helyzetben semmit tenni,nem fog megváltozni.Tapasztalat.
2011. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele. Én 15 éves vagyok. Az enyém is pont ilyen, csak én soha nem voltam velük kirándulni. Nálunk mindenki utál mindenkit, és mindenki nekem a panaszolja el a bánatát.

Én soha nem tudtam vele megbeszélni semmit.

Persze tőlem is elvárják hogy jól tanuljak..

Nekem egy versikét szokott folyton mondani:

" Főzni tudsz? - Tud anyám.

Mosni tudsz? - Tud anyám.

B*szni tudsz - Tudok ám."

Csakhogy ez persze soha nem úgy van, ahogy ők látják.

Mióta visszament dolgozni (kb 5 éve), azóta kb háromszor főzött, takarítani pedig soha. Apám most minden 2. héten kórházban van, ilyenkor nekem kell főzni és takarítani.

Én már egyszerűen nem törődök velük.

2011. márc. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Megnyugtatlak, ez leglaább minden második családban így megy. Délig aludni meg amúgy is beteges időpazarlás. Ha tudod, hogy harap rá, tedd el a könyveid. Rossz korban vagy, szóval hidd el, nekik is nehéz veled, akármilyen jó gyereknek is tartod magad. :D (CSendes és nyugodt gyerek voltam mindig is, ennek ellenére nem volt velem se könnyű anno). Őszintén szólva hogy nem adnak pénzt... hát az nem a fán terem, tudom, manapság minden 12éves márkás cuccokban rohangál, ájfónnal, és napi ezreket elkölt... közben meg egy másfél szobás panelban nyomorognak és anyuciék nem győzik a hitelt. Majd pár év múlva, ha elmész dolgozni, rájössz. Nagymamámtól max ünnapakra kaptam pénzt, eszembe se jutott kérni soha tőle, pláne, ha a szüleidnek már adott.

Szerintem legyél türelmesebb, gondolj bele, hogy nekik is elég idegőrlő az életük. Barátokkal máshol is lehet találkozni, nálam se szerették soha, hogy mikor végre pihenhetnek egy kicsit, jöttünk zajongani, meg egyáltalán, ha idegen van a házban, nem lehet akármit csinálni ugye. Menjetek el hozzájuk, sétáljatok egyet a parkban, menjetek el valahova, van sok ingyenes progi is. :P

A saját dolgaidat meg mindig hagyd rendben, a szobádat takarítsd, és néha a lakás egyéb részein is nyugodtan, elvégre te is használod a fürdőt, stb.

2011. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem a fan terem a penz... Nem akarok olyan markas cuccokat mint az oszt.tarsaimnak van, de ha egyszer megnottem, nem jo az a cucc, akkor se torodik vele.



En is csak mostanaban vettem eszre ezeket a dolgokat amiket leirtam, most kezdett el zavarni, es most erzem hogy a belsom(a gondolkodasom) nagyon valtozik meg, a felfogasom a dolgokrol, es lehet hogy ezert nem figyelek apro dolgokra, amik anyumat zavarjak, es kivaltjak belolle a duht. EZ AZERT VAN MERT MAR KAMASZODOK? Nem ertm :-\

2011. márc. 13. 13:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Dehogyis,ne gondold azt,hogy veled van a gond.Te is változol,ő is változik.Próbálj meg jól viselkedni a többivel pedig ne törődj,csak magadat akasztod ki.
2011. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát ezt tömören csak úgy tudom kommentálni, hogy majd ha felnőssz, rájössz miért morcos anyukád, és miért nem reagál ha kinövöd a cipődet. Valszeg ő is tisztában van vele hogy kinőtted, és fog is venni, ha lesz rá pénz.

Amúgy anyukád mikor vett magának utoljára cipőt?...vagy ruhát, vagy bármit? Mert szerintem ő is szeretne, csak nem lehet.

Ledolgozza a munkaidejét, hazamegy, estig pakol rámol, főz, hétvégén mosás, se hétvége se ünnepnap soha. Neki a vasárnap is "munkanap" mert akkor a hétközben elmaradt háztartási munkát kell elvégeznie hogy utolérje magát, és mindezt a nagy büdös semmiért cserébe, mert bár neked nem fájna, de mégsem segítesz neki, és gondolom sosem fordult meg a fejedben hogy elég nagy vagy már ahhoz hogy legalább a könyveidet elpakold magadtól, hogy ha hazaér fáradtan ne a kuplerájt lássa ha belép a házba.

Szerintem segíts neki, lássa hogy igyekszel, és ne várd meg míg kiakad, hanem amit magadtól már tudsz, azt csináld meg. Örülni fog neki :)

2011. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
jó hát én meg hétköznap 6kor kelek.. első voltam, szóval ez ne legyen a gondod:D
2011. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!