Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi irigy ember?

Miért van ennyi irigy ember?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem is egészen pontos így.

Szóval szinte minden nap bele futok itt pár olyan kérdésbe, hogy "Mi a véleményetek arról az emberről/párról/stb, aki...." és jön, a lista, hogy mit tesznek vagy nem tesznek.

Általában a válaszok nagy része szerint, és szerintem is, az ilyen kérdések gazdái szimplán irigyek, vagy csak annyira unatkoznak a saját életükben, hogy muszáj belekötni a másikéba. Viszont ha valaki megemlíti nekik, hogy csak irigységből gondolkodnak így, kézzel-lábbal védekeznek, hogy ők aztán nem, ők soha, nekik tökéletes az életük, miért is lennének irigyek?


Jól gondolom, hogy ezek a kérdések irigységből születnek, és a kérdező megerősítést vár, hogy igen, ő jó ember, de az a fránya szomszéd/rokon/munkatárs, ő bezzeg velejéig romlott??


2011. márc. 14. 14:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Igazából talán nem is az irigységgel van baj, hanem az irigységből fakadó lenézéssel, ítélkezéssel.
2011. márc. 14. 14:47
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ezt nem csak az irigy emberek csinálják ezt.. Például ha én felteszem a kérdést, mit gondoltok arról az emberről aki hajnalig üvölteti a sz@r zenéket az udvaron, veri a kutyáját és üvölt a feleségével, még nem jelenti az, hogy irigyelem a szomszédom:S

Persze van, aki tudat alatt irigyli azokat, akik a társadalmi elvárásokkal szemben azt teszik, ami nekik jól esik, és nem érdekli őket a külvilág véleménye.. (Én ilyen vagyok, ez jó is és rossz is:)

Másrészt sokan szimplán megerősítést várnak, hogy a számukra minden határon túlmenően ellenszenves személy mások szerint sem normális, és a hiba nem az ő készülékében van..

2011. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem feltétlenül vagyunk irigyek, hanem itt lehetőség van képmutatónak lenni, és az jó móka.
2011. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, ha valaki gazdag/ jól néz ki/ tanult/ jó a viszonya a családjával/ boldog párkapcsolatban él/ tehetséges, arra általában irigyek és próbálják olyan negatív tulajdonságokkal felruházni, amiktől megnyugszik a lelkük.
2011. márc. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. Megerősítést várnak. Meg azt akarják, hogy nekik legyen igazuk mindenben.
2011. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen olyan kérdésekre gondoltam, ahol mondhatni van mire irigykedni. Általában ezek a "nekik van pénzük de mi megdolgoztunk érte" szerű kérdések.

A " mit gondoltok arról az emberről aki hajnalig üvölteti a sz@r zenéket az udvaron, veri a kutyáját és üvölt a feleségével, még nem jelenti az, hogy irigyelem a szomszédom:S " kérdés valóban nem lehet irigység, viszont ha már így leírtad, a feltett kérdésre érkező válaszok mire jók? Úgy értem pár ember leírja a véleményét, de attól az illető továbbra is üvölteti a zenét, veri a kutyáját és üvölt a feleségével. Esetleg a hogyan segíthetnék a kutyának, feleségnek kérdésnek lehet gyakorlati haszna.


Nem mondom, hogy én nem szoktam irigykedni. Fenét nem, marha irigy tudok lenni! :) De ez általában kimerül egy ábrándos hangvételű "De jó neki/neked" reakcióban.

Azt sem mondom, hogy soha nem ítélkezek, de igyekszem nem tenni!

De valahogy nem tudom elképzelni, hogy ha egy szomszéd, egy ismerős, egy rokon valami irigylésre méltót tesz, akkor rohanjak ide, és feltegyem a kérdést, hogy ugye hogy nekem van igazam, ő meg a szemét dög, mert neki jó, nekem meg nem...

Jobb lesz nekem attól, ha ezen idegesítem magam, és még megerősítést is keresek hozzá, és így megerősítve tovább idegelem magam és elítélem azt, akinek több/jobb van mint nekem?? Én nem hiszem.

Persze ha valakinek így jó... :)

2011. márc. 14. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Ezt a kérdést naponta kb. 26-szor felteszi valaki.

Nem unjátok még?

Vannak irigy emberek, és vannak nem irigyek. Az irigyeket kerüld, ha tudod, ha meg nem tudod, ne foglalkozz velük.

Mit kell ezen ennyit rugózni?

2011. márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Belinkelnéd nekem a mai 26-ot? Köszi!

:P

2011. márc. 16. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Ze igyanezt csinálod. Mit gondolunk az irigy emberekről? Te is azt akarod, hogy veled karolöltve szidjunk másokat. Pont mint azok, akik a "Mi a véleményetek arról az emberről/párról/stb, aki.." kérdéseket teszik fel.


Nem, nem irigyek azok és te sem, hanem egyszerűen szeretnek kidumálni másokat és együtt szidni emberket a neten.

2011. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!