Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért van ennyi irigy ember?

Mért van ennyi irigy ember?

Figyelt kérdés
Miért fáj ha valakinek kicsit jobban megy?Egyből megy a furkálódás h jó helyre tette a seggét meg h miket csinálhat ezekért a dolgokért..pedig semmit sem tudnak semmiről..:(
2010. szept. 30. 13:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
az elet mar csak ilyen kurv@...
2010. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
59%

valahogy már nem divat együtt örülni a másikkal, segíteni. nem tudom, miért van így, de sajnos így van.

és igen, sokszor az anyagiakra megy az irigykedés, már szinte ezzel az egy mércével mérünk mindent

2010. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy ez egy rogadt anyagias világ, amit élünk. Ha valakinek jól megy, akkor "biztos azért van, mert (ahogy te mondtad) jó helyre tette a seggét", ha meg szegény, akkor meg biztos azért, "mert lusta". Az, hogy a dolgok mögött más is van, az senkit nem érdekel. Én is ki szoktam borulni rajta, mert nekünk jól ment, de lassan úgy érzem, elszabadul a pokol, és elindulunk lefelé, mert a férjem munkahelye megszűnt, és képtelen sajnos munkahelyet találni,akár hogy is keres, mert nincs diplomája, nem beszél felsőfokon angolul, csak egy jó szakember! És mellé még vidéken is élünk!

Szóval ez egy ilyen elkorcsosult világ, ahol nem téged néznek, csak a pénztárcádat!

2010. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
90%

Ha mindenki jólétben élne, nem lenne ilyen gond, de rohadt idegesítő nyilván, ha te napi min 8 órát melózol, mégis albérletben laksz, busszal jársz dolgozni, de vannak olyanok, akik luxuskocsikkal járnak és palotákban laknak.

Tényleg ez főleg a rendszer hibája, és az ember is eleve gyarló.

2010. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
pedig én próbálok átlagosan viselkedni..nem az a tipikus szorom a pénzt ha kell hanem..van egy átlagos családi házunk.van kocsink.mindig azzal jönnek a rokonok is ha a pénzről van szó h jó neked könnyű nem kell buszoznod ott a kocsi meg h nem kell egész évben meghuzni a gatya madzagot ha elakarsz menni nyaralni..jó ez tény igy van de most erről én nem tehetek:(rosszul esnek az ilyen megjegyzések..de télleg nem a legmárkásabb több 20 ezres ruhákba járok hanem átlagosba..pl ha szülinapra megyünk probálok nem "nagyon" drága ajándékot venni mindig érdeklődöm h mások mit vettek és próbálok azonos áron venni én is..nem értem:(
2010. szept. 30. 14:53
 6/41 anonim ***** válasza:
35%
Mert a magyar nép ilyen alapból ,irigyek ha már több párizsit kapsz a boltba arra is irigyek ha levegőt veszel ,ez a hungarikum nem a gulyás,hogy rohadt önző rosszindulatú,humortalan keserű önsajnáló,szarkeverő nemzet vagyunk,meg a dögöljön meg a szomszéd tehene effektus is különlegesen magyar virtus,tisztelet a kivételeknek.
2010. szept. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
73%
Amugy én is turiba járok de unakahugom elvárja hogy 10 ezer feletti ruhákat kapjon,pedig csak 12 éves.Ezt neveli bele a média a társadalom,meg néhol a buta szülő mikor nem ismer mértéket és majomszeretetből vagy a szeretet pótlására megveszik a szádik barbit is ,perzse amikor kicsit rosszabul megy és a kislány mutatja 12 évesen hogy ezt akarja meg azt és hogy minden ruha kötelezően márkás legyen akkor meg persze sírnak,hpogy hol rontották el....
2010. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
75%

Jólvan azért ne téged kelljen már sajnálni mert a kis lelkednek rosszul esik néhány mondat. Majd akkor sírj, amikor ott maradsz egyedüli anyukaként havi 80.000 forinttal, két gyerekkel, egy egyszobás albérletben, és választanod kell, hogy a fűtést fizesd vagy az gyerekednek ételt vegyél.

Vagy amikor születik egy beteg gyereked, akiről gondoskodni kell egész nap, és még ételre is alig van pénzed.

Na, ezeknek az embereknek fájhat az élet.


Picit gondolj már bele, hogy rengeteg ember azért gürcöl, hogy egyáltalán ne haljon éhen, és egész életében nyomorog egy lyukban. Lehetne empátiád, és lehetnél kevésbé önző, hogy felfogd, mennyi ember szenved és mennyien vannak ezerszer szörnyűbb helyzetben mint te.

2010. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
30%

"Picit gondolj már bele, hogy rengeteg ember azért gürcöl, hogy egyáltalán ne haljon éhen, és egész életében nyomorog egy lyukban. Lehetne empátiád, és lehetnél kevésbé önző, hogy felfogd, mennyi ember szenved és mennyien vannak ezerszer szörnyűbb helyzetben mint te."


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb probléma. Azért mert valaki jó anyagi körülmények között él, már nem is teheti szóvá ami bántja?! Ebből van nekem is már nagyon elegem! Teljesen értem miről beszél a kérdező! Ha jó anyagi körülmények között élsz, és még boldog is vagy, akkor húzd meg magad ebben az országban, mert rögtön lehurrognak, megszólnak! Ez van!

2010. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:54


Kedves válaszoló..

Bocs h engem nem hagyott ott a férjem gyerekkel és bocs h nem beteg a gyerekem..jó hogy nem azt mondod h kérjek bocsánatot ezekért..ilyet senkinek nem kiván épeszű ember!

Amugy meg ennyi erővel ott vannak az afrikai éhező gyerekek vagy az árvízkárosultak akiknek mindenük oda lett.Ha mindig ilyenekre gondolnék amikor megengedem magamnak h 2 hónaponmta elmegyek vásárolni és mégegyszer mondom átlagos ruhákat nem több 20 ezer forintosakat akkor már rég depressziós lennék..attól még h van pénzünk nekünk is vannak érzelmeink..

2010. szept. 30. 16:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!