Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon irigy, és féltékeny...

Nagyon irigy, és féltékeny vagyok.25 éves. Nem igazán tudom legyőzni, és ezáltal érzem, hogy rossz ember vagyok. Ez mire vezethető vissza? Miért lettem ilyen? Kiskoromba volt valami?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen az alaptermészeted,ilyennek születtél.Ezen tudsz még csiszolni,nem késő,de teljes mértékben változtatni nem.Az önbizalmadat is fejleszteni kéne,mert amíg nem fogadod el teljes mértékben saját magadat,addig irigy leszel másokra.Ha ki lennél békülve önmagaddal,biztosan sokat javulna a helyzet,mert akkor nem folyton másokhoz méregetnéd magad.
2010. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
lehet igazad van, de ez már szinte beteges. Én úgy gondolom, lehet valami még. Miért lesz valaki irigy, és nagyon féltékeny? De nagyon mind a kettő!?
2010. máj. 2. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet ,hogy a testvéreddel(ha van) és veled máshogyan bántak a szüleid.Versengtetek a szeretetért!

Régebben én is féltékeny és irigy voltam.Ez akkor múlt el,amikor elégedett voltam a saját életemmel és magammal is.Nem hiányzik más élete, az enyém is elég jó:) Senkinek sem tökéletes az élete,megvannak a saját gondja.Mindenkinél vannak hullámvölgyek,nem sajnálom másoktól a sikereket(legközelebb én leszek soron:)Sokkal jobb így élni,az irigység és féltékenység csak megkeseríti az életed!

2010. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy felismerted a hibáidat, az első lépés.

Meg kell figyelned magad körül a dolgokat, hogy tudd mi okozza. Például:

- mit irigyelsz másoktól? A pénzt, barátokat, szakmai sikereket?

- mindenkivel kapcsolatban irigykedsz? Egy nyugdíjas nénitől irigyled, ha nyer 100 ezer forintot a lottón?

- mindig irigykedtél, vagy volt egy konkrét alkalom, ami ezt kihozta belőled?


A legfontosabb, hogy fejleszd magad. Tanulj nyelveket, művelődj, kezdj valamit hobbit - ha vannak olyan dolgok,amikben jó vagy, nem lesz mire irigykedned. Küzdj meg azért, amit másoktól irigyelsz, és fedezd fel, hogy a világ hatalmas, mindenkinek jut belőle, így neked is.

2010. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hoGY MIRE VAGYOK IRIGY?


Irigy vagyok mert az ismerősöm minden héten elmegy bevásárolni kettesbe a pasijával

azért mert mások sikeresek,

azért mert a psim vett magának egy új nadrágot, én meg nem

azért mert a pasim felment az anyjáékhoz enni

azért mert másnak jobb cuccai vannak

azért mert hamarabb kerül sor a melettem lévő kasszánál a vevőre

azért mert hamarabb talált meg a barátnőm egy szép hajgumit mint én, és ő vite el az utolsó rózsaszínt

azért mert... és még soolhatnám... hihetetlen, de szinte mindenre. És van 2 gyerekem. Borzasztó. Ilyennek nevelem majd őket is???

2010. máj. 4. 22:47
 6/6 webnyelv válasza:
100%

Valakinek pl. nincs gyereke és párja se, pedig nálad idősebb és mégis elégedett. Próbáld azt is nézni, mi az, ami neked van, de másnak nincs! :)

Van, amikor egy olyan emberrel találkozom, aki nálam rosszabb helyzetben van, és mégis elégedettebb. Én ilyenkor szoktam elgondolkozni.


Régen írtad már ki a kérdést, nekem meg most dobta ki véletlenül.

2011. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!