Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy, önző, idegbeteg,...

Irigy, önző, idegbeteg, megkeseredett ember vagyok. Hogy lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Ez valahogy kívülre nem látszik, mindenki aranyos lánynak tart, mert rossz dolgokat csinálni nem szoktam. Ez a dolog elméleti síkon jelentkezik, pl a dolgokról alkotott véleményemben nyilvánul meg.


Például azt gondolom a szülésről, hogy soha nem tenném meg, mert fájdalmas, és csak azért kéne megtennem, mert a társadalom meg a leendő férjem majd el fogja várni ezt tőlem, és ROHADJON MEG mindenki aki elvárja tőlem, hogy szüljek. Vagy például rendszeresen azt gondolom, hogy DÖGÖLJÖN MEG mindenki, akinek van családja, normális lakása, párkapcsolata, akiknek teljesültek az álmai, akiknek van, aki szeresse, meg úgy kábé rohadjon meg mindenki !!!!!!!!!!!!!!!!!! :S:S:S


És még számtalan ilyen gondolatom van belül. Ezeket nem tudja rólam senki, nagyon szégyellem. De valahogy nem tudom ezt a dühöt nem érezni. És még csak 20 éves vagyok, előttem az élet, de egyszerűen borzalmas ember vagyok, nem tudom, mit csináljak...


2011. márc. 4. 23:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek.

Én is szoktam így érezni.

Főleg, ha meglátom, hogy akiről tudom, rossz, erkölcstelen életet élt, engem alázott, és most osztja az észt, jó helyre tette magát, és palotában él, finomságokat habzsol...én meg a tisztességemmel éhen dögölhetek.

Igen, ez néha eszembe jut.

Fáj, piszkosul...de attól még megyek tovább az életben, hátha egyszer nekem is lesz jó.

Próbálj meg reménykedni Te is ebben.

2011. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
90%

Te legalább nevén tudod nevezni a dolgokat, és ki tudod írni magadból, hogy mi a gond. Ez sem megy ám mindenkinek. :) Nem vezetsz véletlenül naplót? Az segítene rendszerezni az érzéseidet, és mélyebb önismeretre vezetne.

Lehet, hogy igaz rád mindaz a jelző, amivel illetted magadat, de ez még változhat. Tanuld meg szeretni magadat, akár pszichológus vagy egy barát segítségével.

És nyugi, nem kell szülnöd, ha nem akarsz (ilyen állapotban ne is...), a társadalmi elvárásokon meg ne bosszankodj, fölösleges.

2011. márc. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
De nekem nagyon sokszor eszembe jut :S És tényleg agresszív gondolataim vannak! Például a a múltkor láttam egy szép párt kézenfogva, okosnak, gazdagnak és kedvesnek tűntek, és azt gondoltam, hogy BÁRCSAK elütné őket a villamos
2011. márc. 4. 23:29
 4/38 A kérdező kommentje:
Vezetek naplót, de nem tudom, segít-e valamit, vagy miben lennék más, ha nem írnék naplót, mert olyan rég volt már az az idő, amikor még nem írtam, hogy nem is emlékszem rá
2011. márc. 4. 23:31
 5/38 anonim ***** válasza:
92%

Én megértelek.

Én is szoktam így érezni.

Főleg, ha meglátom, hogy akiről tudom, rossz, erkölcstelen életet élt, engem alázott, és most osztja az észt, jó helyre tette magát, és palotában él, finomságokat habzsol...én meg a tisztességemmel éhen dögölhetek.

Igen, ez néha eszembe jut.


Én ugyanezt érzem amit te leírtál!Én tisztegésegessen dolgozom hugyért szarért,egy már csak volt hvaerom,aki életében nem dolgozott egy évet sem,én meg már 10 éve dolgozom folyamatossan és szopom a kukit a semmiért ő meg havi 600-800 ezret bezsebel havonta,mert jó helyre tette magát a kis kocsog naplopó fas.zverő és még ő panaszkodik!


Igen ilyenkor nekem is kicsit rossz kedvem lesz,hogy megbasz.hatom magam a tisztességemmel az meg él mint marci hevesen!No mindegy nem szitkozódom,mert azzal nem megyek elöbre!De megérte a kérdezőt is és az első válaszolót is.

2011. márc. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
De én a jó embereket még sokkal jobban utálom :S Mert nekik legalább van valamijük (a jóságuk).
2011. márc. 4. 23:39
 7/38 anonim ***** válasza:
80%

De én a jó embereket még sokkal jobban utálom :S Mert nekik legalább van valamijük (a jóságuk).


Akkor van egy megoldás!!Megprobálsz te is minnél jobb ember lenni!!

2011. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Igen, épp az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet ilyet :D
2011. márc. 4. 23:45
 9/38 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az első lépést már megtetted.
2011. márc. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk jó kezdés, ha látod, hogy valami probléma :)


És ne keverd össze a kísértést a bűnnel.

2011. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!