Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi vezethet odáig, hogy egy...

Mi vezethet odáig, hogy egy nagyon fiatal, gyönyörű lány ennyire kikészüljön?

Figyelt kérdés
Egyetemen az egyik csoporttársamról van szó. Annyira szép, hogy eszméletlen, mindenki szereti, mert okos és tehetséges, megvan neki mindene, jó a kapcsolata a családjával, de mégis nagyon kivan. Néha úgy jön be, hogy látszik rajta, mennyire kiütötte magát előző este, van, hogy betépve jön be órára, csomószor elsírja magát, néha olyan, mint aki lelkiekben ott sincs, mondogatja, hogy milyen szemét az élet stb. Olyan szar ezt látni, mert csomóan szeretnének olyanok lenni, mint ő. Mitől lehet ilyen?
2011. márc. 14. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagy valami komolyabb lelki baja van, amit senkinek sem mond el. ilyen esetben megkéne kérdezni, hogy mi a problémája, hátha segítene rajta ha elmondaná.

2. mivel tudja, hogy szinte mindenki odavan érte ezért ezt csak readásként csinálja ezeket. magyarul feltünési viszketegségben szenved.

2011. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
a látszat néha csal...
2011. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy nem mindent tudtok róla. Lehet olyan problémája a háttérben, amivel nem dicsekedett el senkinek. Szerintem ettől lehet ilyen.
2011. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Menj oda hozzá,és kérdezd meg h mi a baj...
2011. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyszer kérdeztem tőle, hogy mi van, akkor azt mondta, hogy semmi, nem akarja, hogy vele foglalkozzanak, meg hogy kérdezgessék, nem tudja magát kontrollálni.
2011. márc. 14. 15:30
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
olyan jó dolga van hogy már nem tudja mit csináljon..
2011. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Az is lehet,hogy szégyelli ami történt vele,vagy amit csinált
2011. márc. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
talán mégsincs minden rendben otthon...
2011. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Furcsa, de épp ma gondolkoztam el ezen a kérdésen. Tudom, hogy sokan szeretnének a helyemben lenni, mert kívülről "szép, okos és tehetséges" vagyok, akinek látszatra mindene megvan és remekül kijövök a nagy családommal, legalábbis így vélik az emberek - csak nem tudják, hogy ez látszat és semmi más. Ráadásul mindig mosolygós és jókedvű vagyok, így sok barátom van.


Nem tudják, hogy valójában gyakran turkálóból öltözök és telente mindennap fagyoskodok, mert nem gyújtunk be estig, hogy spóroljunk a fával, ráadásul úgy kell összekaparnom két kézzel a pénzt, hogy néha el tudjak menni valahova velük. Azt se, hogy azért van gyönyörű, hosszú hajam, mert nem tudok kéthavonta fodrászhoz járni (rájöttem, hogy másra bízni nem szabad), és csupán azért vagyok ilyen művelt és okos, mert egész gyermek- és fiatalkoromban a könyvekbe menekültem, csakhogy ne kelljen az otthoni veszekedéseket hallgatnom, ugyanis a minket egyedül nevelő anyám állandóan depressziós volt, és a balhék nagy része rám zúdult.

Hiába mosolygok és nevetek, valójában gyakran majd' megszakad a szívem, annyira fáj valami, de mivel régen soha senkit nem érdekeltem ebből a "fantasztikus" családból, hozzászoktam, hogy senkivel nem beszélek a problémáimról. Egyszerűen nem tudok, inkább magamba fojtom.


Nos, én a "fiatal, gyönyörű lány" is ki vagyok készülve időnként - ezt már aligha irigyelné valaki. Pedig odadobnám minden szépségem és tehetségem egy szeretetteli anyai ölelésért vagy egy apáért, vagy azért, hogy ne kelljen lemondanom rengeteg álmomról, csak mert semmire sem telik, és ne kelljen centiméterenként araszolni az életben.


Hát igen...mindenkinek megvan a maga keresztje.

2011. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég valószínű, hogy otthon van gond, vagy volt gond kisebb korában. Az emberek személyisége iskolás korban attól lehet labilis, ha otthon nem kapott szeretetet, akár ha ez még kiskorában történt, az is kihathat így. Nekem egyik ilyen gyönyörű és fiatal, de furin viselkedő osztálytársnőmről az derült ki, hogy az anyja pasija IS és a saját bátyja IS szexuálisan molesztálta több alkalommal is. Nem gondoltad volna magadtól róla ezt, de mégis ezt történt. A pasi az egy jogász volt, a bátyó meg egy közgazdász hallgató mindenki tele lóvéval, szóval nem a cigánysoron történt az eset. A lánynak pszichológus kellett, hogy valamennyire normalizálódjon a lelkiállapota.
2011. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!