Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek új életet,...

Hogyan kezdjek új életet, önállóan, fiatalon, sok pénz nélkül, távol az otthonomtól?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem itt élni, anyukám nagyon fiatalos, mókás, jól kijöttünk egymással - kisebb-nagyobb súrlódások persze voltak, de az talán még a legjobb családban is megesik. Apukám nincs - illetve van, csak nem tartjuk a kapcsolatot -, nevelőapám van, illetve velünk él a mamám is, aki miatt ez az egész helyzet kialakult. Nem vagyok egy vékony lány, de már nem vészes a helyzet. Régen nagyon kövér voltam, tényleg nem volt az jó, de már változtattam rajta. Akkor mindig bántott a mamám, hogy ne egyek "már így is alig férek be az ajtón", "szélem, hosszom egy"... ilyenek. De még most is, hogy sokat fogytam, ez megmaradt nála... Olyan kellemetlen... :( Társasházban élünk, tudom, ha én kint ételt készítek magamnak, ő a szobájában tévézik, és hangosan magyaráz - nagyon hangosan -, hogy "már megint nem bírsz a gyomroddal", "azaz, zabálja csak", akkor azt hallják a szomszédok, és hát nekem ez így nagyon kellemetlen, nem vagyok már gyerek...

Már biztos vagyok benne, hogy csak a költözés segíthet, hiába szeretem a mamámat is nagyon... :/

Egyetemen (Bp) járok levelezőre, közben dolgozom, van sok saját cuccom, kis félretett pénzem (kocsim nincs, nem tudom, hogy kezdjek a költözködésbe...


Tippek?


L20


2011. márc. 14. 21:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Miért nem beszéled meg vele - úgy, hogy megértse - , hogy ez Téged zavar? Nem feltétlenül kell emiatt elköltöznöd.
2011. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Akkor már csak egy albérlet hiányzik.
2011. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mert képtelenség vele megbeszélni. Unintelligens - és ezt nem azért mondom, mert fel vagyok húzva, hanem, mert így van.
2011. márc. 14. 21:35
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Én nem látom annyira súlyosnak a helyzetedet. Az csak jó, ha az evést ilyen kellemetlen műsor követi, örülj neki, és ne egyél tényleg. Igyál inkább vizet, vagy teát. Egy idő múlva rájössz, hogy tényleg jobb így. Még csinosabb leszel, és úgy érzed majd, hogy megérte.

Viszont ha végképp zavar, akkor szép kedvesen mondd meg a nagyidnak, hogy nem vagy gyerek már, és köszönöd, hogy segít lefogyni. A szomszédokkal meg ne foglalkozz.

2011. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az egyetemednek nincsen fóruma? A miénknek van, folyamatosan keresnek lakótársat. Van munkád, tudod mennyi pénzed van, keress ahhoz mérten albérletet, általában úgy adják fel a hirdetést, hogy meg van adva, mennyi a bérleti díj, plusz a rezsi rád eső része általában mennyi szokott lenni. A sok saját cuccodat meg nem kell egyszerre vinni. Én is úgy csináltam, hogy tele bőrönddel jöttem el, aztán üressel mentem és megint telerakottal jöttem. Kb. ennyi.
2011. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem tudnál anyukáddal beszélni? Talán rá hallgat vmennyire a nagymamád ill.tud valami megoldást.
2011. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
én is albérletet tudok ajánlani
2011. márc. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Én nem látom annyira súlyosnak a helyzetedet. Az csak jó, ha az evést ilyen kellemetlen műsor követi, örülj neki, és ne egyél tényleg. Igyál inkább vizet, vagy teát. Egy idő múlva rájössz, hogy tényleg jobb így. Még csinosabb leszel, és úgy érzed majd, hogy megérte."


Persze, majd nem eszek... Rövid a kis életünk, nem fogom magam sanyargatni, sanyargattam eleget a fogyókúrám során. Egészséges vagyok, csinos is, van párom... Szerintem nem több "elvárásnak" nemigen kell megfelelnem...



Egyetemi fórumot javaslónak köszönöm, utána fogok járni.

2011. márc. 14. 21:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazad van, nem lehet kellemes ezt nap mint nap elviselni, ráadásul otthon, ahol az ember jobb esetben nyugalomban lehet.

Ha suli mellett dolgozol is, meg félretett pénzed is van, akkor meg lehet oldani azt a költözést, hiszen rengeteg egyetemista él így. Pestre csak suliba jársz, vagy ott is laktok? A munkahely miatt kérdezem. Mert lehet, egyszerűbb lenne, ha Pesten laknál, akkor utazgatnod sem kéne az egyetem miatt, de azért ez attól is függ, hogy ott lenne-e megfelelő munkád, és mennyit keresnél ott. Mert azért általában Pesten az albérletek is drágábbak, mint máshol. Viszont egyetemi városokban könnyebben is lehet lakótársakat találni általában. De ha a munkahelyed miatt helyhez vagy kötve, azért gondolom nálatok is találsz megfelelő albérletet meg jófej lakótársakat, és akkor meg van oldva a dolog.

Szerintem vágj bele, végül is már 20 éves vagy, épp itt az ideje önállósodni.

Én 19 éves korom óta lakom külön, albérletben, és imádom :) Pedig nagyon szeretem a szüleimet, de nem viselném jól, ha még mindig velük kéne élnem, folyton gyereknek érezném magam egy kicsit.


24/L

2011. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ez önmagában nem gondolom, hogy ok lenne a költözésre. Az "öregek" már csak ilyenek. Ne érdekeljen mit mond. Felnőtt vagy, ha éhes vagy eszel, ha nem, nem. Ennyi. A nagymama elmondja napi egyszer a mondókáját és kész. A szomszédok kit érdekelnek.

Ha ettől függetlenül is el szeretnél költözni, keress lakótársakat, mert egyedül nem hiszem, hogy tudnál finanszírozni egy lakást, bár nem tudom mennyi tartalékod van. Lakótársak esetében viszont azzal számolj, hogy ugyanúgy lehetnek nehéz esetek, olyanok akik rendetlenek, nem mosogatnak el, nem takarítanak, hangoskodnak stb. Szóval nem biztos, hogy sokkal jobb lesz úgy.

2011. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!