Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám öngyilkos akart lenni,...

Anyám öngyilkos akart lenni, felvágta az ereit, de "nem lett belőle baj", hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
a lényeg hogy épp nálunk aludt barátom és ő is látta ezt az egészet,van egy hugom,akinek végképp szüksége van anyámra de mégis képes volt megtenni ezt velünk! barátommal 4 éve vagyunk együtt,utobbi idöbe sok volt a veszekedés de kb 4 hónapja újra jó lett a kapcsolatunk összeakartunk költözni és most közölte h ez neki sok volt és nem akar ez miat velem maradni amit anyám csinált magával! összeomlottam teljesen,h ez miatt megy tönkre a kapcsolatom! nem tudom feldolgozni hogy ezt neki is látni kellett és ez mellett még azt is megemészteni h anyám ilyenre képes volt!
2011. márc. 15. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

párom majd lenyugszik,bár érdekes kapcsolat ha pont ilyenkor nem áll ki melletted

anyukádnak kell keresni egy jó pszichiátert,az fix,és neked és hugodnak pedig pszichológus hogy fel tudjátok dolgozni

hány éves vagy? és hugod?

apukátok van? veletek lakik?

2011. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*párod
2011. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Ha ez a fiú igazán szeret, inkább melléd kellene állnia ilyen megrázó dolog után, nem otthagyni. Lehet, hogy még ő is össze van zavarodva, de ha később sem közeledik, szerinten örülj, hogy most mutatta meg a jellemét és nem az első gyerek után. Szerintem a legfontosabb most az, hogy anyukád kerüljön szakemberhez (pszichiáter), a húgod pedig érezze, hogy mellette vagy.
2011. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
neked kell most a legerosebbnek lenni, tarts ki ! a hugodnak szuksege van rad, es anyukadnak is. nem artana szakembert felkeresni, aki segiteni tud. most tudom ez hulyen hangzik, de tenyleg orulj, hogy a parod most lecelt le, mert nem o az igazi, ha egy ilyen helyzetben elhagy. tudom faj, hogy igy tett, de ez nem a te hibad, hanem az ove, hogy ekkora gyoker, es megse hozzadvalo. de ne csuggedj, majd eljon az aki mindig melletted all, o lesz az igazi :)
2011. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyád hibája nem a te hibád. Biztos fiatal még a srác, és nem tudott mit kezdeni a szituval, de ha a döntése végleges akkor ne bánd. Lehetőleg forduljatok a Nevelési Tanácsadóhoz, ingyenesek és a szülővel és a gyerekekkel is pszichológusok is foglalkoznak. Nem tudom segít-e, de ilyen szokott lenni nagyobb városokban, vagy a kijelölt iskolai pszichológust keressétek fel, ki szokták írni faliújságra, vagy esetleg beszélj az osztályfőnököddel, vagy egy tanárral akiben megbízol. Ne aggódj, ebből károd nem fog származni (ill. nem szabadna). Lehet, hogy már az is segíteni fog
2011. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi történt?Mi vezetett idáig,hogy anyukád ezt megtegye?

Kitartást és rengeteg erőt kívánok nektek!

2011. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért akart anyukád öngyilkos lenni?

Én most készitek szocilógiai tanulmányt az öngyilkosságról, aki öngyilkos akar lenni, annak már elsőre is sikerül. Anyukádnak ez a kisérlete "segélykiáltás" volt, igy szeretné felhivni magára a figyemet. Beszéljetek vele, próbáljatok segiteni neki.

2011. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez anyukádtól nagyon önző dolog volt! Azok akik öngyilkosok lesznek azok mind önző emberek,és csak magukkal foglalkoznak!!! :@
2011. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

mint minden családba,így nálunk is a pénz volt a gond! több éve kezelik gyógyszereket is szed a depresszióra! én is azt hittem hogy 4 év után nem azt kapom h magamra hagy hanem hogy kiáll mellettem persze azt sem akarom hogy sajnálatból vagy kötelességnek érezze azt hogy mellettem maradjon!

19 éves vagyok (L)

Tudom hogy örülhetek hogy anyumnak nem lett nagyobb baja,és nem mutatom de rettenetesen haragszom rá és soha nem fogom tudni ezt megbocsátani neki

2011. márc. 15. 11:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Ismerős a történet én barátnőm anyja is ilyen volt de ott teljesen más dolog volt a háttérben, ezért a testvéreivel is fel vettük a kapcsolatot meg az én szüleim is segítettek rajta, pontos okát nem mondom el mert nagyon bonyolult volt de a lényeg a lényeg hogy 3-4 hónap után teljesen talpra állt és azóta minden rendben és nagyon hálás mindenkinek, nálad is csak annyi hogy törődésre és segítségre, tanácsadásokra van szüksége
2011. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!