Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik fél szeretne esküvőt és...

Egyik fél szeretne esküvőt és fontodnak tartja, a másik nem, mert ő megelégszik az élettársi kapcsolattal is. Mi ilyenkor a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Járt már valaki hasonló cipőben?
2011. márc. 15. 23:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a házasság. Annak, aki megelégszik az élettári kapcsolattal nem fáj a házasság, de akinek az esküvő élete álma, annak igenis fáj, ha élettárs, nem pedig házastárs lesz belőle.
2011. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Viszont, a másik fél meg ahhoz ragaszkodik, hogy nem kell esküvő, hisz neki elég az élettársi. Felesleges a papír, stb.
2011. márc. 15. 23:28
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
"Felesleges" a papír, vagy ciki számára a papír? nem mindegy.
2011. márc. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Biztos nem az a gondja, hogy felesleges a papír. Mert ha csak egy felesleges papírról lenne szó, amit egy jó félóra alatt "be lehet szerezni" két tanú társaságában, akkor ha szereti a másikat, minden további nélkül belemenne. Hiszen csak egy papírról van szó, ami neki semmit nem jelent, nem is jár sok bonyodalommal, a másikat pedig boldoggá teszi.


Úgyhogy én azt mondom, aki nagyon tiltakozik a házasság ellen, amit a párja viszont szeretne, annak magával a házasság intézményével vannak komoly problémái (vagy a párjával), nem pedig azzal, hogy el kell menni az anyakönyvvezetőhöz ez sz..ros kis papírért.

2011. márc. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

én nagyon nem akartam esküvőt, a párom igen. végül abban állapodtunk meg, hogy megkéri a kezem, én örömmel hordani fogom a gyűrűt de esküvő nem lesz.


2 éve vagyok a feleség és van egy 1,5 éves gyerekünk :D nem is tudom, mikor pozitív lett a teszt, hirtelen értelme lett a felhajtásnak :)


változhatnak a dolgok, kívon nektek is ezt :)

2011. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
* kívánom Nektek is ezt
2011. márc. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Az igazi szerelemhez tényleg nem kell papír. Még ha tudat alatt is, de a házasság egy eszköz, hogy még szorosabbra kössék a kapcsolatukat. Ami persze nagyon nem jó. Az ilyenek veszik a kettévágott szívnyakláncot, és a hasonló dolgokat hogy az egyik fele az egyiknél a másik pedig a másik félnél legyen. De ha annyira szoros lenne köztük a kapcsolat, annyira egy szinten rezegnének, akkor éreznék, hogy ez teljesen felesleges. Úgy gondolom, ha két ember egymásnak van teremtve, kölcsönösen úgy gondolják, hogy a házasság felesleges (nem hülyeség, felesleges). Mivel ha ők két testben egy lélek, akkor minek még ez a világi dolog is mint a házasság? Csak ilyen sajnos nagyon kevés van.
2011. márc. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Az elsőnek nagyon igaza van, én is úgy gondolom, ahogy írta.
2011. márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Aki nem akkar esküvöt nem akkarja vállalni a felelőséget az ilyenel meg kár együtt lenni.
2011. márc. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Én sértve érezném magam, ha a párom írásban kérné, hogy szeretem. Ha neki nem elég az adott szavam, nincs miről beszélnünk.

23/L

2011. márc. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!