Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 21. században a nő a családf...

A 21. században a nő a családfő a családban?

Figyelt kérdés

A következőket vettem észre.


1. A két nem dolga a családban (ha a régi, hagyományos felfogást nézzük):

Nőknél:

- főzés, mosás, takarítás (házimunka).....1 pont

- gyerek szülés és gyerek nevelés.....1 pont


Férfinál:

- Eltartani a családot (dolgozni).....1 pont

- Védelmezni a családot.....1 pont


Ez egyenlő, mert mind két nemnek 2 pontja van tehát 2=2, vagyis a nő a régi hagyományos gondolkodás szerint is egyenlő, csak más a feladata. De nem a feladat mivoltát kell nézni hanem a feladat mennyiségét és úgy kapjuk meg az egyenlőség jelet.

*****************


2. Az új gondolkodás szerint pedig:

Nőknél:

- főzés, mosás, takarítás (házimunka).....1 pont

- szülés gyerek nevelés.....1 pont

- eltartani a családot (dolgozni).....1 pont


Férfiaknál:

- eltartani a családot (dolgozni).....1 pont

- védelmezni a családot.....1 pont


Ebben az esetben azt láthatjuk, hogy a nőnek 3 pontja van, míg a férfinak csak 2. Eredmény 3=2 a nők javára. Vagyis itt a nő a családfő szerepét tölti be mivel ő többet tesz a családért. Mondhatni felsőbb rangú pozíciót tölt be.

****************


3. Modern (mai) felfogás szerint

Nőknél:

- főzés, mosás, takarítás (házimunka).....1 pont

- szülés gyerek nevelés.....1 pont

- eltartani a családot (dolgozni).....1 pont


Férfiaknál:

- főzés, mosás, takarítás (házimunka).....1 pont

- eltartani a családot (dolgozni).....1 pont

- védelmezni a családot.....1 pont


Ebben az esetben szintén egyenlő a két nem mivel 3=3

*************


4. Legmodernebb felfogás szerint:

Nőknél:

- szülés.....1 pont

- eltartani a családot (dolgozni vezető pozícióban).....1 pont


Férfiaknál:

- főzés, mosás, takarítás (háztartásbeli szerep).....1 pont

- védelmezni a családot.....1 pont

- gyerek nevelés.....1 pont


itt ugyan a férfi a háztartásbeli míg a nő vezérigazgató egy cégnél, mégis a férfi javára 3=2. Vagyis itt a férfi a családfő annak ellenére hogy nem dolgozik csak gyereket nevel és házimunkát végez, mégis többet tesz a családért.


2011. márc. 16. 16:32
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
De gondolkozz logikusan! Nem nevelheti csak a nő a gyereket, milyen már az, ha a nő felneveli a gyereket és mire felnő a gyerek, meg sem ismeri az apját mert az nem nevelte csak az anyja. A gyereknevelést mind két félnek kéne csinálnia.
2011. márc. 16. 17:00
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal nő vagyok.

Nálunk én dolgozok,az én házamban lakunk.

Na és? Attól még nem érzem úgy,hogy eltartom a páromat,aki itthon van a picinkkel(viszont fordított esetben,amikor én voltam itthon a picivel,5 hónapig,akkor igenis eltartottnak éreztem magam,nagyon kevés pénzt kaptam)

A páromnak is van munka helye,de mi így döntöttünk,így járunk jobban.Már eleve így vállaltunk gyereket,hogy mondta,hogy ő itthon marad szívesen.És nagyon jól működik így is a dolog,mert nem nézzük le egymást,egyedül egyikünk sem családfenttartó.

Hogy miért?

Mert én se mennék semmire a párom nélkül,meg nem is akarok,ugyanígy ő se sokra vinné(nem az anyagiakra gondolok,hanem az érzelmekre,a kötődésre,ami egymáshoz köt bennünket)

Szóval hagyományos értelemben én vagyok a családfő,de döntéseket mindig együtt hozunk,tehát mi családfők vagyunk,így többes számban.

2011. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
17:05 Te logikusan gondolkodsz. Ha ketten kiegészítitek egymást és nem nyomja el egyikőtök a másikat, ezért közös erővel nagyon sokra vihetitek az életben! Mindenkinek így kéne gondolkodnia!
2011. márc. 16. 17:10
 14/30 anonim ***** válasza:
81%
Ilyenkor bánom, hogy a kérdést nem lehet pontozni...
2011. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%

szerintem is egy pontozásból nem lehet megállapítani, hogy kinek kell lennie a családi hierarchia csúcsán, jól mondta az előző, a mai felfogásban a felek egyenrangúak nincs megkülönböztetés. ennyi erővel most én is csinálhatnék egy amerikai családi hierarchia táblázatot

Feleségeknél:

-szülés..... 1 pont

-eltartani a családot....0,5 pont (megosztott a férjjel)


Férjeknél:

-eltartani a családot....0,5 pont (megosztott a feleséggel)

-védelmezni a családot.... 1 pont


A család dadája:

-főzés, mosás, takarítás (házimunka)...... 1 pont

-gyerek nevelés.....1 pont


Tehát egy amerikai családban a dada felsőbb rangú pozíciót tölt be, mint a nő és a férfi, mert míg nekik 1,5=1,5 pontjuk van, addig a dadának 2 pontja van, szóval a dada áll a családi hierarchia csúcsán -> és ez sajnos nem igaz, itt bukott el ez a pontozásos mizéria a családról, szóval hidd el a mai felfogásban egyenrangúak a felek, jobb esteben, mondjuk ha vmi elmebeteghez megy hozzá a nő, akkor, aki azt hiszi hogy az "asszony"-nak kell csinálnia a házimunkát és amikor azt mondja hogy hozzá' egy hideg sört, akkor az "asszony"nak hoznia kell rögtön, de ez a rosszabbik eset, szóval erre ne térjünk ki, tehát ugy lenne jó, ha a felek mindenben osztoznának, a házimunkában, a gyereknevelésben, az örömökben....stb.

érted a lényeget?

2011. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes pontozás. Ha már pontozunk, akkor a főzés, mosás, takarítás már eleve 3 pont.
2011. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Mindent értek, de attól hogy értem, még lehet más a nézőpontunk. Bár jelen esetben nem más, csak mondom hogy attól hogy valaki megértett valamit, az nem jelenti azt hogy egyet is ért azzal amit megértett. Megértette, mérlegeli a dolgot, majd dönt :)
2011. márc. 16. 17:36
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudjatok, úgy látszik, én vagyok a hülye, de nem értem azt, hogy mit jelent, hogy a férj védelmezi a családot? Ez konkrétan mit takar? Felpofozza azt, aki csúnyán néz a családtagokra? :)
2011. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már pontozunk, akkor a főzés, mosás, takarítás már eleve 3 pont.

"


Most akkor azt kell eldönteni hogy tevékenyégek számát pontozzuk, vagy a hosszát.


Mert ha az elsőt vesszük alapul akkor ha valaki letudja mindegyik tevékenységet 1 óra alatt akkor 3 óra munkával 3 pontot szerez de a pasi 8 óra munkával csak 1 et?


ezért hülyeség

2011. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
17:37 Az azt jelenti, hogy ha a családot megtámadja valaki vagy valami, akkor neki kötelessége megvédenie a családját. Ez is benne van a hagyományos felfogásban. Igaz a mostani felfogás szerint már a nő is meg tudja magát védeni mind fizikailag, (gázpisztoly vagy harcművészet) és jogilag is egyaránt, mivel a jogai egyenlőek a férfiéval. Tehát nincs szükség 1 férfi védelmezőre a mostani felfogás szerint, de régen kellett. Azért írtam bele, hogy a férfiak ne maradjanak már le a pontozásban, de igazából ez már a múlté.
2011. márc. 16. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!