Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes egy fizikai munkással...

Érdemes egy fizikai munkással megismerkedni? Kinek van fizikai munkát végző párjuk?

Figyelt kérdés

azért kérdem,mert volt úgy,hogy megtetszett egy építőmunkás. csak akik voltak vele,azok nagyon bunkón viselkedtek. :s

na most az lenne a kérdésem,hogy nektek van ilyen párotok? és ha igen hogyan ismerkedtetek össze? és hol?


2011. márc. 17. 19:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetni kell vele, kinézet alapján nehéz eldönteni, van-e bennetek elég közös ahhoz, hogy együtt legyetek. Nem mondom, hogy az építőmunkások általában az intellektualitás csúcsán vannak, de akadhat köztük csiszolatlan (vagy akár csiszolt) gyémánt. Találkoztam én már diplomás építőmunkással is, aki egyéb munka híján kénytelen volt alkalmilag melózni, hogy fizetni tudja a családja a hiteleket.
2011. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, az első randin ki fog derülni, hogy olyan-e mint a munkatársai!

Az én férjem fizikai munkát végez, még érettségije sincs, élő példa arra, hogy az érettséghez nem is kell... Bármikor zavarba tudja hozni a diplomás ismerőseimet.

2011. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Megismerkedni úgy tudsz vele, ahogy akárki mással, legjobb ha keresel valakit, aki bemutat.

Az hogy hogy fog viselkedni, nem megjósolható a munkája alapján. Lehet, hogy intelligens srác és jó partner, de lehet hogy "tipikus" szakmunkás, iszik és veri a feleségét. Meg bármi lehet, ami ezek között van.

Nálunk a baráti kör főleg szakmunkásokból áll. Kedvesek, aranyosak, jól el lehet szórakozni velük, segítünk egymásnak, ahol tudunk, ami manapság egyre ritkább. Mindegyikünk háza gyakorlatilag kalákában épült, mert mindenhez ért valaki. Mindamellett ha komolyabb téma kerül szóba, akkor kiütközik a különbség, ami nyilván van, hiszen aki heti hat nap napi 10-12 órában kemény fizikai munkát végez, annak ereje sincs annyi mindent olvasni, tanulni, mint aki egy irodában ledolgozza a napi 8 óráját, közben üresjáratokkal.

A baráti körben így teljesen jó "munkamegosztás" alakult ki, pl. mi megcsináljuk az önéletrajzukat, ha kell, segítünk eligazodni jogi, gazdasági kérdésekben, aki lakatos, ő segített megcsinálni pl. a kapunkat, aki asztalos, az a beépített szekrényt, a kőműves meg levezeti az építkezéseket. De persze mindenki mindenhol ott van segíteni, és a végén megiszunk egy csomó sört :)

Ez így jól működik, de itt egy baráti társaságról van szó. Az viszont már egész más kérdés, hogy ha valakivel együtt vagy a nap 24 órájában, és mondjuk nem is tudsz vele beszélgetni, mert ő egész héten csak hazaesik és alszik, mert elfáradt, vasárnap meg tévézik és fekszik, mert neki az a pihenés, hogy az egész héten megterhelt izmait végre kilazíthatja..

2011. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki fizikai munkás, még lehet intelligens, ugyanúgy ahogy egy diplomás ember is lehet unintelligens. Persze egy magasan kvalifikált nő nyilván egy hasonlóan magasan kvalifikált férfit tud magának elképzelni. Ez miért baj? Majdnem minden hozzászóló azt mondja de egy fizikai munkás is okos, stb... Az a lényeg, hogy mindenki a saját igényeinek és érdemeinek megfelelő párt válasszon magának.
2011. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
75%

"ez a nehezebbik rész,mert fogalmam sincs hogy kéne odamenni hozzá. nem tudom hogy ő milyen és hogy hogy reagálná le a közeledésemet."



O is ugyanolyan ember, mint mas. Ugyanugy kozelits hozza. Ha bunko lesz, tudod, hogy nem is volt hozzad valo. Annyi, hogy add magadat. Nem kell taktikazni. Miert ne kozelithetned meg? Egy ugyvedet vagy bolcsesz hallgatot miert konnyebb szerinted megkozeliteni? Max. az nem oszinten utasit el, csak magaban gondolja ugyanazt, amit az egyszerubb epitomunkas ki is mond? Es egyaltalan nem biztos, hogy a diplomas majd hangversenyre, muzeumba jar. Egy epitomunkas is lehet ertelmes es meg az is lehet, hogy csak atmeneti munkaja, hogy penzt gyujtson. Egyebkent gondolom, hogy nem keres olyan rosszul, talan jobban is, mint egy diplomas. Nekem az unokatestverem dolgozik epitkezesen. O hegeszto. Tobbet keres, mint a batyam diplomaval...szoval miert ne mehetne kulfoldre nyaralni az epitoiparban dolgozo? Miert ne erdekelhetne barmi normalis dolog? Nalunk par honapja voltak tetot csinalni. Hat ne tudd meg, hogy micsoda kocsikkal jottek (biztos, hogy nem minimalbert keresnek) es mennyire normalisan beszeltek! Nagyon beszukult gondolkodasu az, aki csupan a szakmaja alapjan itel meg valakit.

2011. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
75%

20:13-s vagyok:

Az én exem is háromszor annyit keresett, mint én diplomával.. Úgyhogy szerintem nem az anyagiakon van a hangsúly, csak megjegyzem. A szakmunkások szerintem marha jól keresnek, legalábbis mifelénk. Megjegyzem, gond nélkül elverte az egészet az én "fizikai munkásom".. Pénzen nem vehet az ember intelligenciát (ha nincs neki)

Olyat válassz aki szellemileg a társad tud lenni, szakmától függetlenül.


Mellesleg ha nincs ismerősöd, aki bemutatna neki, próbálkozhatsz az átlátszó "naponta 10x dolgom van ezen a környéken" taktikával is, szépeket pisloghatsz az irányába, a többiek pedig tuti addig fogják húzni az agyát, ameddig oda nem megy hozzád.

De biztos, hogy csak azért meg akarsz valakit ismerni, mert helyes a pofija? Én ilyet sosem mernék..xD Én többnyire sokkal több háttérinfót szerzek meg, mire valakire egyáltalán elkezdenék "úgy" gondolni:)

2011. márc. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

"De biztos, hogy csak azért meg akarsz valakit ismerni, mert helyes a pofija? Én ilyet sosem mernék..xD Én többnyire sokkal több háttérinfót szerzek meg, mire valakire egyáltalán elkezdenék "úgy" gondolni:)"



Na hát igen :D Ezen én is elgondolkodtam egy sort.

az nyer, aki mer :dxD.

nem rossz ötlet az sem,hogy sokszor megyek el ott azon a környéken csak egy kicsit feszült lennék meg biztos piros lenne a fejem :d sajnos ott nekem nincsen egy ismerősöm sem,hogy bemutathasson neki .


egyébként manapság többet keres egy szakmával rendelkező egyén,mint egy diplomás. ez igaz. :)

2011. márc. 17. 21:01
 28/43 anonim ***** válasza:
86%
Férjem is,Én is közép végzettségűek vagyunk.Ő 11 évig dolgozott oszt.vezető helyettesként,de sajnos felszámolták a céget,mindenkit szélnek eresztettek.De nem ült a babérjain otthon,hanem azonnal elvállalta,a munkaügyi központ által felajánlott kőműves tanfolyamot.Mivel semmilyen állást nem tudott szerezni,rákényszerült,hogy kőművesként helyezkedjen el.Ennek már 6 éve.Egy kis létszámú építőipari cégnél dolgozik,napi 12-14 órát.Nagyon magas,nagyon izmos,és nagyon családcentrikus.Nem ohányzik,nem kávézik,és nem iszik.Sőt nem is csavarog soha.Én szoktam neki mondani,hogy kikapcsolódásként menjen el a barátaival néha-néha,lazítani.Ja,és a lényeg,ennyi munka mellett diplomázott le!Azóta is nézi az állásokat,és adja be az önéletrajzokat,és jár állásinterjúkra.Építőmunkás!Nagyon büszke vagyok rá!
2011. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,mindketten középsulit végeztünk,de Ő mostmár diplomás építőipari munkás lett.
2011. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig a válaszokat, de válaszolnék.


Az én párom fizikai munkát végez és egyáltalán nem bánom,hogy megismertem, sőt :) Persze, hogy érdemes, éppolyan emberek,mint akárki. Van köztük persze bunkó tapló is, de szerintem éppúgy van a bankárok vagy orvosok közt is, ez nem szakmafüggő.

Az én párom például nagyon kedves, figyelmes ember, nem végzett főiskolát,de nagyon okos és intelligens, bármiről lehet vele beszélgetni, nyitott az új dolgokra,információkra stb. Mondjuk színházba nem szeret járni, de szerintem ez meg nem függ össze azzal,hogy mi a foglalkozása - ha mondjuk orvosnak ment volna,akkor se szeretne színházba járni :D, viszont sok más érdekli.


Hogyan ismerkedtünk meg? hát itt lakott a szomszéd utcában évek óta, csak igazából sosem figyeltem fel rá, aztán egy közös barátunk mutatott be igazából és így kerültünk kapcsolatba,megismertük egymást és szerelemesek lettünk. Ez volt 3,5 éve. Azóta megkérte a kezem és együtt élünk már 2éve. Ja és mellesleg neki van jól fizető munkája, én meg itt ülök a diplomámmal meg a nyelvtudásommal és semmi :S

2011. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!