Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet befolyással a későbbi...

Lehet befolyással a későbbi kapcsolatra (gyerek-szülő között) a meztelenkedés?

Figyelt kérdés

A kérdés nemrég jutott csak eszembe. Szerintem lehet összefüggés az apukámmal való nem túl bennséséges kapcsolat és a kiskoromban tanúsított meglehetősen lenge ruházatára. Pedig máig nagyon szeret, puszilgatna, de nekem erre már régen nincsen szükségem.

Nektek mi erről a véleményetek?


A dolog úgy nézett ki, hogy kiskorunkben még a hugommal együtt a szüleink szobájában aludtunk a hugommal. Ekkor ő gyakran úgy "szaladt be" fürdés után a közös szobánkba, sőt reggel is volt amikor meztelen járkált, ami számomra nagyon tasztító volt és erről le is szoktattam-közvetve, mert szóltam anyának. Nálunk ugyanis ő a család közepe-anya.

Életemnek egy olyan szakaszában találkoztam ezzel a dologgal, amikor még nem volt rend bennem a tekintetben, hogy van tiszta, feltétlen szeretet (apa és gyerekek közt), és van másfajta szeretet és egyben vonzalom (apa és anya között). Mivel én csak azt láttam, hogy anyával mi történik, ugyanúgy puszilgatja, megöleli, mint engem. Ugyanakkor tudtam sajnos azt is, hogy mi történik a hálószobában, illetve az ágyukban. Egyébként ezek a dolgok 3-tól 14 éves koromig zajlottak. Ekkor költöztem ugyanis saját akaratból másik szobába. Korábban féltem, azért nem mertem.


Talán megdöbbennek, talán nem, amikor a soraimat olvassátok. Lehet egy teljesen hétköznapi dolgo, amit csak én nem tudok hová tenni.

Szerencsére mégis normális ember, fiatal nő lett belőlem, normális szexualitással. Aki biztosan tudja, hogy az ő gyerekei nem fognak ilyeneket látni. Talán fájni fog nekik, hogy külön szoba, stb, de szerintem megéri. Ugyanerre bíztatom a fiatal leendő szülőket is, vagy akik már azok.

Ugyanis lehet, hogy egy szabadabb szellemű embernek születik egy picit "prűdebb"/gátlásosabb gyereke és valahogyan azt neki fel kell majd dolgoznia, lehet nem sikerül majd. Hagyjunk nekik választási lehetőséget, mert később magunk ihatjuk meg a levét!

L23


Köszönöm annak, aki végigolvasta és válaszol majd!


2011. márc. 18. 09:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet befolyással, és én sem helyeslem, ha apuka egyszál f*szban rohangál a lányai előtt, mint ahogyan az együtt fürdés is csak nagyon kicsi korban elfogadható szerintem, bár én akkor sem helyeslem. Az együtt alvásról nagyon kiskorában le kell szoktatni a gyereket véleményem szerint. Természetesen ha rosszat álmodott, akkor 1x-1x persze, hogy aludhat a szülőkkel, de nem lehet belőle rendszert csinálni! Inkább kiáltson, és majd vmelyik szülő átmegy és megnyugtatja. Nem jó se a gyereknek, se a szülőknek az együtt alvás.
2011. márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én szüleim is meztelenkedősek voltak, ami engem már gyerekkoromban is zavart. Egyszerűen frusztrált, hogy így látom őket, pedig ők élvezték a lazaságot. Nekem meg akkoriban nem volt egy nagy élmény kifejlett, himbilimbiző férfi nemi szervet látni. Én mindig felöltözöm most is itthon, minimum egy sort és kis felső, nem vagyok egy nudista típus.

L22

2011. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét kérdésre nem válaszoltam. Ezt nem tudhatom, én emiatt nem feszengek, hogy anno így láttam őket szinte minden áldott nap. Talán ha valaki érzékeny erre, vagy alapból a meztelenség rosszul érinti, lehetnek problémák.
2011. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Az én szüleim a mai napig simán járkálnak előttem meztelenül, engem nem zavart sose, néha rájuk szólok poénosan hogy "Fúúúúj." de ennyi. Én nem meztelenkedek előttük, a fürdőszobát is mindig magamra zártam nehogy benyissanak, ettől függetlenül ha ők ezt élvezik, nekem mindegy.. A kapcsolatunkat nem hiszem hogy befolyásolta volna, jóban vagyok mindkettőjükkel.20n
2011. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem inkább zavaró az, hogy a kisgyerek szem vagy fültanúja a szülei nemi életének, mint az, hogy látja őket meztelenül.


A mi családunk sose volt prűd, bár tény és való meztelenül csak akkor láttam őket, ha rájuk nyitottam (igen én) valami miatt a fürdőben. Otthon azonban gyakran kóricáltak bugyiban-alsóban/pólóban.


Most felnőtt fejjel én kényelmesen érzem magam pucéron otthon --párom pedig lelkesen vette tudomásul, hogy ő is nyugodtan mászkálhat egy szál f@szban, nem zavar. Aludni is pucéran alszunk.


Gondolom ez változni fog, ha lesz gyerek, de per pillanat jó így.


ui.: szerintem több gátlás lesz egy gyerekben attól, ha a szülő mindig zárt ajtó mögött öltözik. Hogyan vállalja a saját testét a későbbiekben (bármilyen szituban) ha a szüleitől is azt látja, hogy ezt titkolni való?

2011. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem!

Nálunk soha nem volt gond a meztelenkedés. Nálunk nagyon közvetlen a kapcsolat a szülőkkel és a gyerek-szülő t viszony teljesen más, mint egy szerelmi. Egyszerűen nem is lehet úgy nézni egymásra.

Egy 3 éves gyereket meg pláne nem zavar az ilyesmi.

Az talán sokkal inkább lehetett zavaró, hogy tudtad, mi zajlik a hálószobájukban.

Én gyerekkoromban ezt sosem tudtam és ez így is van jól!


Én mindig külön szobában is voltam, a szüleim ehhez ragaszkodtak, ami szintén nagyon jó volt! Szerintem kell is az!


De csak simán attól, hogy láttam őket meztelenül, nem lett semmi bajom. Volt, hogy bementem apuhoz a fürdőbe, amikor fürdött és közben fogat mostam. Egyikünket sem zavarta a dolog. És nem is voltak más gondolataink.


Alapvetően szerintem aki túlságosan fél a meztelenkedéstől, az sokkal több hátrányt szenved, vagy amelyik családban tabu téma szex. A pároméknál így volt és a mai napig próbálom a szexben feloldani a gátlásait. Pedig férfi!


Persze a Te eseted meg a másik véglet, és ez sem volt túl szerencsés. De mit mondtam, szerintem nem a meztelenkedés az ok. Egy kisgyereknek eleinte ez természetes (pl. 3 éves korban) és nem kéne, hogy zavarjon. Ha zavart, akkor ott már más is közrejátszik szerintem.

2011. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Gyerek-szülő kapcsolatra szerintem nincs befolyással. Nem hiszem, hogy a gyerek megutálná emiatt a szüleit. Úgy gondolom talán később lehet ebből probléma. Nem azt mondom, hogy takargatni kell mindent, nem baj, ha egyszer-egyszer meglátja a gyerek a szüleit meztelenül, de ne legyen "naturista strand" a lakásból. Nálunk anyám erőltette, hogy én óvodás kislányként nézzem, ahogy az élettársa fürdik, meg állandóan a punciról és kukiról beszélt. Emiatt nem változott a kapcsolatunk, viszont a mai napig zavar, ha a párom meztelenül járkál a lakásban. Mindig rászólok, hogy öltözzön fel. Én sem szoktam meztelenül járkálni még fürdés után sem, legalább egy törölközőt magamra terítek.
2011. márc. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem arról van itt szó, hogy egy gyerek látja meztelenül a szüleit olykor, mert azért mégis otthon van az ember, nem kell takargatnia magát, bár persze más az, ha az ember nem csinál ügyet ebből, és más az, ha pucéran jár-kel a lakásban akkor is, ha ez nem szükséges.

Viszont azt cseppet sem tartom helyesnek, ha a szülők egy szobában alszanak a gyerekkel éveken át, amikor lenne lehetőség külön szobára. Egyszerűen nem tartozik sem a gyerekre, sem senki másra, hogy mit csinál két felnőtt ember az ágyban. Én nem is igazán értem, hogy lehet úgy szexelni, hogy az ember egy szobában van egy gyerekkel, még ha elvileg az alszik is.

Én a fiammal egy évig voltam egy szobában, de csak mert nem volt más lehetőség, és úgy örültem, amikor végre lehetett külön szobája.

2011. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Én sem úgy képzelem el, hogy soha, de soha nem láthat majd úgy a saját gyerekem, mert magamra zárom az ajtót kulccsal. De behajtom majd az ajtót, ha öltözök, ha már eléri 3 éves kort.:) Addig talán még fürdünk is majd vele. Nekem mindössze csak az idegesítő gátlástalansággal van/volt bajom, és azzal, hogy ilyen sokáig ebben a helyzetben kellett élnem.


Magam sem értem a szex dolgot, hogyan viselhették el ők is.

De szerencsére a párom sem az a meztelenkedős típus, vele komolyan tervezünk, így van is esély ennek megvalósítására.

2011. márc. 18. 10:58
 10/22 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy mindenki azon akadt ki, hogy meztelenül mászkált előttük az apja????? Az senkit nem érdekelt, hogy a szüleik előttük szexeltek???? Ez sokkal súlyosabb sztem. Bocs ha félreértettem, de én ezt a sort így értelmeztem. "Ugyanakkor tudtam sajnos azt is, hogy mi történik a hálószobában, illetve az ágyukban."
2011. márc. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!