Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet befolyással a későbbi...

Lehet befolyással a későbbi kapcsolatra (gyerek-szülő között) a meztelenkedés?

Figyelt kérdés

A kérdés nemrég jutott csak eszembe. Szerintem lehet összefüggés az apukámmal való nem túl bennséséges kapcsolat és a kiskoromban tanúsított meglehetősen lenge ruházatára. Pedig máig nagyon szeret, puszilgatna, de nekem erre már régen nincsen szükségem.

Nektek mi erről a véleményetek?


A dolog úgy nézett ki, hogy kiskorunkben még a hugommal együtt a szüleink szobájában aludtunk a hugommal. Ekkor ő gyakran úgy "szaladt be" fürdés után a közös szobánkba, sőt reggel is volt amikor meztelen járkált, ami számomra nagyon tasztító volt és erről le is szoktattam-közvetve, mert szóltam anyának. Nálunk ugyanis ő a család közepe-anya.

Életemnek egy olyan szakaszában találkoztam ezzel a dologgal, amikor még nem volt rend bennem a tekintetben, hogy van tiszta, feltétlen szeretet (apa és gyerekek közt), és van másfajta szeretet és egyben vonzalom (apa és anya között). Mivel én csak azt láttam, hogy anyával mi történik, ugyanúgy puszilgatja, megöleli, mint engem. Ugyanakkor tudtam sajnos azt is, hogy mi történik a hálószobában, illetve az ágyukban. Egyébként ezek a dolgok 3-tól 14 éves koromig zajlottak. Ekkor költöztem ugyanis saját akaratból másik szobába. Korábban féltem, azért nem mertem.


Talán megdöbbennek, talán nem, amikor a soraimat olvassátok. Lehet egy teljesen hétköznapi dolgo, amit csak én nem tudok hová tenni.

Szerencsére mégis normális ember, fiatal nő lett belőlem, normális szexualitással. Aki biztosan tudja, hogy az ő gyerekei nem fognak ilyeneket látni. Talán fájni fog nekik, hogy külön szoba, stb, de szerintem megéri. Ugyanerre bíztatom a fiatal leendő szülőket is, vagy akik már azok.

Ugyanis lehet, hogy egy szabadabb szellemű embernek születik egy picit "prűdebb"/gátlásosabb gyereke és valahogyan azt neki fel kell majd dolgoznia, lehet nem sikerül majd. Hagyjunk nekik választási lehetőséget, mert később magunk ihatjuk meg a levét!

L23


Köszönöm annak, aki végigolvasta és válaszol majd!


2011. márc. 18. 09:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen, jól értelmezted. A hugom szerencsére sosem látta, hallotta, ezt biztosan tudom, mert elmondta volna, őszinte kapcsolat van köztünk.

Én viszont nagyon sokszor, és nem igazán tudtam feldolgozni. Szégyelem a mai napig, de még fel is izgultam testileg. Azt is utólag (felnőttként) tudtam meg, hogy az az érzés az volt. Nem beszélgettem róla eddig senkinek. Mert tudtam, hogy ha elmondom a társaimnak, akkor gyerekes leszek, kifecsegek családi titkokat, felnőtteknek meg pláne nem mertem erről beszélni, nem még nekik.

2011. márc. 18. 11:13
 12/22 A kérdező kommentje:
Jah és hugitól csak kipuhatoltam, nem kérdeztem rá vagy ilyesmi...ha már olyan szerencsés, amilyen, ne én avassam be..
2011. márc. 18. 11:15
 13/22 anonim ***** válasza:

Olvastam erről egyszer, egy pszichológus írta, hogy nincs semmi baj a meztelenkedéssel, viszont a szexuális aktus nem tartozik a gyerekre. Nem azért, mert önmagában valami baj lenne ezzel, hanem a mi társadalmunk ilyen, ebből ered a gond. Az állatvilágban természetes ha a gyerek szexelni látja a szüleit, és vannak olyan emberi társadalmak is, ahol egy nagy közös házban lakik 20-50 ember közösen, ott is természetes. Nálunk viszont nem az.


Ezért, ha a gyerek látja, hallja, félreértheti, a szülők pedig vagy nem beszélnek róla erről, akkor az a rossz, vagy beszélnének, de egy 3-4 évesnek még egyszerűen nincsenek olyan fogalmai, amivel felfoghatná ezt, akkor az a rossz. A legrosszabb benne a felemás állapot, vagyis az, ha a szülők egy szobában vannak a gyerekkel, azt hiszik, alszik, szerelmeskednek a sötétben, miközben a gyerek ezt hallja, és nem tudja feldolgozni. Azt látja, hogy történt valami, amit titkolnak előle, ő mégis részese lett valahogy. Akkor ez most titok? Valami szégyellni való dolog? Akkor miért tették ezt a szülei? És miért nem figyeltek jobban? Miért keverték bele őt? ENNEK lehet negatív hatása a későbbi kapcsolatra, vagy a szexualitásra.


Ha csak egy szoba van az egész lakásban, az persze nagyon rossz a szülőknek.

2011. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Minden hozzászólónak, de különösen az utolsónak köszönöm a válaszát.


Természetesen volt az 1 szobában valamiféle kényszer, hiszen nem dúskáltunk anyagilag, de ha nagyon szerettem volna ülön szobát, akkor lehetett volna már korábban. Csak sajnos ott volt a félelem.

De anyáék felfogása az, hogy tőle még most is aludhatnánk velük...hát ebből nem kérek, köszi...

2011. márc. 18. 11:25
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a meztelenkedés bizonyos keretek között normális! Inkább úgy mondom, hogy nálunk az volt és sem nekem, sem a tesómnak nem okozott ez maradandó károsodást! Mondjuk arra ügyeltek, hogy 3-4 éves korunk után, apa előttem ne, anya meg a bátyám előtt ne nagyon. De nem csináltunk abból gondot, ha mondjuk bementem a szobába, amikor öltöztek! Szeretkezni soha nem hallottuk őket. Két szintes a ház, megoldották. Szerintem normális ember erre azért figyel.

Az a nem normális, hogy a szülők úgy szexelnek, hogy ott a gyerek. Szerencséd van, hogy nem lett semmilyen szexuális problémád, mert van akiben komoly károkat okoz! Szerintem benned sem az okozott kárt,hogy meztelenül kiszaladt a szobából, hanem, hogy puszilgatták egymást, szeretkeztek, tehát maga a szexualitás. Mivel nekem ebből semmi hátrányom nem származott,úgy gondolom nálunk sem lesz tabu a meztelenség! Természetesen nem ez lesz a cél, de véletlenül bugyiban kell kirohanni a fürdőből és ott a gyerek, akkor nem fogok felkiáltani és eltakarni magam. Ha én természetesnek veszem, ő is annak fogja!

2011. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Én viszont nagyon sokszor, és nem igazán tudtam feldolgozni. Szégyelem a mai napig, de még fel is izgultam testileg. Azt is utólag (felnőttként) tudtam meg, hogy az az érzés az volt. Nem beszélgettem róla eddig senkinek. Mert tudtam, hogy ha elmondom a társaimnak, akkor gyerekes leszek, kifecsegek családi titkokat, felnőtteknek meg pláne nem mertem erről beszélni, nem még nekik."


11:19-et már éppen írtam, ezért csak utólag olvastam ezt el, de pont erre is gondoltam. Ez a megterhelő. Felnőttként például már fel tudod azt is dolgozni ha felizgulsz valamin, amit amúgy szégyenletesnek tartasz, és tudod, hogy ez természetes. Azt is tudod, hogy ettől nem vagy bűnös, ez nem a te hibád. Megérted, hogy a gondolataidnak, vagy a testi reakcióidnak nem vagy teljesen 100%-ban ura, csak a tudatos döntéseidnek. Ezzel egy kisgyerek viszont még nincs tisztában, nem tudja, nem érti, most ő tett-e valami rosszat, vagy nem? Csak azt érzékeli, hogy itt valami van. Ráadásul olyan, ami nem volt nyilvános, ő mégis bevonódott, pedig nem akarta. Ezt számára nagyon nehéz feldolgozni. Jön a szégyen, a bűntudat, a titkolózás, elhallgatás. Tulajdonképpen szerencsés vagy, hogy nem lett ennél komolyabb következmény, hiszen az, hogy itt le merted írni ezt a kérdést, nekem egyértelműen azt mutatja, hogy a dolog feldolgozása, mint folyamat, ha később is, de beindult nálad, ma már látod, nem söpröd minden áron a szőnyeg alá ezt, próbálod megérteni, mi történt, és miért? Szerintem az, hogy ez nem a te hibád, ha utólag is, segíteni fog. Ugyan nem fog nyomtalanul elmúlni a 3-14 éves korodban átélt rossz érzés, viszont nem kell, hogy felnőttként szenvedj ettől. Ez nagyon fontos.

2011. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Előttem is meztelenkedtek a szüleim, anyukám még most is (nem zavar, lány vagyok), apukám már nem, tudja hogy zavarna, mert mégis csak "máshogy" látnám. 12 lehettem mikor leszokott róla apum, addig nem volt vele semmi bajom, utána tuti lett volna. Én sem meztelenkedem már előtte. Én fogok a gyerekeim előtt, így, ahogy a szüleim is tették. Semmi bajom.

Szexelni viszont nem láttam őket, az azért durva lett volna

2011. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Igazából nem szabadna. Kiskoromban én is volt, hogy megláttam a szüleimet meztelenül, habár nem volt szokásuk így előttem szaladgálni, mégis előfordult, hogy véletlenül benyitottam a fürdőszobába, vagy ilyesmi. Ez, ha jól emlékszem, nem is egyszer történt meg.

Olyan is megtörtént már sokakkal, hogy véletlenül meglátták a szüleit szexelés közben.


Na, soha az életben eszembe nem jutott eszembe, hogy emiatt valami maradandó lelki károsodást szenvednék. De nem szenved más sem. Maximum attól, hogy felnőttkorában elkezd agyalni rajta, és a saját maga által gyártott problémákat erre vezeti vissza.

2011. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Hagy tudja már az, aki átélte miközben a szüleit vagy a szülőjét és annak párját hagyta "szexelni". Hagy tudjuk már, hogy milyen kibaxottul szar dolog az, hogy tudod mikor elkezdik azt végig kell, hogy hallgasd, másnap meg mintha semmit nem hallottál volna, beszélgess velük mintha minden rendben volna. Okés, ez az élet velejárója mármint a szex. De ne legyenek már ilyen tapintatlanok a "szülők", hogy ezt a kis momentumot elfelejtik. Mintha nem tudnák sokan, hogy vannak, akik egy szeszenetre is felriadnak. Nemhogy egy ágynyikorgásra, bőrcsattogásra, vagy nyögésre. Mondhat itt sok okoska akármit, de nem vagyunk egyformák, és nem a mesztelenül meglátás itt a gond vagy ha csak gatyába látod meg az apádat, hanem az, hogy sok szülő lexarja, mert ez az amúgy, a saját vágyát teszi előtérbe, és kefél saját gyereke előtt. Attól, hogy sötét van, még nem kéne. Főleg nem évekig elhúzni a külön szoba kérdését, vagy legalábbis valami köztes dolgot kitalálni. Ennyi a véleményem, és mint máshol is írtam igen, van kihatással a későbbiekre. Ezt csak az tudja, aki már átélte ezt, és különbség van ha csak hallasz néha valamit a másik szobából, vagy tőled két méterre nyomja anyuci és apuci vagy barátka és anyuci. Szóval csak akkor beszéljen bárki is, ha már átélt ilyet.
2011. márc. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Na, soha az életben eszembe nem jutott eszembe, hogy emiatt valami maradandó lelki károsodást szenvednék. De nem szenved más sem. Maximum attól, hogy felnőttkorában elkezd agyalni rajta, és a saját maga által gyártott problémákat erre vezeti vissza."


Te nagyon sokat tudhatsz erről. Sőt, tulajdonképpen mindenki te vagy, hiszen mindenki nevében nyilatkoztál. (Ehhez külön gratulálnék: Grat!) Mivel csak a saját személyes tapasztalatomból (pszichodráma) több ilyen esetet is ismerek, ez úton közlöm veled: tévedsz. Ennyi.

2011. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!