Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kiborultam. Segítség?

Teljesen kiborultam. Segítség?

Figyelt kérdés
17 L vagyok, egy igen elit gimnáziumba járok. Idén az évvége már ugye beszámít nekem a felvételimbe. Folyamatosan tanulok, este 11ig vagy éjfélig és reggel 5kor kelek, hogy még tanuljak. De folyamatosan csak 4eseket kapok. Ma töriből lett 4es a tzém, pedig egy csomó tanultam rá, aztán idegen nyelvből is 4es lett a dogám. És nem értem miért...hogy miért húznak le ennyire...A Corvinusra szeretnék menni, és anyu ma vacsinál is azt mondta, hogy nem fognak fölvenni. És én már itt annyira kibuktam. Pedig folyamatosan tanulok, nem is az van, hogy doga előtt 1 nappal kezdem el. Már nem látom értelmét, hogy egyáltalán bármit is tanuljak több órán-napon át, ha úgysem kaphatok ötöst. Tudnátok segíteni?
2011. márc. 18. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elit gimnáziumokkal az a baj, hogy nagyon magasak a követelmények, jóval nehezebb ötöst szerezni. Ha nagyon magas pontszámra van szükséged ahhoz, ahová menni szeretnél, érdemes lenne átmenni egy kicsit gyengébb gimibe.
2011. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De néha(!) megütöm a mércét, csak az a baj, hogy a tanárok azt hiszik, hogyha folyamatosan leértékelnek minket, akkor jobban fogunk küzdeni. Csak az a baj, hogy én most képtelen vagyok erre..
2011. márc. 18. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nem lehet hogy túl fáradt vagy hozzá, hogy jól írd meg a dogákat, ha mindig ilyen keveset alszol, pihensz? Azért az is fontos, nem csak az hogy napi több órát tanulj.
2011. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy túl fáradt vagy, és nagyon stresszeled magad. Talán ezek lehetnek a 4-esek okai. Próbálj pihenni!
2011. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már nem lehet duplázni az érettségi pontokat? Engem úgy vettek fel pár éve… A tanároknál sosem voltam jó, 4.1-es átlaggal mentem érettségizni… Az érettségim viszont kitűnő lett, a max pontot vittem tovább mindenből a százalékok alapján…
2011. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy esetleg valamelyik tanár nem akar neked jobbat adni, mert valamiért haragszik rád? Sajnos vannak ilyen tanárok is...

Egyébként meg nemcsak a vitt pontokkal lehet bejutni a Corvinusra.

Szülőt se értem. Nem stresszelni kell a gyereket ilyen baromságokkal, hanem mellette állni. És, ha pl. elsőre nem vesznek fel, akkor mi van? van második, sőt harmadik lehetőség is.

2011. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak magolsz, de nem fogod fel a kérdést? Hogy nem értelmezed jól? Sokszor logika is kell, nem csak a betanult szöveg.

Amúgy ne stresszelj, az koncentrációgyilkos. Érettségin még szerepelhetsz nagyon jól. Ha nem vesznek fel mégse, akkor 1 évet kihagysz, elmégy egy 1 éves OKJ-képzésre, vagy tanulsz nyelvet, szerzel nyelvvizsgát. Érettségit meg leteheted még egyszer, aztán jelentkezel 1 év múlva megint. Mi a fene történik, ha nem vesznek fel elsőre, csak 2. alkalomra? Semmi. Lesz 1 év szabadod, ha van egy kis eszed, akkor tanulásra használod fel, vagy elmégy külföldre, pénzt is keresel így a tanulás mellett.

2011. márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ne pánikolj!!!!


ha ennyit tanulsz akkor nagyon egyszerű lesz neked az érettségi és akkor ha azt számítják simán meglesz a corvinus

hidd el!!

én tavaly előtt érettségiztem és ugyanettől voltam betolja, de az érettségit számították és így meglett

2011. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 3 éve a pécsi Nagy Lajosba végeztem (Pécsett ez az elit)...végig 3,5 és 4,3 között ingadozott az átlagom, az érettségi pontjaimat dupláztam,mellette volt 2 középfokú nyelvvizsgám, 1 emelt szintűm töriből és 461 ponttal bekerültem a BGF-re , uh neked is menni fog a Corvinus biztos vagyok benne! :)


Az érettségi nem olyan nehéz, mint amilyennek beállítják. Paráztam tőle, h elszúrom és nem vesznek fel sehova, de egy erős gimnázium az évek alatt annyi plusz tudást ad, h nagyon jól meg fogod tudni írni!

Csak ne add fel és kitartást!

2011. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!