Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e kiút ebből?

Van-e kiút ebből?

Figyelt kérdés

Félénk kisgyermek voltam, csendes és könnyen befolyásolható. Az óvodában rendszeresen hisztiztem és teljesen kiborultam.11 évesen már öngyilkossági szándékaim voltak. Nem mertem egyedül megmaradni a lakásban. ?

Kamaszkoromban féltem a középiskolás diáktársaimtól, szorongtam és szégyelltem magam előttük. Gyakran tört rám a sírás, nem tudtam beilleszkedni. Az órák alatt passzív voltam és képtelen voltam koncentrálni, nehezen tanultam. Nem tudtam feloldódni még a baráti társaságban sem. Fiatal felnőttként nem élveztem a szexet, ugyanis semmit sem éreztem szex közben. A szókincsem szegényes, a kicsivel is beérem. Rendszeresen fejfájás gyötör és hamar elfáradok, húz az ágy. A memóriám katasztrófa. Ha teszek egy lépést az életemben, (bármilyen apró dolog) elkezdenek zsibbadni a végtagjaim. Nem igénylem a társaságot, hamar kilépek egy beszélgetésből. Tudatosan elkerülöm az élethelyzeteket, nem akarom észrevenni mi történik körülöttem. Soha nem voltam fontos magamnak és nem szeretem magamat. Külsőleg feltünően csinos, széparcú lány vagyok. Néha egyszerre akarok csinálni mindent, néha csak magam előtt ülök a csendben. Megijedek ettől és félek, hogy nagyon nem ok a dolgok körülöttem. Voltak álmaim, szuper sportoló voltam, de nem törődtek velem és sokszor magamra hagytak a szüleim. Talán mert csendes voltam és nem voltak igazi csínytevéseim, hamar megelégedtem azzal, amit kaptam. Gyermekként, kamaszként és fiatal felnőttként is megalázott az apám, soha nem fogadott el, a másik két testvéremet sem.4-5-6 évesen dolgoztunk mindkét nővéremmel a földeken, a jutalmazás mindig elmaradt. Ha valamire szükségem volt (alapvető szükséglet: pl. ruha, cipő, vagy nem kaptam rá pénzt, vagy mennem kellett dolgozni,13 évesen). Most ugyanezt csinálom felnőttként. Egyfelé koncentrálok, a munka felé, miközben elfelejtkezek az életemről. Már kezdem észrevenni, ha valami jó történik, de elvesztettem az öröm érzését. Mintha minden napomat másképp élném meg. Minden este meghalok és minden reggel másként ébredek. Lehangoltak a reggelek és nyomasztóak. Félek. Egyedül érzem magam. Negatív vagyok. Másként értelmezek és érzékelek, mint a normál egykorú társaim. Van kiút? Segítség! E 27 éves


2011. nov. 1. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz kellene menni, ő segít feldolgozni.
2011. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is mielőbb kérd pszichológus segítségét, ez nagyon nem jó így neked, és egyedül nem lehet kimászni. A pszichológus épp erre van, ezért tanult, ezért dolgozik, hogy segítsen boldog életet élni...


Ahogy ilyen szépen leírtad nekünk, így mondd el neki is az érzéseidet.


"Soha nem voltam fontos magamnak és nem szeretem magamat."


Ez a legszomorúbb... és annyira ismerem....


De végy egy nagy lélegzetet, most az egyszer légy FONTOS magadnak, és keress fel egy olyan pszichoterapeutát, aki emberileg neked megfelel, akiben tudsz bízni, akinek el tudsz mindent mondani. Hosszú lesz, és nem lesz mindig egyszerű, de nagyon megéri...


Kívánom, hogy TUDJ TENNI MAGADÉRT, és boldog életet élj!


:) 35/N

2011. nov. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én is azt ajánlom, hogy fordulj pszichológushoz, nekem is segített gyerekkoromban. Teljesen meg tudlak érteni, hogy mit érzel, amiket leírtál, nagyon sok jellemző rám is, nekem is nagyon sokszor vannak öngyilkossági gondolataim, többször gondolok olyanra, hogy semmi értelme az életemnek, hogy nincs értelme reggel felkelnem. Ha gondolod, írj privit, és beszélgethetnénk ezekről a problémákról.

17/L

2011. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül!Azok közül amiket leírtál,én is átéltem ezek 1 részét.A mai napig nem tudtam feldolgozni.Pedig már jártam pszichodokinál.Nekem nem ért semmit.Szívesen barátkoznék Veled,mert lenne közös témánk!Kérlek írj!
2014. márc. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gargamella ***** válasza:
Szia!Hogy vagy?Mi tortent a posztod ota?Meselsz?
2019. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!