Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám teljesen megőrült,...

Édesanyám teljesen megőrült, mit csináljak? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Már három éve van internet,de az utóbbi pár hónapban teljesen "rákattant". Ezzel idáig nem is lenne gond,de szinte egész nap ott ül,úgy vettem észre,egyre agresszívabb,már nem is főz,mint régen. Én szeretem meg minden,de ez már túlzás nekem is. Féltem őt. Most fejébe vette ,hogy Youtube-on keresztül akarja eladni a házat... Különböző fizetős oldalakra regisztrál,az igazi lakcímmel,telefonszámmal,névvel,és bármit mondok,nem érti meg,hogy ez pénzbe kerül,meg hogy nem szabad kiadni a személyes adatokat... De rendelt már termékeket külföldről tripla áron,és még sorolhatnám. Nem akarok úgy bánni vele,mint egy gyerekkel,hogy mától fogva nincs számítógép,és kész,mert mégis csak a lánya vagyok,de nem szeretném ha kisebb adósságot halmozna fel,vagy saját magából hülyét csinálna. Próbáltam vele beszélni,de nem ment,nem hallgat rám. Mit csinálhatnék? Én 21 ő meg 55 éves.
2011. márc. 19. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az utóbbi pár hónapban nem történt valami változás anyukád életében?
2011. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Dolgozik valahol édesanyád? Mert ha nem,nem csodálom ,hogy ennyire ráér.

Nehéz helyzet és ha nem használ, ha beszélsz vele, nem tudom, mit lehetne tenni... a netet kiköttetni felesleges, szerintem megoldaná, meg ha az ő nevén van, minden hiába...

Haladékként annyit tehetsz, hogy elvágod a vezetéket, persze ha rájön, biztos kiakadna. esetleg olyan helyen roncsold meg, ahol nem veszi észre, vagy ilyesmi.

2011. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlzás amit anyukád csinál próbáld meg valahogy elmagyarázni hogy az internetnek milyen veszélyei vannak, ha vásárlós oldalon adta meg a lakcímet meg stb az rendben van de vannak olyan oldalak ahol nagyon nem ajánlott mert sokan visszaélhetnek vele és akkor jaj nektek. Próbálj meg neki a neten ajánlani szakács oldalakat akkor a főzös probléma meg is van oldva :P De most komolyan szerintem beszélgess el vele ezekről a dolgokról mert ez nem játék hogy tripla áron rendel neten valamit amit pl egy közeli botban megkapsz olcsóbban.
2011. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a megőrüléstől még nagyon messze van.

Az ő háza, az ő pénze, az ő felelőssége. Felnőtt ember, azt csinál, amit akar.

2011. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Anyukádnak egy hobbira lenne szüksége!

Mert most hirtelen számítógép=hobby,viszont ez átalakulhat szenvedéllyé, ahogy le is írtad.


Szereti a kézimunkát édesanyád?

Kötni, varrni, hímezni szerettek régebben a nők!


Vagy olvashatna! Vegyél neki egy jó könyvet, vagy többet!


Remélem segítettem, és sok szerencsét!

2011. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10:33-assal értek egyet. Felelős, felnőtt ember. Sajnos amit leírtál, abból úgy tűnik, csak a saját kárán fog majd tanulni, addig nem hajlandó a máséból. Vannak ilyen emberek. Nem tehetsz sokat, beszélgess vele, valami azért átmegy ezekből akkor is, ha elsőre nem látszik. (És persze reménykedjünk, hogy az a bizonyos első keserű tapasztalat pont elég nagy lesz, hogy tudatára ébredjen a veszélyeknek, de nem lesznek túl keserves következményei.)
2011. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most komolyan mit tehetnél?Már megpróbáltál beszélni vele,ennél többet nem tehetsz.Majd ha beleszalad egy nagy pofonba,akkor elgondolkodik a net függőségén és a hülyeségein.
2011. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dolgozik valamit az édesanyád? Nekem a mamám ilyen,fiatal nagymama és szintén egy kevés adósságot halmoz fel.. ő ilyen szerencse játékos oldalakra regisztrál pénzért+rendel dolgokat. Anyuval összefogtunk,és mi kihúztuk a netet. Úgymond "megfenyegettük" ha nem hagyja abba, így is fog maradni. Ha ismered az oldalak címét esetleg letilthatod őket,és így nem fog tudni felmenni azokra.
2011. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Szerzek neki valami más,hasznosabb elfoglaltságot. :)
2011. márc. 19. 11:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! apukámmal is hasonló volt a helyzet...Pár hónapig egyfolytában számitógépezett..de lassan kezte megunni, és már nem olyan sokat jön ide a géphez, mint rég. Anyukád milyóta viselkedik így? ha nem régóta, akkor elöbb-utóbb táncsak megunnya...apukád nem bír vele beszélni?


15/L

2011. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!