Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a feleségemmel?...

Mit csináljak a feleségemmel? Túl okos mindenben. Mindent megtud magyarázni, mindenhez ért elméletileg és majdnem mindig övé az utolsó szó. Sokszor be nem áll a szája és átviszi a fejem, de nagyon szeretem.

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 22:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ismerős a helyzet.

Nálunk általában beválik, ha határozottan ennyit mondunk:

"Cica! Tudom. Csönd."

"Édesem, tudom."

"Persze persze elméletben mindent tudsz"

Csak nevetni kell rajta, előbb-utóbb abbahagyja.

2009. febr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mi, nők már csak ilyenek vagyunk. Sajnos a gondoskodó természetünk néha tud ilyet okozni, de ezt ne vedd rossz néven. Nekünk olyan az utolsó szót kimondani, mint nektek egy jó focimeccs. Nektek is vannak hibáitok, senki sem tökéletes, de gondolom, hogy azért vetted el a feleségedet, mert ezzel együtt tudsz élni. Inkább legyen túl okos, mint túl buta!
2009. febr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is VOLT egy ilyen feleségem. Talán mondd azt neki néha, hogy az elméletek helytállóságát a gyakorlatban szokták lemérni, vagyis akkor mutassa (ne magyarázza) meg hogy is kell csinálni.
2009. febr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
ha tényleg okosabb, akkor jól teszi, hogy érvényesíti magát. ha csak okoskodik, akkor meg észérvekkel tudsz ellene tenni. de SOHA ne nevesd ki a személyiségéért, soha ne alázd meg így. aki ezt írta, remélem sokszor kinevetik még azért, mert olyan, amilyen.
2009. febr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

én azt szoktam mondani életem párjának, hogy vagy azt mondja meg, hogy mit csináljak, vagy azt, hogy hogyan csináljam, mert a kettő együtt nem megy.

ez használni szokott.

2009. febr. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Szia, az en ferjem azt szokta mondani amikor tul okos vagyok, es az idegeire megyek...persze dragam a mir urallomast is te epitetted, azert van meg fent... :)
2009. febr. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk fordított a helyzet,nekem a férjem ilyen nekem soha nincs igazam,mindig kimagyaráz mindent még ha ő a hibás valamiért azt is és úgy állítja be mintha én tehetnék mindenről és ebből rendszeresen viták alakulnak ki,amit én szoktam abba hagyni de ő még mindig mondja.Tudom hogy mit érezhetsz mert nagyon idegesítő,de én eddig nem találtam semmilyen megoldástrá.Ha nem szólok akkor az a baj ha szólok akkor az.Patt helyzet!Soha nem ismeri be hogy nem volt igaza de mindig ő az aki 1-1 vita után hízeleg és hangoztatja hogy szeret,de szavakkal soha ki nem mondaná hogy bocs neked volt igazad.Ha neked megoldást ír valaki akkor én is szeretném kipróbálni hátha beválik.
2009. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Az egyik válaszoló rosszul értelmezte: nem a feleségedet kell kinevetni, hanem vele nevetni. A kettő nagyon nem ugyanaz.

Sajnos részben én is ilyen vagyok. (Egyedül a villamosenergiával kapcsolatos dolgokhoz nem értek, de lehet, hogy ha nem villamosmérnök lenne a férjem, akkor ahhoz is értenék. :D )

Nálunk azért mindig az enyém az utolsó szó, mert (ellentétben a férjemmel), nekem jó a memóriám. Szóval ha már egyszer (akár több éve) megbeszéltünk valamit, hogy hogyan kéne megvalósítani, akkor arra én emlékszem, ő nem. Azért tűnhet úgy, hogy mindenhez értek, mert (ellentétben a férjemmel) próbálom megjegyezni a számomra nem fontos dolgokat is (pl. szerszámok neve).

Én imádok főzni, amikor nagyon belekotnyeleskedek abba, amit ő csinál, akkor vagy megkérdezi, hogy "nem akarsz inkább vacsorát főzni?" vagy egyszerűen közli, hogy ő kezdte el, majd ő fejezi be - majd ő rontja el. Ha meg nagyon meg akarom mondani neki, hogyan csinálja, akkor: kuss, én így szoktam. Volt már, hogy egyszerűen betolt a szobába és becsukta rám az ajtót, na nem kulccsal, csak kilinccsel a jelkép kedvéért. És akkor itt jön a nevetés. Nekem nagyon sokat jelent, hogy még olyan dolgokon is tudunk nevetni, ami egyébként az egyikünket bosszantja. Erre a férjem tanított.

2009. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Ilyeneket ne mondj neki, hogy "csönd" vagy "kuss" - ez nagyon megalázó és sértő. Pláne mások előtt - de kettesben is rosszul esik. Nem biztos, hogy ha Te viccnek veszed, ő is.

Ne nevesd ki szerintem se azért, amilyen. Az olyan rossz :(

Hallgasd meg, vedd komolyan, figyelj oda rá. Ha nem értesz vele egyet, ne kezeld le, ne hülyézd le, ne becsméreld, hanem érvelj.

HA igaza van, ismerd el és vedd tudomásul. Nem a világvége, ha nem mindig Neked van igazad.

"nagyon szereted" - ezt meg mondd meg neki, és igazából ez a lényeg az egészben. Ha ezt tartod észben akkor is, ha "be nem áll a szája", akkor nem fogsz olyat mondani, amivel megsérted.

Üdvözöl

egy nő, akinek már mondták, hogy túl okos, és mindent meg tud magyarázni

2009. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátom régen bármi okossággal hasba tudott akasztani!

Mikor felnézett az égre és megmondta milyen repülő megy el felettünk,milyen madár énekel,a legtitokzatosabb kinézetű kutya milyen fajta,ki kicsoda,egyszóval bármivel padlóra tett,hogy milyen okos (18 voltam)!

Aztán egyszer hibázott,valamit rosszul mondott és pechemre feltünt.

Egyre gyanakvóbb lettem ezekkel az okosságokkal szemben,és a határozott kijelentéseit mindig megkérdőjeleztem.

"hát talán mégse"

"vagy lehet,hogy"

Dunsztom se volt a helyes válszról,de utána ritkán "VOLT OKOS"!

M

2009. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!