Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen szülökröl?

Fibbrizzo kérdése:

Mit gondoltok az ilyen szülökröl?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok rossz viszonyba vagyok a szüleimmel .Hogy mért azt pár sorba leirom .Születésem után egyböl el kellett költöznünk a nagyszülöktöl mert a mamám nem birta a gyereksirást .Apámék vettek ugyanabba a faluba egy házat ugye amiböl tudtak ,elég lerobbant állapotba volt ugyhogy álandoan ujitgatni kellett .Igy indult közbe nagyon sok volt a veszekedés a szüleim között és szinte igy nöttem fel .Volt hogy minden honapban válásrol volt szo meg ilyenek és sajnos nekem is jutott belöle .Ha eltünt valami apám szerszámaibol mindig rajtam kereste kiabált néha pofont is kaptam söt még most is emlékszem egy verésre amit sose fogok elfelejteni .Apám mindent megengedett magának persze nekem semmit (most 3 uj motor 2 robogo 1 cross meg egy uj auto)én persze nem vehetek semmit addig mig itt lakom azt mondta.Én nem azért mondom de nem elöször az életvitelen kellett volna javitani aztán a többi dologra költeni?Most hogy 3 müszakba dolgozom inkább megyek hétvégén is csak hogy ne lássam .Ha segitettem neki mindig kiabál velem hogy igy nem jo mert hogy béna hülye vagyok meg ilyenek ,néha még az egész falu is halja .Söt hallottam idegenektöl hogy én milyen hülye vagyok hogy semmihez sem értek ö meg milyen okos .Én ugy gondolom nem helyes ha a szülökibeszéli a gyereke hátamögött hogy milyen béna ,,nem?Anyám ugyanugy hibás mert az ö nagyszülei vettek neki egy nagy házat amibe csak be kellett volna költözni de nem mert apám nem akart pedig ott mindenem meglehetett volna .Hát igen anyám inkább apám mellett döntött mint hogy nekem jobb legyen ,,jobb a veszekedés kiabálás minden nap ...Az apám nagyszüleire vagyis a mamámnak volt még egy fia apám testvére 5 évvel ezelött odavitt egy cigány csajt akitöl 2 gyereke lett öket szo nélkül türte és segitett nekik mindenbe ..de engem nem de két cigánygyerek sirását elbirta ugyhogy én még rá se nézek ha látom .Ugyhogy segitséget nem kaptunk .Ezzel igy mindennel eggyütt nagyon rossz mert a mindennapjaimba eszembe jutnak sajnos és nem az bánt hogy miben szenvedtem hiányt hanem hogy milyen családban nevelkedtem .Egy szeretöbb család mindennél jobb lett volna .Sajnos ez kihat rám is 23 évesen zárkozott vagyok feszült inkább egyedül szeretek lenni nem járok sehova és ez nagyon rossz ..szeretném a véleményeteket kérni ti mit gondoltok hogy itélitek meg mindezt ...és aki hasonlo helyzetbe van hogy tudja mindezt elfelejteni?
2011. márc. 19. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben éltem, de 18 évesen elmentem a szülői házból. Felnőtt ember vagyok, saját magam életéért csak én felelek. A szüleim még élnek, de nem látogatom őket, mivel eltérő szemléletben éljük az életünket.

Az ilyen szülők mentálisan betegek, segítségre szorulnak, s nem ítélkezésre. Ha nem bírod elviselni, akkor tovább kell lépni.

2011. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerencsére én ilyen durva helyzetben nem vagyok, de nekem fizetnem kell azért, hogy egyáltalán itt lakok...nálunk is minden naposak a veszekedések, már gyűlölöm őket! Te annyiból szerencsésebb helyzetben vagy most, hogy van állandó jövedelmed, a helyedben mindenképp elköltöznék. 20-25-ért tudsz albiba menni rezsivel együtt, ha nem zavar, hogy szobatársad van. Kitartást, amíg ott élsz, de rajtad múlik, hogy változtatsz-e vagy sem. Szorítok Neked!
2011. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nézd, szerintem a lelkük mélyén azért szeretnek téged, a szigorúság betudható egyrészt a szűkös kereteknek, másrészt annak hogy lehet kicsit tényleg tikkesek voltak, de azért nem olyan szörnyű az amit leírtál, hidd el ha elváltak volna rosszabb lenne. Ezt nem elfelejteni kell, hanem elfogadni hogy a te gyerekkorod nem volt felhőtlen, majd megpróbálod a te gyerekeidét azzá tenni. Szerintem ahogy öregednek lehet ők is megenyhülnek idővel, ha nem akkor meg próbálj inkább a szép emlékekre emlékezni, ne a rosszakra.
2011. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen megprobálok továbblépni .Az összel szeretnék külföldre menni dolgozni csak gyüjtök egy kis tartalékot még .Aztán megprobálom épiteni a saját életem .
2011. márc. 19. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:

A szüleidet inkább nem minősítem,ha nem baj.Csak annyit, hogy elég ostoba az a szülő, aki a saját gyerekéről rosszakat mond más előtt,azzal ugyanis saját magát is minősíti.Ez kb olyan, mintha egy tanár folyton azt hangoztatná, hogy bukdácsolnak az ő hülye tanítványai...na, vajon miért?....

Jobban járnál pedig, ha kimozdulnál!Miért nem keresel magadnak külön lakást vagy albérletet, meg egy kedves társat és végre otthagyhatnád ezt a szörnyű családot.Jobb lenne szerintem.

2011. márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül..Én agresszív alkoholista anya,és egy gyenge apa mellett nőttem fel.Apám egész életemben azt hajtogatta,hogy mégiscsak az anyánk,még akkor is ha félholtra vert minket mert olyan részeg volt.Egyszer a nagynéném(anyám nővére) azt mondta,hogy jobb ha felfogjuk(3-an vagyunk testvérek)hogy ha választani kéne apámnak a lányai és a részeg felesége között akkor az utóbbit fogja választani..Igaza lett.Inkább az anyám volt a fontos neki mint mi.Én 18 évesen elköltöztem,ahogy a két másik testvérem is. Mindhárman külön életet élünk.Megalapoztunk az életünket,Van munkánk ,lakásunk,életünk,szerető családunk..Apámat még ma is látogatom,de anyámat 20 éve nem láttam.

Kedves kérdező.A panaszkodással nem fogsz előrébb haladni.Fel kell fognod,hogy neked ilyen élet jutott.Bár nem vigasztal de sokan éltünk/élünk így.Nem a múlttal kéne foglalkozni,hanem a jövőddel.Új életet kéne kezdeni.Mindent hátra hagyni,és nulláról felépíteni mindent..HA ott maradsz és tovább sírsz akkor ugyanúgy a süllyesztőben leszel,és bizony akkor jogosan mondják majd rád,hogy "milyen buta ez a lány"

38/N

2011. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 18:47 vagyok

Még annyit,hogy egy ilyen rossz családban felnőtt lányok hova jutottak.

A nővérem vezető beosztásban dolgozik.Mivel nagyon jól bánik a pénzzel,és pár éve jó befektetést csinált,így most azt lehet mondani,hogy gazdag régióba tartozik.Nincs anyagi gondja.Mindene megvan,beleértve az évi kétszeri külföldi nyaralásokat is.

A húgom cukrászként összeállt egy barátnőjével és ketten nyitottak egy cukrászdát.Ma sikeres üzletasszony,és bár sokat dolgozik,de neki is mindene megvan

Én évekig a szakmámban dolgoztam,majd a férjemet követve Angliába költöztem.Van munkám,van életem,van hobbim,és minden évben nyaralunk..Otthon van egy szép lakásom (jelenleg üresen áll) és idén tervezünk egy vidéki ház megvásárlását..Valamilyen szinten én is elégedett lehetek..

HA otthon maradtam volna,ha csak sírtam volna akkor ma semmim nem lenne,és egy elkeseredett,gyűlölködő ember lennék..Ne akarj pocsék életet magadnak.Változtass

2011. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek hogy irt ,és igazatok van .tudom a siránkozás nem megoldás ,nehéz tuljutni mindezen de már döntöttem hogy lépek mindenképp .Egy jobb életet szeretnék ...
2011. márc. 19. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!22 éves koromig szinte ugyanez volt a szitu,egy alkesz családban nőttem fel,mindennapos volt a vita,a veszekedés!23 évesen megismertem a feleségemet,most 36 vagyok,kiléptem anyámék kötelékéből,boldog vagyok a párommal és a 3 gyermekemmel,a saját házamban!

Azóta anyámmal is sokkal jobb a kapcsolatom!Szerintem ez a megoldás,egy nagy levegő és vágj bele a saját életedbe,bármilyen nehéz is az elindulás!

2011. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!