Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Veszítsem...

Most mit csináljak? Veszítsem el őket is?

Figyelt kérdés

Én egy 18 éves, eléggé nehezen barátkozó lány vagyok. Volt már kb. 3 olyan "legjobb barátnőm", akikkel el tudtam képzelni, hogy majd 20 év múlva is jóban leszünk, stb, de az összes lánnyal megszakadt a kapcsolatom (az egyikkel pl. azért, mert kórházba kerültem, nem tudtuk, mi bajom van, és erre nemhogy behozatta volna magát az apjával, még fel se hívott, sőt, még sms-t sem küldött, hogy élek-e még egyáltalán... :S)

Most kialakult egy négyszemélyes "baráti társaságom", akikkel nagyon jól elvagyok, és nagyon megszerettem őket, kötődöm hozzájuk, de pl. ma is együtt voltunk, tök szar kedvem volt, és egyik se kérdezte meg, hogy mi a bajom, sőt, akit pedig a legközelebb érzek/éreztem magamhoz, egész nap úgy beszélt velem, mintha a seggéből rángatott volna ki, és ez nem először fordult elő...

Volt már arra példa, hogy a stílusa miatt nem beszéltünk 1 hétig (pedig egy gimibe járunk), és amikor kegyeskedett odajönni hozzám, még ő volt felháborodva, hogy én mekkora egy szemétláda vagyok, hogy ezt csináltam vele, mert hogy a barátok ilyet nem tesznek egymással...


Ha valamelyiküknek rossz kedve lett volna, tuti, hogy én megvigasztaltam volna, sőt, még fel is hívtam volna később, hogy jobban van-e már, de nemhogy nem hívtak fel, le se szarták, hogy hogy vagyok.


Szerintetek érdemes lenne elbeszélgetni velük, vagy hagyjam az egészet a francba?


Annyira elegem van, hogy mindenkinek vannak barátai, csak nekem nincsenek... :S


Oltásokra nem vagyok kíváncsi, így is elég nyomorultul érzem magam... :S


2011. márc. 19. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kicsim, ezek nem barátok, hanem haverok. A barátság az, ami 20 év múlva is élő kapcsolat...de ezt soha nem tudhatod előre.
2011. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
az a lényeg, hogy rengeteg dolgot megbeszéltünk egymással, most mégis olyan, mintha kiközösítenének, ami miatt szar kedvem lesz, ezért pedig még kevésbé keresik a társaságomat...
2011. márc. 19. 18:53
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem sincsenek barátaim, olyan igaziak... sokakkal elvagyok, de olyan igazi sajna nincs...

a mai világba nagyon nehéz találni!!!!

2011. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Ne legyél királykisasszony.


Ha mindig besértődsz, hogy a valaki nem vígasztalgat, látogat, amikor szerinted neki kötelező lenne, akkor később se sokáig lesznek legjobb barátaid.


Jelezted neki, hogy jó lenne, ha felhívnának, ha beszélnétek? Nem sértődős, számonkérős módon persze...

Merthogy te stílusos se semmi, pl. "seggéből rángatott ki" "kegyeskedett hozzád odamenni". Ha ezt a stílust nyomod, ne csodálkozz, ha beszólnak.


Ha valakinek rosszkedve van, nem feltétlenül szereti, ha emiatt zaklatják. Amikor kórházban voltam, direkt kértem, hogy ne látogassanak, csak a párom jött be. Mindenki más, nem várhatod, hogy körülugráljanak, és lessék az óhajodat.

2011. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a barátnők nem ilyenek mert ha valami baja van a másiknak akkor kérdezősködnek és meg is vigasztalják ha esetleg sír. Azt a barátnődet nem értem, hogy miért viselkedett így mikor te kórházba kerültél. Legalább felhívhatott volna. Ha az én barátnőim közül került volna valaki oda tuti felhívom vagy meglátogatom. Beszéld meg velük, hogy mi bajuk volt ma ha nem használ szerintem hagyd őket nem érdemlik meg a barátságodat.
2011. márc. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

kedves 3.:


egyáltalán nem vagyok királykisasszony! nem várom, hogy arról szóljon az egész nap, hogy engem körülugrálnak, de szerintem azért jogos elvárás, hogy EGYSZER megkérdezzék, mi a bajom (mellesleg nem miattuk volt rossz a kedvem)


igen, jeleztem, hogy amikor beszélünk telón, akkor én hívom őket, és viccesen adtam elő, nem sértődősen.


a stílusom amúgy tök kedves, de a csaj ma tényleg úgy viselkedett, mintha valami utolsó semmirekellő lennék...


a kórházasra visszatérve pedig: megint nem vártam, hogy minden nap bejöjjön, vagy valami (mellesleg én tuti bementem volna), de azért egy 50 Ft-o sSMS-t szerintem illett volna küldeni... neked nem esett volna szarul, ha a legjobb barátnőd nem ír?

2011. márc. 19. 19:06
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem bírod a kritikát mi? Mit vársz? Rajongjanak körül? Szereted magadat sajnáltatni látom.. De nem oltalak, majd csak rá jössz, hogy milyen hibákat követsz el. Vagy nem. ;)
2011. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
na még egyszer: NEM várom, hogy körülrajongjanak, de ha egy ismerősödön látod, hogy szar kedve van, tőle nem kérdezed meg, hogy mi az oka?
2011. márc. 19. 19:09
 9/18 anonim ***** válasza:

Hagyd őket a p*csába,ezekkel nem érdemes foglalkoznod. Keress más barátokat,de akkor ne a saját korosztályodból,hanem egy pár évvel idősebbeket,akik érettek,és érdekli őket hogy hogyvagy,meg ilyenek.:) Én ezt tenném,szerintem neked is ezt kéne. Vagy beszélgess el velük négyszemközt hogy miért nem keresnek,vagy miért nem érdekled őket,és ha látod rajtuk hogy nagy ívből sz*rnak az egészre és csak mentegetőzik,akkor hagyd ott a fenébe,de aki értelmesebb,annak jár még egy esély...,de ha olyan lesz mint most,akkor viszlát.

16L

2011. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

lehet, hogy igazad van :D

sőt, biztos! még 1* beszélek velük, ha ezután jóban leszünk, nekem oké, ha nem, az is jó :D


nem akarom magam senkinek érezni, csak mert vkiknek nem számítok!


KÖSZI :D (L)

2011. márc. 19. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!