Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítsek, vagy ne folyjak...

Segítsek, vagy ne folyjak bele az életükbe?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, nem túl közeli, de jóban vagyunk. Folyton panaszkodik, hogy milyen rossz nekik, mert a férje munkahelye elég instabil, hol van fizu hol nincs, van hogy csak egy jelképes összeget kap fizetés gyanánt a srác. A csaj gyesen van, 2 gyerek van, a nagyobik ovis, a kicsi másfél éves.

Mi sem állunk jól anyagilag, bár úgy érzem mindenünk megvan, amire igazán szükség van. Ha jönnek mindig valami kajával várom őket, mert tudom, hogy kajára sem sok jut nekik. Lényegében főtt krumpli meg főtt tészta a kajájuk.

Most nekünk jobb lesz, több pénzünk lesz (lényegtelen honnan) és gondoltam, segítek nekik, néha mikor megyünk hozzájuk veszek ezt azt és viszek. Konzervet, tésztát, gyümölcsöt.... Eddig csak gyerekruhákkal tudtam segíteni, nem adtam el amit kinőttek az enyémek, hanem nekikadtam.


De most barátnőm elszólta magát, hogy hány ezer forintért vett a gyerekeknek játékokat, csak úgy repkedtek az 5-6-8 ezer forintok.


És akkor elgondolkoztam........


Legutóbb szétnéztem náluk jobban.....mindenhol a játék, dvd, parfüm, cigisdoboz, ....... és arra jöttem rá, mindenre jut, csak épp kajára nem.


Ti segítenétek nekik? Mit csináljak?


2011. márc. 20. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem segítenék,inkább elkezdeném ecsetelni néha-néha ,hogy Én hogy osztom be azt a kicsit ami van.
2011. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki gyerekjátékokra sokat költ, akkor a gyerek étkezésére is fog! Ebből indulj ki!
2011. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
jut nekik a kajára is nyugi, csak olcsóbban kijönnek, ha minden ismerősnél esznek ;)
2011. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy csak imád panaszkodni, sajnáltatni magát. Gondolom, azokat a játékokat, nem a hónap utolsó napjain veszi meg, hanem fizetéskor elkölt minden pénzt, ezért nem marad kajára. Abban segíts neki, hogy hogyan kell beosztani a pénzt.
2011. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem is egy ilyen van hogyha körülnéz az ember meglátja hogy nem is olyan rossz a helyzet vagy igenis tehetnek rola ha az.Nekem is van ismerösöm akik sirnak hogy nincs pénz,de mindhárman cigiznek a családba és nem is akárhogy egy fizetés elmegy cigire.Na az ilyeneket nem tudom sajnálni.Mert ok,nem könnyü leszokni,de akkor legalább csökkentség le az adagokat,meg ne sirjanak hogy nincs mit enni.Ilyet is látok amit te irtál hogy tök szegények meg a szülök is sza.ér hu.gyér dolgoznak,de a cigi pia mindig ott van meg a gyerekeknek elcseszik mindenféle játékra meg amikor van akkor habzsi-dőzsi.Szerintem nem ők azok akiken segitened kéne,sajnos itt is az áll fent hogy amikor van akkor minden sza.rra elmegy.Én is szoktam segiteni ahogy tudok,van ismerösöm akinek mindig adok ruhát,és mindig csak olyat ami szép és olyan mintha uj lenne.Úgy örül neki mint más a karácsonyi ajándéknak,látszik hogy megbecsüli és örömmel hordja.

Amúgy akit most sajnáltam legutobb az az a család ami az rtl klub minden gyerek lakjon jol kampányban szerepelt,ahol az öreg ember neveli a kisunokákat.Na rajtuk látszott legalább hogy tényleg örülnek még a zöldségnek is(amikor vittek nekik a villallakok).Szerintem valahogy beszélgess el vele hogy mi z amire költenek és monj olyat hogy mi az amire felesleges költeni.Mond ugy el mintha veled történt volna azaz mond hogy jaaj te azon sporolsz pl hogy nem veszel a gyerekeknek nagy dolgot még akkor sem ha van rá vagy nem veszel drága parfümöt hanem ezt és ezt...!Szerintem itt nem kell öket sajnálni,mert ahogy irod ha van akkor nem becsülik meg,nem tesznek félre csak elköltik.Sajnso nekik kell megtanulni gazdálkodni és ha te még ellátod öket kajával akkor hozzászoknak és természetesnek veszik.

2011. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van pénzük, csak hogy ki mire használja fel az nem ugyanaz. Nem kér tőletek kaját, szóval ne is vigyél. Ne folyj bele. Az a fajta aki szereti sajnáltatni magát, közben másra aprítja. Nem kell belefolynod a dolgaikba egyáltalán ! Csak hallgasd meg és kész, ne lelkizz rajta.
2011. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok ilyen család van, és nem igazán tudom sajnálni őket. Az én rokonságomban is van ilyen, és eleinte mi is segítettünk nem is kis összegekkel, de mikor egyik nap kölcsönkérnek vízszámlára, másik nap meg anyuka megveszi a harmadik adidas cipőjét, akkor azért elszállt az agyam, és megmondtam a véleményem. Szóval az ilyenek csak kihasználni szeretik az embert, és szarnak rá, hogy van-e kaja otthon vagy nincs, be van-e fizetve a számla vagy nincs, a lényeg, hogy az igényük megvan.

Nekem nincs egy márkás cipőm sem, de nyugodtan fekszek le, hogy nem kapcsolják ki a villanyt, és a gyereknek tudok mit adni enni.

Én az ilyeneken nem segítek.

2011. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon igazakat írtatok. Az a baj, hogy én tényleg a lelkemre veszek mindent. Párom azt mondja, h örüljek, h nekünk nem lesz egy ideig gond, ha hó végén jön csekk, vagy gyógyszert kell venni a kicsiknek. Ő is úgy látja mint ti (meg hát én is úgy látom) csak sajnálom azt a két gyerkőcöt, mikor 3 napig tésztát esznek magába. Mert ennél azért többre lenne szükségük.


Önző dolog, tudom, de sokszor arra gondolok, hogy én azért szültem kettőt, mert őket még fel tudom nevelni, tudok nekik enni adni, meg tudom venni nekik, ami fontos, és a barátnőm gyerekeivel nem nekem kellene foglalkozni, mert ennyi erővel vállalhattam volna 3-4 gyereket is.


Adtam már neki egy csomó olcsó kajareceptet, de nem nagyon érdekli. Azt mondta, elmegy inkább a barátnőihez, egyik nap ide másik nap oda és akkor ott esznek.....


Azt hiszem hagyom.......tényleg az ő dolga. A kicsiknek meg viszek gyümit, ha megyünk.

2011. márc. 20. 15:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Főzzetek együtt, hol itt, hol ott! Próbáljatok ki egyszerű, finom, olcsó, de tartalmas recepteket együtt, hátha ezzel jobb irányba mozdthatod el a dolgokat!
2011. márc. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

anyummal mi is segítünk a legjobb barátnőméknek.

nekik az első a számla meg a lakáshitel, aztán kaja, és utána a dőzsölés. már ha marad rá pénz.


mindig viszünk nekik kaját, vegyiárut, néha megunt, kinőtt ruhákat. és látom, h örülnek neki, hasznát veszik.


ha mennek hozzátok, azért főzz valami normális kaját, és adj a gyerekeknek müzliszeletet, gyümölcsöt, egy kis édességet. mást nem tehetsz.

2011. márc. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!