Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek édesanyámnak?

Hogyan segítsek édesanyámnak?

Figyelt kérdés

röviden a családunk története: édesapám börtönben van 4 éve, természetesen azóta romlottak az anyagi viszonyaink.s hiába keres édesanyám kb 170ezret, a mamámmal élünk és a hitelek törlesztője folyton csak nőtt, tehát így is elég nehezen élünk meg, semmi luxusra nem költünk, mindenhol spórolunk . De most cvan egy "kis" gond. édesanyám cége ahol dolgozott csődbe ment. így konkrétan a 170 ezer ami eddig volt egy hónapon belül eltűnik. maradnak a pótlékok, amiből már kevesebbet kapunk mert a bátyám nagykorú lett. lényeg a lényeg. elég nagy szarban vagyunk. megkért minket hogy mindenben amiben csak lehet spóroljunk, hátha szükség lesz a mi melós pénzünkre is. 17 éves vagyok,még tanuló, egyetemre szeretnék menni, szóval nem hagyhatom ott sulit, de szeretnék valamennyivel besegíteni. hacsak annyival hogy én veszem a bérleteket, vagy fizetem a benzin költséget, esetleg hugom ruháztatása. de nemtudom milyen munkát tudnék elvállalni a suli mellett. (jövőre érettségizem, szóval az idei évet nem ronthatom el)

bocsánat ha hosszú lett a történet, a kérdésem annyi lenne hogy mégis milyen munkát tudnék szerintetek elvállalni? mivel tudnék segíteni?

17/L


2011. okt. 4. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szórólapozás, idős néninél takarítás,hétvégi árufeltöltés.

És sok sok türelem és kitartás nektek!!!

2011. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ne tankoljatok, adjatok el az autot,mert azon lehetne sporolni. Te nem nagyon tudsz suli mellett penztkeresni.
2011. okt. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az a baj hogy próbáltuk eladni, de még az autónak s van törlesztője, s nagyon nem éri meg senkinek így, mivel mi régen vettük, drágábban mint most.csak akkor még volt pénz, azthittük az megmarad
2011. okt. 4. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem titok, apukád miért ül börtönbe?? ÉS meddig marad még ott? Ha ő kijön vissza akkor talán minden jól alakul hiszen ő is tud dolgozni! Én rosszabb helyzetben vagyok mint te! Én most lettem 18 éves ,albérletben élek egyedül,iskolába járok! Az albérlet 50000Ft ,szóró lapozok suli mellett és próbálok talpra állni! Engem sem segít senki, a szüleim eldobtak maguktól..!
2011. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
az okot nem mondanám, de januárban szabadul. de addig is ki kell bírni, s azután valószínűleg nem kap azonnal állást. mármint. ti kit választanátok munkára? egy átlag embert vagy egy börtönviseltet?...tudom hogy van nálunk rosszabb is. csak most perpillanat a saját életem érzem rossznak
2011. okt. 4. 20:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Gimnazistaként végig dolgoztam a 4 év alatt (pénztáros voltam, gyorsétteremben is dolgoztam, szórólapoztam is), és havi 20-30 ezer forintot kényelmesen meg tudtam keresni.

Keress fel egy diákszövetkezetet!

2011. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 IllésPotter válasza:
Hali!Ha jól olvastam a kérdésed leírásában az áll,hogy anyukád havi 170ezret keresett az előző munkahelyén.Akkor valószínűleg jó szakképesítése vagy diplomája lehet,mert nők általában kevesebb fizetést kapnak.Esetleg nem tudna valami jobbacska cégnél elhelyezkedni?Viszont magad részéről szerintem annyit tudsz segíteni,hogy felkeresel egy diákmunka-közvetítő társaságot és érdeklődsz náluk.Mivel ez az utolsó éved a középsuliban és idén érettségizel nem tanácsolom,hogy minden délután eljárj dolgozni.Az is nagy segítség lenne ha mondjuk péntek-szombat délután elmész szórólapozni vagy felszolgálni valahova.10-15 ezer forintot így lazán össze tudsz kaparni havonta amiből mondjuk fedezitek valamelyik számlát.Remélem segítettem!
2011. okt. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Családsegítő szolgálat. Nézz utána,sok családnak segítenek,kifizetik az adósságukat a család helyett. Nekem ezt egy olyan hölgy mondta akinek ez a munkája.Próbálj ennek utána nézni.
2011. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Milyen hiteletek van?

Mi kértük a 180 chf-es végtörlesztést!

Diákszövetkezet felvesz esetleg? Nézz utána!

Ha nem akkor csak óraadásból korrepetálásból gyerekfelügyeletből takarításból szerezhetsz plusz pénzt.

2011. okt. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A korrepetálás - általános iskolás részére - valóban jö ötlet, én is évekig csináltam. Hirdesd meg, esetleg szólj pár ismerősnek, hogy ő is figyeljen, hátha valaki gyerekének szüksége van erre (pl. varrónő, fodrász - ők sokakat ismernek). Vagy - igazgatói beleegyezéssel - hirdetést is kitehetsz iskolában.

A munkáknál még szóba jöhet szórólapozás, kutyasétáltatás, időseknek bevásárlás, takarítás...

Drukkolok Neked, hogy minél előbb rendezjenek a dolgok!

Az egyetemről semmiképp ne tegyél le, ott már ösztöndíj, szoc.ösztöndíj van, plusz mellette könnyebb dolgozni, mint középiskola mellett, mert az órák kevésbé kötötten vannak (nem vagy bent suliban minden nap 8-tól 3-ig).

2011. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!