Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell segítség egy...

Meddig kell segítség egy kismamának?

Figyelt kérdés

Tesóm és a párja együtt vannak,de nem élnek együtt,még mindketten otthon laknak h így összeszedjenek egy kis pénzt.

Szóval tesóm mikor terhes volt akkor is itthon lakott. Akkor azért nem mosogatott itthon meg nem csinált semmit,mert hát jaj ő terhes vigyázni kell. OK,lenyeltem. Nem haltam bele h mindent nekem kell itthon csinálni,de most már kezdem nagyon unni.

Van olyan nap h délután 5kor érek haza suliból,és akkor még tanulnom kellene vmit,meg enni,fürdeni. de állhatok neki szinte mindig mosogatni mert tele a mosogató. A tesómnak nem volt ideje a picitől megcsinálni. 4 hónapos a baba. Könyörgöm az a gyerek sose alszik? Hogy addig ne tudna legalább a konyhába rendet rakni?

Ma is reggel 9kor ébreszt h mosogassak el mert anya mindjárt itthon lesz a melóból,és azért ideges ha nincs rend a konyhába amikor haza ér.

Már nagyon unom. Anyának meg ha szólok akkor méág őt védi,mert h a pici mellett ő is elfárad,stb... Meg kérdeztem anyámat h neki mikor mi picik voltunk volt e csicskája aki takarított helyette,erre még engem osztott le h milyen bunkó vagyok.

Már nem tudom mit csináljak. Én is el szoktam fáradni a suliba,és akkor még itthon is takarítsak állandóan.

meg most is mikor mondom h tegnap este miért nem lehetett elmosogatni vagy vmi,akkor az volt a válasz anyámtól is h én miért nem csináltam meg este. De miért pont nekem kellett volna? A tesóm is meg csinálhatna volna. Meg azt mondják h nem kellene délig fetrengenem az ágyba. Hát kössz,én ugyanugy nem tudok rendesen aludni mint a tesóm,én is hallom h sír a baba esténként. és én nem tudok napközbe aludni mert nekem iskolába kell mennem.

Már alig várom h elköltözzön a tesóm itthonról,nem akarom tovább kiszolgálni őt


2011. márc. 20. 17:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
9%
ne legyél önző,hidd el egy gyerek mellett jobban el lehet fáradni mint a suliban.
2011. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Neked adok igazat. Mindent el lehet végezni egy kis baba mellett. A tesód ezekszerint eléggé lusta.
2011. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kismamáknak mint a tesód mindig is kelleni fog a segítség, az hogy ugráltathasson valakit.


Normál terhesség mellett ahol nincs semmi probléma, komplikáció, nem kell kiny@lni a pocakos fenekét. Persze ha valami egyéb baj volt (pl. veszélyeztetett), akkor igenis kímélnie kell magát. De a soraidból nem gondolom hogy ez fenn állt volna.


Nekem is van gyerekem, nagyon keveset alszik, és beismerem nincs azonnal elmosogatva, ahogy beszennyeződik valami, de legalább naponta egyszer elmosogatok, takarítok, ha tudok. Én nem alszom nappal a gyerekkel, mert akkor tényleg nem lenne semmi megcsinálva. Na meg hát nekem nincs itt a tündéri tesókám, aki mindent megcsinálna helyettem.


A nővéreden sajnos nem tudsz változtatni, mert ehhez szokott, valaki mindig megcsinálja helyette. Majd ha saját háztartást fog vezetni, akkor jön rá, hogy mennyit is segítettél neki!


Jól értem egyébként, hogy a tesód és a kicsi külön élnek a gyermek apjától???

2011. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

Én is neked adok igazat. Van, aki ikergyerekek mellett tök egyedül háztartást vezet... Semmi nem lehetetlen!

Próbálj meg vele higgadtan leülni beszélgetni, mondd el neki mindezt, amit ide leírtál, és kössetek kompromisszumot! Tiéd pl. a konyha, övé a fürdő takarítása, vagy fordítva, ilyesmi...

2011. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%

Mielőtt teherbe estem volna az volt a kérésem a férjemtől, hogy vegyen egy mosogatógépet és akkor jöhet a terhesség meg a baba. Meg tudlak érteni. Amúgy Isten hozott a való világban. Az együttélés sokszor kíván áldozatot (sajnos)

Én a helyedben fölajánlanám a tesómnak, hogy vigyázok a picire amíg ő elmosogat. Az együttélésnél mindenkinek ki kell venni a részét a munkából is!

Persze könnyen dumálok innen.

Sok sikert és kitartást!

2011. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első gyerekkel egy kifarcnyi segítségem sem volt. Elláttam mindent. Annyit könnyítettem a dolgokon míg a kicsi csak anyatejes volt rendeltem a kaját, férjem a menzán ebédelt a melóhelyén. Hétvégén főztem. Hozzátáplálás után elkezdtem hétköznap is főzni. Mikor a 2. gyerekem született, addigra az 50 nm-es panelből 4 szobás családi házba költöztünk 1000 nm kerttel 20 km-re a rokonoktól, barátoktól. És akkor is el tudtam látni mindent. Sosem panaszkodtam. Jó időbeosztás mindent megold, csak sokan nagyon kényelmesek...

(Ja 2. gyerek születésénél anyósom főzött nekünk 3 napra, amit férjem hazahozott, mikro mi is jöttünk haza a kórházból, de ennyi.)

2011. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
neked adok igazat.persze a baba mellett nagyon ki lehet fáradni, de nekem sem volt csicskám terhesen, se mikor szültem, 8 hónapos terhességig suliba jártam, utánna tanultam, és makulátlan rendbe hozam a házat, megfőztem, mire a párom haza ért.kimerült voltam, de ha a tesód nem jár suliba, akkor igazán képes lehetne a mosogatást megcsinálni.a csecsemők amellett hogy sírnak, még alszanak is, ráadásul rengeteget!
2011. márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Az igaz, hogy egy kisgyerek mellett jobban el lehet fáradni, mint az iskolában, munkában, de könyörgöm, azért mosogatni és egyéb házimunkát meg lehet csinálni... Az egyedülálló anyuka csak papírtányért használ talán, vagy akinek családja van, az nem ad nekik enni, nem mos, nem takarít????
2011. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem vagyok önző csak már elegem van h én lettem a családi csicska. Sose alszik aza gyerek h ne tudna elmosogatni? Ezt nem hiszem. Én meg haza jövök suliból állhatok neki a konyhába rendet rakni mire megjön anyukám,leckét megcsinálni,tanulni vmit,aztán már hipp hopp este van,és másnap kezdődik előlről. és ez azóta így megy mióta kiderült h terhes. Már akkor se csinált semmit. Ha kellet segíteni anyának akkor jaj gyere segíts.Mindig csak nekem. Nyáron is addig nem mehettem el itthonról sehova amig nem takarítottam ki,vagy nem segítettem anyunak megfőzni vagy egyéb mást csinálni. Tesóm meg nyugodtan menj sétálni jót tesz a levegő,stb..

Ha szólok h ez így nem egészen oké,akkor én vagyok a szemét,önző aki nem segít a testvérének aki mindig olyan fáradt a pici baba mellett.

Tök érdekes h más kismama végig dolgozza a terhességét,vagy épp nincs segítsége és még a háztartást is vinni kell neki,csak az én nővéremmel bánnak úgy mintha megváltotta a a világot. Csak neki jár a pihenés.

2011. márc. 20. 17:51
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is neked adok igazat. Szerintem a tesód lusta. Nagyon sok anyuka ki tudja takarítani a lakást pici baba mellett is és nem várja el, hogy más csinálja meg helyette.

Szerintem anyuddal úgy próbáld ezt megbeszélni, hogy normális hangot ütsz meg. Értem ez alatt, hogy ne legyél ingerült, mikor belekezdesz a beszélgetésbe, és azt, hogy neki volt e segítsége ne olyan szavak használatával tedd, hogy csicskás, mert ez így elég bicska nyitogató. Sajnos az emberi természet része, hogy agresszióra agresszióval reagál ezért kell normális alaphangot megütni normális szavakkal a siker érdekében. Biztos vagyok benne, ha megfelelően irányítod a beszélgetést, akkor anyud szeme is fel fog nyílni.


De amúgy én nem értem a tesódékat. Én még ilyen nem hallottam, hogy ugyan már gyerek van, de még külön laknak, hogy pénzt gyűjtsenek. Remélem laktak már együtt azért és nem az lesz a vége, hogy összeköltöznek azt szétmennek, mert a tesód otthon is ezt adja majd elő és a gyerek apja nem fogja bírni. Meg hát szerintem a gyerek szempontjából sem mindegy, hogy apával együtt lakik vagy sem...

Bár tény, hogy ez az utsó két dolog nem rám tartozik. Csak felmerült bennem, mint gondolat.

Mindenesetre neked kitartást.

2011. márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!