Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség, Karácsony? SOS,...

Segítség, Karácsony? SOS, most én vagyok a hülye?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet, nem lesz rövid de légyszi olvassátok végig!


Szóval: párommal 4 éve vagyunk együtt, tavaly decemberben költöztünk össze, akkor minden állati össze-vissza volt, szóval mindketten otthon karácsonyoztunk a szüleinknél.


DE: tegnap párom azt mondta idén karácsonyozzunk együtt itthon a macskákkal. Én meg ööööö. Nem tudom, persze tudom, h ez lenne a normális, hiszen együtt élünk de ebből nem jöhetek ki jól.


Én szeretek a szüleimmel karácsonyozni, nem kell főznöm, mindig isteni a kaja, rengetegen vagyunk és mindig becsiccsentünk és anyámmal meg nővéremmel együtt röhögünk a régi szobámba egy pezsgő társaságában. Ha ketten lennénk, akkor főznöm kéne, ami nem lenne baj, de nem vagyok egy ász :/ és a karácsony megfelelő menü nélkül GÁZ. Plusz nem tudok elképzelni egy kétfős karácsonyt mi mindig rengetegen szoktunk lenni, mivel két tesóm van plusz egy mostoha tesó.


Ez a kisebbik probléma a másik a szülők...anyám fix nem örülne ha nem mennék haza, de még ez sem a legnagyobb gond!


A legnagyobb az a párom anyja ugyanis egyszer egy (gondolom) jelzés értékű anekdotát adott elő arról, h amikor a párom még azelőző barátnőjével volt együtt, akkor egyik karácsonykor hóhelyzet miatt majdnem nem tudott otthon lenni, ő meg sírógörcsöt kapott. WTF???


Na tehát probléma: ha itthon karácsonyozunk akkor a kétszemélyes buli az izé...nem lenne fergeteges mivel főzni sem tudok még annyira, mmint tudok, és finom lesz de nem egy ünnepi menüt, plusz két főre ünnepi menüt??? Sütit viszont csak muffint tudok! Se hókifli se bejgli semmi ilyesmi! JA és persze államvizsgázni fogok és nem lesz ilyesmire időm.


Ha egyikünk családjánál karácsonyozunk a másik megsértődik, ha egyiknél sem, mindkettő. Plusz én nem akarok az ő családjával karácsonyozni, mert vagy az enyémmel, v csak vele.


Akkor most h jöjjek ki ebből jól??? Ötletek?


2011. szept. 6. 00:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%

24-én kettesben

25-én valamelyiktek szüleinél

26-án a másik szüleinél


ennyi...minek kell ezt túlbonyolítani, pláne, hogy szeptember eleje van még csak

2011. szept. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Menj el anyukádhoz 23-án, és hozzál tőle 24.én estére való ünnepi kajákat.


A 24-ét töltsétek otthon kettesben, a 25-ét a Te szüleidnél, a 26-át pedig az ő szüleinél.


Legalábbis mi így csináljuk, mióta együtt vagyunk.

2011. szept. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
93%

Bölcsen mondták az előttem szólók.


Egyébként van olyan dolog, amit megbeszélsz a pároddal? :P Furcsa, hogy neki nem mersz mondani semmit, csak iderohansz kétségbeesetten GYKra tanácsot kérni. VELE kellene megbeszélned.

2011. szept. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy vagyok vele, hogy 24. a szűk családé, páromé, enyém, gyerekeinké, állatainké. Akkor senki se zargasson, a szülőknek el kell fogadni, hogy a gyerekek egyszer felnőnek, és saját családjuk lesz. Nem fogom elvárni a gyerekeimtől, hogy velünk, vénekkel karácsonyozzanak. Ráérnek a két ünnep között meglátogatni. 25. az egyik szülőpáré, 26 a másiké, ki hogyan ér rá. Nálunk mindig így van. A testvéreim is úgy alakítják a programjukat, hogy ha 25-én a szüleinknél vagyunk, akkor ők is ott vannak, gyerekekkel együtt, déltől estig. Ahogyan párom testvérei is, ha az ő szüleinél vagyunk. Kisebb szervezési káosz meg lánctelefon van ilyenkor, de mindig összejön. Vannak olyanok, akik 24-25-26-át is csak szűk családban töltik, és két ünnep között mennek/várnak rokonokat.

Mi lenne, ha ti is így oldanátok meg? Ha már lesznek gyerekeitek, akkor is anya megy erre, apa megy arra karácsonyozni?

2011. szept. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

ja hát igen, ez így jól hangzik, csakhogy nálunk és náluk sem számít a 25-26, mindenki a 24-ét akarja, ez egy horror!!!

És azért gondolkodom rajta most, mert ideje korán kéne közölni h mi lesz! És: sajna nem tudok karácsonyi menüt hozni anyától max sütit mert anyósa főz 24-én 7-kor van kaja, addigra van kész a vacsi is!

2011. szept. 6. 00:51
 6/39 anonim ***** válasza:
84%

A karácsony nem a kajákról szól, hanem a családról. Most már a párod a családod, szerintem kettesben kéne töltenetek azt az estét. Aztán másnap is elmehettek a szülőkhöz.


De most eszembe jutott egyik ismerősöm. 3-4 éve költözött el otthonról és az első karácsonyát egyedül töltötte. Pénze alig volt úgyhogy zsiros kenyér volt az ünnepi menü. De mindezek ellenére úgy meséli el mint az élete legjobb karácsonyát. Mert végre a saját házában, a saját karácsonyát tölthette úgy ahogy ő akarja.

2011. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
90%
Mivel ilyen előrelátó vagy, hogy szeptember elején már a karácsonyra gondolsz, így - gondolom én - van időd arra, hogy 24.én estére megtanulj egy egyszerű egy, vagy kétfogásos ünnepi menüt csinálni, sütit meg viszel anyukádtól. Nem kell túlbonyolítani. Kínaiból is vihetsz haza kaját, hazait meg esztek otthon 25-én vagy 26-án.
2011. szept. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Azért nem a párommal beszélem meg, mert már megtettem ő velem akar lenni és magasról le.ja h az anyja megsértődik-e, csakhogy ha a drága mama megsértődik, akkor szerintetek ki lesz a hülye k.va aki elszakítja a magzatot a család kebléről????
2011. szept. 6. 00:53
 9/39 anonim ***** válasza:
82%
Akkor tessék elmondani a szülőknek, a 24. szent, mindenki a saját otthonában a többi ott élővel töltse. 25-26 lehet a vendégeskedésé. Lehet megsértődnek, de muszáj lesz megoldani.
2011. szept. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
igen azért írtam h a kaja a kisebb gond :) A süti a nagyobb de azt majd max veszek!
2011. szept. 6. 00:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!