Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Talpra lehet állnia egy 19...

Talpra lehet állnia egy 19 éves lánynak segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Szüleim borzasztóan nehéz emberek. Nagy különbözünk.

Megtudták, hogy orrplasztikára megyek (régóta tervezem), és közölték, hogy a héten költözzek el.

Van 1 millió forintom, és holnap lesz az első egyetemi napom.

Mit kezdjek most?? Egyértelmű, hogy el kell mennem tőlük.


2011. szept. 4. 21:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%

Albérlet? hol fogsz tanulni abban a városban ahol laksz?


Egyébként meg majd megbékülnek.

2011. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
52%
nem
2011. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
54%
orrplasztikára költöd a pénzed? honnan van?
2011. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
60%
Ne haragudj, de 2n áll a vásár... mi az, h nem mondtad a szüleidnek, h ilyen műtétet szeretnél? vhol ne csodálkozz ezen, h ezt mondták neked... más részről meg egy szülő nem teheti meg, h ezt mondja a gyerekének. költözz el... milyen szülő mond ilyet?! :S kire számíthatsz?
2011. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Ha a plasztika max. fél milla, akkor csináld meg, ha több, akkor egy kicsit még várj vele. Költözz el, lehetőleg pályázz meg kollégiumot. Az ugyanis olcsóbb. Pályázz meg szoctámot, mint önfenntartó. Tanulj jól, hogy legyen ösztöndíjad. Emellett vállalj munkákat. A félretett pénzed (vagy a maradéka) maradjon meg vésztartaléknak. Megoldható a dolog, de nem lesz egyszerű.
2011. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

Jelenleg én is eléggé szét vagyok csúszva, soha nem éreztem még ennyire nehéznek a helyzetem (egyetem + meló). Szerencsére eléggé optimista és vidám természetű vagyok, így kifelé ez nem tűnik fel senkinek, belül viszont lassan felőröl az ideg, néha éjszakákat nem alszom. Panaszkodni viszont nem szokásom, csak itt néha, mert itt névtelenül lehet.


Fel a fejjel, királylány, lesz még ez jobb is idővel :)


23/F

2011. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
38%

Ja, ha van kedved, nyugodtan dobj egy mailt.


23/F voltam :D

2011. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

Van 1 millió forintod és kétségbe vagy esve? Más nulláról indul, egyetem mellett dolgozik, hogy el tudja magát tartani.

Gondolom a szüleid azon akadtak ki, hogy orrplasztikára költöd a pénzed, holott hasznosabb helye is lenne a pénznek. Nem hiszem, hogy ha nagyon sok pénzük lenne, akkor zavarná őket, hogy plasztikáztatni akarsz.

Miért nem beszéled meg velük, hogy igazából mi a problémájuk?

2011. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%
Miért fontos az orrplasztika? :S Gondolom, ez volt a konfliktus alapja. :( Szerintem ha nagyon akarod a beavatkozást, akkor mindent próbálj meg olcsón megoldani. Pl. a barátaiddal/csoporttársaiddal bérelj albérletet minél kevesebb pénzből, a gyorséttermeket és a többi drága helyet és élelmiszert hanyagold, és keress diákmunkát. Mindemellett koncentrálj a tanulásra, és próbálj ösztöndíjat szerezni. Nehéznek hangzik és mondani könnyű, én a helyedben lemondanék a plasztikáról, bár nem érzem át, hogy neked ez mennyire fontos. Ha nem is sokat, remélem tudtam segíteni.
2011. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

:D bocs, de olyan, mintha valami nagyon hülye filmsorozatban történne ez az egész, valami beverly hills-i elkényeztetett luvnyás tinisorozatban


Orrplasztika, életed értelme, és emiatt kitagadnak a szülők, mekkora dráma..

Nem hiszem el, hogy van ilyen idétlen család a valóságban.

2011. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!