Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó lenne ha egyes emberek...

Jó lenne ha egyes emberek "öröké" élnének?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy valaki sok pénzért cserébe arányosan többet élne. Tehát ameddig fizet addig az aktuális egézségében élhetne mintha megállna az idő. Ez csak egy tegyük fel dolog tehát vélhetöen nem létezik ilyen , ezért csak a társadalmi meglátásról és az erkölcsiségére vagyok kiváncsi , hogy mi erröl a véleményetek. Tehát ha valaki gazdag vagy legalábbis tud fizetni sok pénzt akkor addig életben tartják.

Minden választ köszönök.


2011. márc. 21. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, fizetnék, amíg csak lenne pénzem.
2011. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igy az emberiség legkevésbé értékes része élne sokáig, és a többinek nem jutna lehetöség arr, hogy egyáltalán éljen. Ugyanis nem lenne se több élöhely, se több élelmiszer, mint most - és akinek sok a pénze, az már igy is jogtalan elönyökhöz jut.
2011. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem beleunna az ember abba,hogy orokke a vilagon van.Oszinten szolva 21eves vagyok es mar most nincs kedvem elni.Tul nehez az elet ahoz,hogy a vegtelensegig eljunk.A gazdag emberek sem boldogok altalaban.
2011. márc. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

teljesen más társadalmi rend alakulna ki. Férjem szerint (erről beszélgettünk minap egy tévéműsor kapcsán) az igy örökké élők jobban odafigyelnének az ökoszisztémára, a környezetvédelemre, az energiaforrásokra, hiszen már nem az lebegne a szemük előtt, hogy még 20 év, és utánam a vízözön.

Szerintem viszont totális csőd lenne. Én nem hiszek ennyire az emberekben. Szerintem ez a szűk réteg még jobban kihasználná a halandókat. A "halandók" élete még kevesebbet érne. Az öröklétűek kezébe kerülne még több erőforrás, és a nagytöbbség még jobban elszegényedne.

2011. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erre lenne jó, hogy csak addig tartanak életben amíg fizetsz. Ha megunsz élni, nem fizetnél tovább. Személy szerint én élvezem az életemet, nekem sokakkal ellentétben nem "kínszenvedés" és el tudom képzelni, hogy még sok száz évig élvezzem. Kár hogy ez csak elmélet. :)
2011. márc. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem... 1. Az élet ne a pénzwn múljon 2. Ha a barátai, rokonai meghalnának, és nem maradna már senkije, akkor neki lenne a legrosszabb, miért fizetne tovább?
2011. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fennállna a túlnépesedés veszélye, ami már sok helyen így is problémákat okoz. Az emberiség túlszaporodása és a civilizáció gyors fejlődése okozza a Föld legnagyobb problémáját, amit jelenleg csak a természeti katasztrófák, háborúk, járványok és helyenként a népesség szabályozás képes kordában tartani. Szóval reálisan nézve ezt a dolgot, nem lenne szerencsés, ha ez megoldható lenne. Persze engem is elszomorít a gondolat, hogy egyszer csak megszűnök létezni, és már semmit nem fogok megtudni a leszármazottaim életéről és a világ további alakulásáról. Viszont az sem lenne jó, ha úgy alakulna, hogy körülöttem minden családtag és ismerős meghalna, mert azt megélni szintén nem lenne jó dolog.

Egyébként pedig úgy gondolom, hogy az ember - bár sok hihetetlen dologra volt már képes - azt soha nem fogja elérni, hogy extra hosszúságú életet biztosítson bármely halandónak. Esetleg a hibernálást képes lesz egyszer sikeressé tenni, de nem hiszem, szerencsés dolog volna ilyen módon beleavatkozni a természet rendjébe.

2011. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen , az hogy menyire etikus , ha létezne ilyen bizonyára nagy viták lennének belőle. Szerintem a tulnépesedés veszélye nem fenyegetne mivel nagyon sok pénzbe kerülne és csak a kiváltságosan gazdag emberek tehetnék meg (illetve a szegények is de ugytudom elképzelni mint egy televizios elöfizetést -regisztrácios díj havi díj- ammedig fizetik addig megáll az biologiai orájúk ha úgy vesszük) Érdekes lenne az biztos , én ameddig tudnám fizetném :)
2011. márc. 21. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!