Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baratom apja fenyeget. Mit...

Baratom apja fenyeget. Mit kene tennem?

Figyelt kérdés
Parommal tobb mint 2eve vagyunk egyutt.Az apja maniakus...allandoan keresi ,hogy vitatkozzon es engem okol mindenert.Szerinte azert nem akar kimenni a fia hozza kulfoldre mert en nem engedem,azert nincs penze mert en elkoltom magamra..es ehez hasonlo dolgok.Tegnap azt mondta ,hogy kossek egy kovet a nyakamba es oljem meg magam ,mert o meg fogja keseriteni az eletem.Tanacstalan vagyok mar.Kerlek segitsetek!:(
2011. márc. 21. 07:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, elég beteg ember. Hány évesek vagytok? És a barátod mit csinál itthon, dolgozik?
2011. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
21 evesek vagyunk mindketten.A parom dolgozik mar eleg regota.
2011. márc. 21. 08:10
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
És a párod kivel él? Az anyukájával? Vagy együtt éltek? Az apja nevelte fel, vagy ő már régóta lelépett külföldre? Ezt azért elég nehéz így megítélni, érdekes egy ember, de lehet csak azért mond ilyeneket, hogy elijesszen a fiától és kimenjen hozzá külföldre. Vajon mit szólna ha azt mondanátok, hogy megy külföldre, de veled!?
2011. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A parom szulei tobb mint 5eve elvaltak,mert evek ota csalta a feleseget.Azota van a parom anyjanak elettarsa es egy lassan 4eves kislanya.Oket is mai napig hivogatja es zaklatja.


Regebben emlitettuk,hogy kimennenk,de ketten....de o hallani sem akart rola.


A parom a nagyszuleivel el,de veluk sem egyezik igazan.Nem talalok megoldast a dolgokra,pedig annyit gondolkoztam mar.Egyre jobban elfajulnak a dolgok.

2011. márc. 21. 08:22
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg egy beteg ember lehet. Nem tudjátok elintézni, hogy eltűnni előle? Számot változtatni, bármi. Ha meg zaklat, rendőrség. Bár így, hogy ő külföldön van nem tudom mi a teendő. Esetleg ha néha írásban is fenyeget, azzal be tudod bizonyítani a rendőrségen. Sajnálom :( Lehet az lenne a legjobb ha ketten elmennétek külföldre, persze nem abba az országba ahol ő van, és csak nézne, hogy hova tűntetek! Te még tanulsz?
2011. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem tanulok,de sajnos meg munkat sem talaltam.A parommal azon gondolkozunk,hogy gyujtunk egy kis penzt es kimegyunk valahova kulfoldre.De en nem bizom ilyen teren a paromban,mivel mindig elhamarkodott donteseket hoz es porul jarunk.Ezt nem szeretem benne.Menekulne innen,de nincs hova.De en legalabb 10szer vegig fogom gondolni,hogy vele megyek e a nagy semmibe.Mert idaig csak adosagba verte magat.Nincs felnolve ilyen teren.


Tenyleg nem tudom mihez kezdjek.Plane ,hogy a parom is sokszor lekezeloen beszel velem,pedig en mindent megtennek,hogy minden jo legyen.

2011. márc. 21. 08:30
 7/22 A kérdező kommentje:
Az apja 3 het mulva jon haza 3het szabadsagra.Volt olyan ,hogy a feleseget majdnem megolte annak idejen,illetve fojtogatta.Tartok attol,hogy engem is felkeres.
2011. márc. 21. 08:32
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy biztos a párodban, miért nem szakítasz vele? Pláne ha nem is bánik veled jól, lekezel. Lehet akkor az lenne a legjobb. És akkor keress valaki olyat akiben megbízol. Az apját meg kerüld el amennyire csak tudod ha itthon lesz, ha meg bármit lép azonnal rendőrség!!

A külföldre menésről csak annyit, hogy mindenki a semmibe indul szinte, az egy nagy lépés, hogy el menni egy idegen országba. Én is 1 hónap múlva fogok menni, 2 lánnyal akiket alig ismerek, de még mindig jobb, mint itt maradni. Csak hát tényleg tőke kell ahhoz is, hogy elmehess. Azt mondják a politikusok, hogy el lehet innen menni, de miből? De érdemes elkezdeni spórolni, ha van esetleg valami végzettséged és beszélsz nyelvet.

2011. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Meg atgondolom,hogy mit kene tennem.De akarhogy csinalom sose jo.
2011. márc. 21. 08:44
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy lehet menni külföldre, de azért nem olyan könnyű, mint sokan hiszik. Ha olyan végzettséged van, amit az adott országban keresnek, megfelelő nyelvtudásod, akkor van esélyed, persze.

Én lassan 3 éve élek Ausztriában, de úgy jöttem ki, hogy volt már biztos munkám, tűrhető fizetéssel, stb. Akkor még munkavállalási engedély is kellett hozzá, amit elég nehezen kaptam meg. Szóval a spórolt pénzemet feléltem. (Mondjuk én Mo-n átlagon felül kerestem, szóval elég sokat tudtam spórolni.) Szerencsére a cég várt rám 4 hónapot, mire munkába tudtam állni.

Az albérlet nem olcsó, a kaució elég sok. Szóval kezdésnek kell rendesen tőke.

Pár ismerősöm Angliában próbálkozott, ott sem egyszerű a helyzet. Kell bejelentett lakcím, ahhoz, hogy munkát vállalhass. Ahhoz, hogy munkát vállalj, kell kinti bankszámla. Ahhoz, hogy bankszámlát nyithass, kell kinti bejelentett lakcím. Szóval ördögi kör. Áthidalható, de meg kell találni, hogy hogyan. Amelyikeknek sikerült kint elhelyezkednie, csak panaszkodik. Lenézően bánnak vele, csak alantas munkát talál, hiányoznak a barátai. Újakat nem talált. Szóval a magányt is bele kell számolni. Ráadásul nem is keres olyan nagyon jól, a fizetése elmegy majdnem teljesen.


Milyen végzettségetek van?

Milyen munkákban gondolkoztok?

Milyen nyelvtudásotok?

Mennyire beszélitek jól a nyelvet? (Sok esetben a középfokú nyelvtudás kevés. Pl. hivatali ügyek intézésekor, stb.)

Ha pedig bizonytalan vagy a párodban, biztosan jó ötlet, ha együtt mentek ki? Sokkal inkább egymásra lesztek utalva.


Az apjával meg ne törődj. Ha rendszeresen csinálja, akkor én feljelenteném a rendőrségen, zaklatásért. Ráadásul életveszélyesen meg is fenyegetett. Ha a rendőrség tehetetlen, akkor tényleg változtass számot, azt titkosítsd.

2011. márc. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!