Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illene meghivni magamhoz...

Illene meghivni magamhoz (magunkhoz? ) párom szüleit? És összeismertetni az én szüleimet az ő szüleivel?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve együtt vagyunk,1 éve heti 5-6 napot nálam alszik párom,albérletben lakom,az ő szülei 20,enyémek 40 km-re laknak.Én szüleim sokszor voltak már itt,igaz mindig csak fél-1 órára,és mindig okkal,sose hogy akkor közös vacsi vagy valami,bár anya erőltette a legelső feljövetelt hozzám,kiváncsi volt nagyon hogy hova költöztem az előző helyről.

Gondolom párom szüleit is érdekelné hogy mégis milyen lakásban van az egyszem kisfiuk heti 5-6 nap.

Nekünk kényelmes,másfél szoba,apró konyhával,még egy konyhaasztal,vagyis semmilyen asztal nincs,igy még egy vacsira se tudnám őket meghivni (mi ágyban kajálunk,lustaság,igy látni a szgépet,amiről film megy kaja közben),de nagyjából rend van,de max leültetni tudom a vendégeket.Ők nem fogják mondani sose,h feljönnének,de átlag ember oldalát fúrná a kiváncsiság,h milyen helyen lakik a kisfia.(Ők egy hatalmasa családi házban laknak).

A másik,hogy lassan 4 éve együtt vagyunk,én ismerem párom szüleit,én párom is az enyéimet,de a szülők nem egymást.Igazából két teljesen különböző stilusuk van,anyáék melóznak állandóan,semmi szórakozás,étterembe is sokévente,párom szülei pedig mindig beférköztetnek a munka mellé valami kikapcsolódást(étterem,mozi,szinház,fürdő...


Nyáron el akarunk költözni messzebbre,most lenne még lehetőség össze ismertetni őket,mert ha most nem,akkor majd csak pár év múlva amikor összeházasodunk,de egy éttermi vacsinál nem tudom hogy ki feszengene jobban...

23/N


2011. márc. 21. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
csináljatok egy közös kirándulást az egyik ünnepnapon :) tudod ilyen munkaszüneti napon :)
2011. márc. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges erőltetned. Gondolom, lesz olyan program, amire mindenki elmegy, diplomaosztó vagy valami, akkor majd úgyis találkoznak. Ha a szüleit érdekli, hogy laktok, akkor meg majd meglátogatnak.

Nálunk is ugyanez a helyzet, az én szüleim már voltak nálunk, pedig 120 km-re laknak (igaz, kicsit kényszerből is, mert ha Pesten van dolguk, akkor a legegyszerűbb, ha nálunk alszanak, vettem nekik egy felfújható matracot), az ő szülei még nem voltak nálunk, pedig az anyja ugyanabban a városban lakik, és az apja is csak 70-80 km-re.

Na mindegy, annyit akartam ezzel mondani, hogy egyáltalán nem egyedülálló a helyzet, és szerintem ne stresszelj rajta.

Simán el tudom képzelni, hogy ha előbb nem, akkor amikor elkezded szervezni az esküvőt, a szülők segítenek és közben megismerik egymást :)

2011. márc. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Kései Sirató ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is a helyzet és tartottunk egy eljegyzési vacsorát étteremben és oda elhívtuk őket és mind2nk testvérét is. Nem biztos, hogy össze fogunk házasodni, de már évek óta együtt éltünk és úgy gondoltuk, hogy egy gyűrű jelezze az összetartozásunkat. Így nem érezték magukat feszengve, egyébként meg fel lehet dobni olyan közös témákat, mint egy tv sorozat, vagy a líbiai háború, vagy bármi más, ami napi hírekkel függ össze és nem érinti az egyének életvitelét. Sok sikert!
2011. márc. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Hívd el mindkét szülőpárt hozzátok vacsorára.
2011. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

volt mindkettőnknek diplomaosztó,páromnak lesz most mégegy,nekem majd jövöre még1,de magára a diplomaosztóra csak 3 embert lehetett vinni,utána meg páromnál egy szűk ebéd volt,enyémnél meg csak kettesben leléptünk,nem szeretem a felesleges felhajtást


esküvőt majd csak egy baba érkezése előttre tervezzük,hogy hivatalos családba szülessen,addig "felesleges",akkor is csak szülők,nagyszülők lesznek ott,de az még messze


első válaszoló amit irt,gondolkodom,május 1-es hétvége jó is lenne,de még nem tudom hogy erőltessem-e (én szüleim nem ágynak ilyenre,párom szüleit nem tudom,páromnak még nem mondták)


csak eddig még minden párnál azt láttam h a szülők ismerik egymást...ők meg semmi,pedig 25 km-re laknak egymástól

2011. márc. 21. 09:23
 6/17 A kérdező kommentje:

"Hívd el mindkét szülőpárt hozzátok vacsorára."


irtam h még párom szüleit se tudom egy vacsira meghivni,mert 35 négyzetméter,még asztal se fér el,nemhogy mindkét szülőpár egyszerre...

2011. márc. 21. 09:24
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg ilyen szűkös a hely nálatok, akkor ne erőltesd. Esetleg ha a nagyobb házban élő család meghívna titeket magukhoz a másik fél szüleivel egy délutáni közös eszmefuttatásra stb...
2011. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hol laktok? Ha esetleg Pesten, akkor például április első hétvégéjén (ha jól emlékszem) lesz, egy buli a Füvészkertben, ahol lehet piknikezni, én például most ebben gondolkodom, hogy a családom egy kicsit kikapcsolódjon, mert mi sem tudunk sok embert ellátni a kis lakásunkban.
2011. márc. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a két rokonság az esküvőn találkozott először.... és utoljára is.

Nem volt semmi gond, nem azért, csak elég messze laknak, és inkább mi járunk az egyik családhoz is, a másikhoz is, ha meg ők jönnek, még nem fordult elő, hogy összefutottak volna, egymással meg nem járnak össze.

2011. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mindkettőnk szüleinél elférnénk,de anyám attól is rosszl volt hogy páromat odavittem csak ugy:D bár azóta is minidg nagytakarit ha jön velem,még mindig vendégként kezeli...nyakam rá merném tenni,hogy nem menne bele h ott vacsi,vagy ha igen,akkor még fizikailag is rosszul lenne,hogy "nem elég szépek a tányérok/ottmaradt egy porszem/nem megy a szék szine az asztalteritőhöz"

Páromékhoz meg meghivtani magunkat meg szüleimet is...ennyire azért nem érzem magam otthon ott...


Nem pestiek vagyunk,északkeleti részén lakunk az országnak,de lehetőség itt is van kimozdulni,ezen gondolkodom nagyon.


Tudom hogy nem kötelező,és hogy előfordul hogy esküvőn látják először és utoljára egymást,de mindkét részről szeretnek minket,támogatják a kapcsoltunk az elejétől (tehát messziről sincs rossz anyós-meny vagy anyós-vej dolog,mint sok helyen),ezért szeretném

2011. márc. 21. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!