Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen? Nem bírom ezt...

Mi legyen? Nem bírom ezt tovább! 11/L

Figyelt kérdés

Sziasztok.Mindennap sírok,mert nem mondtam el itthon a jegyeimet.És van még más is.Rosszabb tanuló lettem becsúsztak 2-es,3-asok is.A múlthéten meg ezen a héten szerdáig nem lesz iskola,áramszünet miatt.Kerinél(Keresztanya) voltam e múlthéten ők városba laknak mi faluba.És ma is reggel sírtam,mert nem szeretem ezt az iskolát és beakarok menni a városba keriékhez.Utálom a falut.Barátaim sincsenek és ahogy mondtam rontottam is,szeretnék egy másik iskolába menni városra és a jegyeket sem mondtam el,ma egésznap sírok,nem merem elmondani a jegyeket,azt meg főleg nem,hogy másik suliba akarok menni.Mamának fogom ma említeni.A kérdést is sírva írom meg,mit csináljak?Városba szeretnék menni iskolába,tudom is,hogy melyikbe és jegyek is...Már majdnem sírtam amikor jöttek értem anyáék,hogy jövünk haza ebbe a kis faluba.Ez így nem lesz jó,kérlek segíts,hogy mi tévő legyek

Kérlek csak normális választ.Köszönöm


2011. márc. 21. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mondd el a szüleidnek, amit ide leírtál. Lehet hogy nem is tudják hogy mit gondolsz az iskoláról. Van hogy valaki azért nem tud jól tanulni, mert nem szeret oda járni ahová jár. De azt ne gondold, hogy a városi suliban nem kell tanulni. Max ott több a gázos gyerek, de ha neked ez kell. Mindenképpen beszélj a szüleiddel, mert biztos hogy szeretnek, akkor is ha szigorúak, és kérdezd megy őket, hogy szerintük mit kéne tenned hogy jobban menjen az iskola. Ha nem tudsz velük beszélni, mutasd meg ezt amit ide írtál. Én szülő vagyok, és tudom, hogy a gyerekek sokkal rosszabbakat gondolnak, mint amit a szülő valójában érez ilyen helyzetben. Fel a fejjel!
2011. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ennyire rosszul reagálnak a szüleid ha rontottál? Vagy miért nem mered elmondani? Szerintem a legjobb lenne, ha leűlnétek, és elmondanád azt is, hogy nem érzed jól magad a suliban, és a jegyeid is romlottak, ami nagyon bánt... ( mellesleg csak van valami oka, hogy most nem megy a tanulás?) Könnyű ilyenkor egyből a sulit utálni, de nem hinném, hogy az a megoldás, ha elmenekülsz másik iskolába, és azért ez nem is így működik, emiatt nem várhatod el ,hogy a szüleid költözzenek...
2011. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképpen őszintén beszélj a szüleiddel, akkor is, ha ez most nehéznek tűnik. Csak ők tudnak segíteni rajtad!
2011. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mást tenni, mint elmondani ezt a szüleidnek.

"Anya, nincsenek az iskolában barátaim, magányos vagyok, rosszul érzem magam, és emiatt nem tudok figyelni órán. Sajnos romlottak a jegyeim, kérlek, írass át a .... iskolába, ígérem, hogy javítani fogok az eredményemen."


Bár attól is függ a dolog, hogy milyen messze van a város, hogy jutsz be, mert hidd el, nem egy álomdolog minden nap órákat buszozni.

2011. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mond el a szüleidnek, hogy nagyon rosszul érzed magad ebben az iskolában, nincsenek barátaid és ezek hatására is rontottál sajnos. Kérd őket, hogy irassanak át egy jobb suliba, ahol lehetnének barátaid és ez által jobban tudnál tanulni. Ha a szüleid szemében egy szava hihető gyerek vagy, nem hiszem hogy kamunak tartanák és elhinnék hogy neked ott tényleg rossz.
2011. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, szegénykém, nagyon átérzem, hogy nem mered elmondani a jegyeidet. Én is ennyi idősen nagyon-nagyon féltem, ha négyesnél rosszabbat kaptam, főleg apukám reakciójától, mert nem volt túl megértő típus.

Mindenképpen állj anyukád vagy apukád elé (attól függően, melyik a megértőbb) és mondd el, hogy nem érzed jól magad az iskolában, nincsenek barátaid és emiatt sajnos az eredményed is romlik. Én biztos megérteném és szerintem is az iskolaváltás lenne indokolt a helyedben. Mindenképp bemennék a tanáraiddal is beszélni. A szüleid biztos a legjobbat akarják neked. Ha látják, tényleg mennyire megvisel az iskolai környezet, akkor be fogják látni, hogy ahova nem tudsz beilleszkedni, ott az eredményeid is csak romlani fognak. Ne sírj, fel a fejjel, beszélj a szülőkkel mielőbb!

2011. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,először Mamának mondom el,aztán talán ő Apáéknak eltudja mondani...
2011. márc. 21. 11:03
 8/10 Raffi ***** válasza:

Már az is jó, ha a mamádnak elmondod. Ő biztosan el fogja mondani a szüleidnek a problémádat. A felnőttek meg majd megbeszélik a "hátad" mögött a dolgot.

Sokat ne várj, mert nagyon sok függ a szüleid anyagi helyzetétől, kereszt szüleid hozzáállásától ,arról meg nem is beszélve, hogy szerinted édesanyád kibírná, hogy ne velük éld a mindennapokat?

Ha viszont a város közel van és nem vagy már te sem olyan kicsi, akkor vállalod a buszozást?

2011. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt akartam kérdezni, hogy mennyire van messze a város tőletek? Napi 2x fél óra buszozást nem tudom, jó ötlet-e vállalnod, kicsi vagy még. Másrészt nem akarlak elkeseríteni, de volt egy kislány az osztályomban hetedikes korunkban, akik elköltöztek faluba a városból és naponta kezdett innentől buszozni és jelentősen romlott a tanulmányi eredménye.
2011. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tetris ***** válasza:
Bárhogy döntesz is, ezt a tanévet már csináld végig! Nehogy most abbahagyd! Aztán majd a nyári szünidő alatt eldöntöd, hogy mi legyen a továbbiakban.
2011. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!